Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
noscope
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 sie 2013, o 16:42

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: noscope »

Ok, to może inaczej - art. 56 ust. 3 pkt 12 Prawa telekomunikacyjnego
Ten post traktujemy jako reklamacje - w miejscowości Antoniki nie ma zasięgu - 14 dni na odpowiedź plus 30 dni na rozwiązanie problemu, po tym czasie leci mail do UOKiKu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

noscope,
noscope pisze:Ten post traktujemy jako reklamacje
Post na forum nie jest reklamacją.
3. Wszystkie reklamacje dotyczące Usług świadczonych na podstawie Umowy można zgłaszać telefonicznie do Działu Obsługi Klienta, faksem lub pisemnie na adres: Polkomtel sp. z o.o. - Reklamacje, ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa, pocztą elektroniczną na adres bok@plus.pl, a także pisemnie lub ustnie do protokołu w Punkcie sprzedaży (obsługi).
6. W reklamacji Abonent Na Kartę zobowiązany jest wskazać:
a. imię i nazwisko oraz adres zamieszkania albo nazwę oraz adres siedziby Abonenta na Kartę;
b. przedmiot reklamacji;
c. reklamowany okres;
d. dodatkowo, w przypadku reklamacji dotyczącej wartości Użycia, Abonent Na kartę zobowiązany jest wymienić kwestionowaną kwotę;
e. przedstawienie okoliczności uzasadniających reklamację;
f. numer przydzielony Abonentowi Na Kartę, którego dotyczy reklamacja;
g. kwotę odszkodowania lub zwrotu innej należności- w przypadku gdy Abonent Na Kartę żąda ich wypłaty;
h. sposób ewentualnego zwrotu należności, tj. (i) poprzez zwiększenie Wartości konta (zaliczenie na poczet przyszłych należności); lub (ii) zwrot na rachunek bankowy wskazany przez Abonenta Na Kartę; lub (iii) wypłatę na adres wskazany przez Abonenta Na Kartę;
i. podpis Abonenta Na Kartę - w przypadku reklamacji złożonej w formie pisemnej.
7. Zgłoszona reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie 30 dni od daty jej wniesienia.
http://www.plus.pl/documents/16/c443a90 ... _KARTA.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mraulin
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2016, o 14:24

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Mraulin »

Witam !

Niedawno przeniosłam się z sieci Orange do Waszej sieci Plus. Po zarejestrowaniu sie w sieci okazało się,że w moim domu nie mam zasięgu. Problem dotyczy całego domu nawet przy oknach i w ogródku,żeby mieć zasięg muszę wyjść trochę dalej niż mój dom...W odległości max 100 metrów od mojego domu znajduje się przekaźnik jednak nie ma na nim odbiornika zasięgu sieci Plus. Dodam jeszcze,że w Orange jest pełen zasięg oraz w sieci play i t-mobile. Czy da się coś z tym zrobić ? Śmieszne jest to,że aby zadzownić do rodziców musze wyjść na główną drogę...
Problem dotyczy miejscowości Michałowice koło Krakowa
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Mraulin,
Mraulin pisze:Problem dotyczy całego domu nawet przy oknach i w ogródku
Powyższa sytuacja występuje bez względu na to, jaki tryb pracy sieci wybierzesz w telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mraulin
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2016, o 14:24

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Mraulin »

Dokładnie tak. Problem ten nie dotyczy tylko mnie tylko wielu znajomych z sieci plus.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Mraulin,

prześlij mi proszę przez ten formularz:
- numer telefonu,
- dokładną lokalizację (województwo, powiat, miejscowość, ulicę).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Harry Callahan

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Harry Callahan »

Mraulin pisze:Dokładnie tak. Problem ten nie dotyczy tylko mnie tylko wielu znajomych z sieci plus.
W Michalowicach jest stacja Plusa na szkole, w samym centrum jesli tak mozna o tej wiosce powiedziec. Same Michalowice polozone sa jednak na gorze i na dole i ta stacja na dole nie dotyczy czesci gornej (poludniowo-zachodniej)

Byla planowana stacja na wiezy T-Mobile o ktorej wspominasz:
BT26346 MICHAŁOWICE ul. Komora 32 strunobetonowa wieza T-Mobile 19,9675 50,14666667 małopolskie. Stacja miala ruszyc w 2015 r...
Znajac Plusa nie robilbym wiec sobie zludzen i wrocil do konkurencji.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2016, o 20:22 przez Harry Callahan, łącznie zmieniany 1 raz.
majster2112
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2016, o 14:22

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: majster2112 »

Witam
W tym roku mija 10 lat odkąd zakupiliśmy działkę, w miejscowości Goreń Duży w gminie Baruchowo, województwie kujawsko-pomorskim. Miejscowość ta znajduje się na granicy zasięgu sieci plus co od 10 lat daje się we znaki mojej rodzinie i sąsiadom. Każda sieć z wyjątkiem Waszej ma tam dobry zasięg. W mojej najbliższej rodzinie mamy 6 numerów w Waszej sieci. Aby wykonać połączenie należy udać się na spacer w poszukiwaniu zasięgu, po drodze można spotkać innych ludzi siedzących gdzieś przy głównej drodze w celu przeprowadzenia rozmowy, oczywiście pytanie ich w jakiej są sieci nie ma sensu, wiadomo, ze jest to Plus. Goreń Duży jest to miejscowość wypoczynkowa gdzie jest ponad 100 działek rekreacyjnych oraz mnóstwo przyjezdnych w okresach wakacyjnych.Uważam, że waszej sieci nie wypada "olewać" takiej ilości abonentów i coś powinniście z tym zrobić. Tak jak mówię, to nie była by zmiana dla kilku osób ale nawet dla setek waszych abonentów którzy przetaczają się przez tą miejscowość w ciągu sezonu. Chciałbym wreszcie móc normalnie korzystać z telefonu i internetu w tym miejscu i teraz od Was zależy czy będzie to za sprawą poprawy zasięgu, czy mojego przejścia do Play'a. Trochę szkoda bo w rodzinie mam 3 numery, które są w plusie od ponad 10 lat i kilka nieco krócej. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie szanuje się wieloletniego klienta. Problem już raz zgłaszałem do biura obsługi klienta, oczywiście zostałem olany. Chcę od Was dostać konkretną odpowiedź:
-tak w najbliższym czasie poprawimy zasięg na tym terenie
-nic nie zrobimy, proszę przenieść numery do Playa
Mam dosyć wodzenia za nos a tym bardziej szukania zasięgu po krzakach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

majster2112, niestety na obecną chwile brak planów na poprawę zasięgu w tej lokalizacji :-( .
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czochro
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2016, o 13:26

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: czochro »

Dzień dobry.
49-300 Brzeg

Od ok. 2 tygodnni słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus. Konkurencja "idzie" OK!. Aparat SAMSUNG D900E sprawdzony i sprawny!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

czochro, pogorszenie sygnału wynika z remontu wieży ratuszowej na której znajduje się nasza stacja.

W związku z tym w okresie od 15.06 przez 1,5 do 4 miesięcy zasięg ulegnie pogorszeniu, szczególnie w centrum Brzegu w szczególności w paśmie GSM900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jlimek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2016, o 20:55

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: jlimek »

20-571 Lublin
Agatowa 15
Słaby zasięg, często zrywa, a o LTE już nie marze. Co jakiś czas dostaje sms, że ktoś próbował się ze mną skontaktować, ale ja nie słyszałem żadnego telefonu. Telefon Sony xperia z1, w innych miejscach Lublina jest ok
Harry Callahan

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Harry Callahan »

jlimek pisze:20-571 Lublin
Agatowa 15
Słaby zasięg, często zrywa, a o LTE już nie marze. Co jakiś czas dostaje sms, że ktoś próbował się ze mną skontaktować, ale ja nie słyszałem żadnego telefonu. Telefon Sony xperia z1, w innych miejscach Lublina jest ok
Brak stacji w poblizu. Z pustego i Salomon... Na poprawe nie licz. Lepiej zmien operatora, bo konkurencja jak zwykle jest.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 73&zoom=15
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

jlimek, mamy w planach budowę nowej stacji w tej okolicy ale sprawa jest dosyć delikatna, ze względu na liczne protesty mieszkańców w tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Mraulin,

planowane jest uruchomienie nowej stacji w tym rejonie, niestety na tę chwilę nie jesteśmy w stanie podać terminu jej powstania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ