Notebook z MediaMarkt: używany jak nowy

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6162
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Notebook z MediaMarkt: używany jak nowy

Post autor: mariusz9a »

Pani Magdalena, świeżo upieczona posiadaczka komputera przenośnego, nabytego w salonie MediaMarkt, po rozpakowaniu i uruchomieniu sprzętu ze zdumieniem odkryła ślady odcisków palców na ekranie. A to nie koniec niespodzianek, jakie na nią czekały.

O sprawie poinformowała stacja TVN24. Nabywczyni komputera, który nabyła za 1879 zł jako nowy sprzęt, doszła do przekonania, że nie jest to prawdą. Notebook miał już wcześniej właściciela, który pozostawił w czytniku dysków optycznych płytę, zaś na dysku wciąż dostępne były dokumenty, w tym... plik z pracą magisterską oraz zdjęcia cyfrowe. Otwierając przeglądarkę internetową można było prześledzić historię witryn WWW odwiedzanych przez poprzedniego użytkownika (co miało miejsce w grudniu 2008 r.).

Jak się okazało, komputer wcześniej należał do pani Karoliny. Obie panie nawiązały kontakt i wspólnymi siłami udało im się prześledzić losy feralnego notebooka. Sprzęt po raz pierwszy został sprzedany właśnie w grudniu ub. roku, jednak pierwsza właścicielka musiała po trzech dniach zwrócić go z reklamacją - komputer wyłączył się i nie dało się go ponownie uruchomić. W salonie MediaMarkt obiecano p. Karolinie wykasowanie danych, jednak - jak już wiemy - nie doszło do tego.

W notebooku wymieniono za to wadliwie działającą część i skierowano ponownie do sprzedaży, jako sprzęt "fabrycznie nowy".

Sieć MediaMarkt przeprosiła obie panie za ten incydent.
Źródło: pcworld.pl


Paranoja :-/ Chyba już nic nie kupię w MM.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Też widziałem ten artykuł, tylko że na IDG.
Muszę przyznać, że kiedyś, na początku, MM wydawało się być w miarę konkretną marką, jednak z upływem czasu wszystko się okazało, jak ta sieć funkcjonuje...
I teraz sprawdzi się faktycznie niemieckie hasło: "Ich bin doch nicht blöd." (tłum. "Nie jestem przecież głupi") :-P
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6162
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

pasqal pisze:Też widziałem ten artykuł, tylko że na IDG.
A czasami IDG nie jest właścicielem Pcworld (albo cos w tym rodzaju)?

Dla mnie nie do pomyślenia jest to że nie wykasowali danych poprzedniego właściciela...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

mariusz9a pisze:A czasami IDG nie jest właścicielem Pcworld (albo cos w tym rodzaju)?
Faktycznie, jest. Po prostu przeglądając inne posty było parę podpisów Media2.pl jakoś ono zapadło mi w pamięć i nie zwróciłem uwagi na podpis tutaj :-)
mariusz9a pisze:Dla mnie nie do pomyślenia jest to że nie wykasowali danych poprzedniego właściciela...
To swoją drogą, ale jak można używany komputer odstawić do powtórnej sprzedaży jako fabrycznie nowy, kiedy już wrócił reklamowany?
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ