Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.05.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bcjdie
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 10:33

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: bcjdie »

lodyga pisze:Skoro wypowiadacie od tak umowę to oddajcie telefon lub część kwoty za którą nie zapłaciliście za telefon. Gdyby było tak łatwo to wypowiedziałabym umowę na kredyt.
Bodajże w maju 2009 roku była zmiana regulaminu sieci Plus. Osobiście zerwałem umowę, która była z telefonem w abonamencie. Abonament miałem jakieś 3-5 miesięcy i nie musiałem oddawać telefonu, który był sporo na te czasy warty.
Jak się do tego odniesiecie?
obcypowraca

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: obcypowraca »

Zmiana nie wynikała z postanowień ustawodawcy, a kontroli i tylko dlatego, że Plus postanowił zmienić regulamin, reszta opów wolała zapłacić karę, którą nałożył UOKiK. Było to zdarzenie bez precedensu i podejrzewam, ze już nigdy u nikogo się nie powtórzy. Zmian tego typu od 2009 roku było kilkanaście u rożnych operatorów. Jak się do tego odniesiesz?


http://www.telepolis.pl/wiadomosci/uoki ... 14714.html
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2013, o 11:16 przez obcypowraca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatusek
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2013, o 14:21

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: kwiatusek »

dziku napisał(a):
Mam kartę w simplusie(czy jak tam teraz na to mówią-plus na kartę) od 10 lat w niedziele dziecko trzy razy źle wpisało pin i została zablokowana
Żeby ją odblokować potrzeba PUK.
Karta niebyła zarejestrowana i ma wytarty nr.karty.Bez numeru karty nie ma możliwości jej zarejestrowania żeby dostać PUK
- jest dla Ciebie jeszcze szansa na zarejestrowanie tej karty :) nawet jeśli numer seryjny karty SIM jest nieczytelny.
Możliwe jest to jednak wyłącznie w salonach Plusa (nie zwykłych punktach), a te są tylko w większych miastach. Najbliższy sobie salon Plusa odszukasz na tej stronie

Wystarczy, że będziesz miał ze sobą tę kartę SIM nawet jeśli numer jest wytarty i odpowiesz pracownikowi salonu na podsatwowe pytania dotyczące tego numeru telefonu, czyli np. termin i kwota ostatniego doładowania, aktywna taryfa, przybliżona data aktywacji itp. - a z tego co widzę, nie będziesz miał z tym problemów.

Po przeprowadzeniu pozytywnej weryfikacji, pracownik salonu może dokonać rejestracji Twojej karty SIM. Musisz mieć też ze sobą dowód osobisty.
dziku
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 18:31

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: dziku »

Jak kupowałem karte 10 lat temu to nie było obowiązku jej rejestrowania
Jak pare lat temu też ją zablokowałem to nie było żadnego problemu żeby dostać puk wystarczyło zadzwonić z innego telefonu do biura obsługi podać nr tel i po minucie miałem kod

Pana Andrzeja nie znam ale pewnie dostał wyrok w zawieszeniu bo to była jego pierwsza kradzież i już teraz wie że następnym razem będzie siedział

I jak macie zamiar dalej cisnąć takie pierdoły w stylu pretensje powinieneś mieć do siebie albo o andrzejkach to lepiej w ogóle dajcie sobie spokój bo to jest już nudne
dziku
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 18:31

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: dziku »

kwiatusek pisze:
- jest dla Ciebie jeszcze szansa na zarejestrowanie tej karty :) nawet jeśli numer seryjny karty SIM jest nieczytelny.
Możliwe jest to jednak wyłącznie w salonach Plusa (nie zwykłych punktach), a te są tylko w większych miastach. Najbliższy sobie salon Plusa odszukasz na tej stronie

Wystarczy, że będziesz miał ze sobą tę kartę SIM nawet jeśli numer jest wytarty i odpowiesz pracownikowi salonu na podsatwowe pytania dotyczące tego numeru telefonu, czyli np. termin i kwota ostatniego doładowania, aktywna taryfa, przybliżona data aktywacji itp. - a z tego co widzę, nie będziesz miał z tym problemów.

Po przeprowadzeniu pozytywnej weryfikacji, pracownik salonu może dokonać rejestracji Twojej karty SIM. Musisz mieć też ze sobą dowód osobisty.
Też o tym słyszałem i dzwoniłem do salonu żeby się dowiedzieć czy mam po co jechać 70 km ale odpowiedź była taka sama
bez numeru karty nie ma możliwości jej zarejestrowania
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: Ewa_Plus »

dziku
Pracownicy salonu nie powinni Ci odmówić rejestracji w takim przypadku. Jak podasz mi w mailu dokładniejszy opis tej sytuacji, to postaram się to wyjaśnić. Maila wyślij przez ten formularz i podaj w nim następujące dane:
- do którego salonu dzwoniłeś i pod jaki numer;
- z jakiego numeru telefonu dzwoniłeś;
- numer telefonu, który miał być zarejestrowany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: Magda_Plus »

Bodajże w maju 2009 roku była zmiana regulaminu sieci Plus. Osobiście zerwałem umowę, która była z telefonem w abonamencie. Abonament miałem jakieś 3-5 miesięcy i nie musiałem oddawać telefonu, który był sporo na te czasy warty.
Jak się do tego odniesiecie?
bcjdie, powiem tak, jeśli odstępujesz od umowy lub ją rozwiązujesz to nie oddajesz telefonu :-D
Z chwilą podpisania umowy i zapłacenia za telefon symblicznego 1zł lub 299 zł dany sprzęt staje się Twoja własnością.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: lodyga »

Wcale nie musisz rejestrować numeru...To tylkoTwoja dobra wola...tylko pewnie jak zgubisz karte, czy tel to lipa:P
Ja miałam z 5 numerów na kartę i też nie rejestrowałam, a szkoda bo kilka znajomych rejestrowało i dostawali np 15 zł na urodziny albo pakiet 200 sms na swieta za free.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: daniel85 »

nieraz byla sytuacja ze przy zmianie regulaminu mozna bylo zerwac umowe bez placenia kary, a wy jako konsultanci tego nie przyznacie bo rzuca sie tlumy i plus straci wielu klientow.
Daniel
decibeldragon
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 13:35

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: decibeldragon »

przeczytajcie uważnie pismo, kara umowna moze zostac nalozona tylko i wylacznie na podstawie zapisow umowy.
W prawie telekomunikacyjnym nie istnieje coś takiego jak kara umowna i zapis w tym punkcie 3 to tylko jakas ściema - widać lobby operatorów w tym kraju jest na tyle duże,że ustawodawca widać tworzy prawo pod te firmy, które i tak jest nieskuteczne.

Zapis umowy wyraźnie mówi kiedy kara umowna może zostać nałożona:)
Wypowiedzenie umowy przy zmianie umowy przez operatora to nie rozwiązanie jednostronne umowy - a tylko wtedy kara może być nałożona.

Dziękuje za uwagę;)

To jest moja opinia - nie jestem prawnikiem - ale w najbliższym tygodniu wybieram się do rzecznika praw konsumenta i przekaże wam dalsze informacje.
obcypowraca

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: obcypowraca »

Widzę, że w internecie mamy samych specjalistów i prawników od prawa telekomunikacyjnego i zamachów na WTC. Proponuję w takim razie złożyć rezygnację, a się przekonasz jak będzie. :mrgreen:
Abonent może wypowiedzieć umowę w każdym momencie. W przypadku gdy wypowiada ją przed okresem obowiązywania umowy lojalnościowej operator naliczy karę umowną proporcjonalną do okresu trwania umowy. Podstawa kary umownej określona jest w umowie lub regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych bądź regulaminie promocji.
http://www.cik.uke.gov.pl/najczesciej-z ... ej-trwania

Widzisz UKE stosuje nazewnictwo, które nie jest ujęte w prawie telekomunikacyjnym O RLY. Jak widzisz kara umowna jest w regulaminie świadczenia usług. W prawie telekomunikacyjnym może sobie być opłata odszkodowawcza czy tam roszczenia - bez znaczenia.
Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego wprowadziła m.in. przepis art. 60a, z którego wynika, że dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych powinien doręczyć abonentowi na piśmie oraz podać do publicznej wiadomości treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy określonych w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych, z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Jednocześnie wraz z tym powiadomieniem dostawca usług powinien poinformować abonenta o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji tych zmian.
Należy zaznaczyć, iż w razie skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy, o którym mowa powyżej, dostawcy publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi przyznanej abonentowi,chyba że konieczność wprowadzenia zmian regulaminu wynikała bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w tym również usunięcia niedozwolonych postanowień umownych.
http://www.cik.uke.gov.pl/najczesciej-z ... wiaza-umow

Na forum Play, Orange jest identyczny wątek.

Naprawdę sądzicie, że za każdym razem jak na Wiejskiej coś wymyślą czy w ministerstwie,to operatorzy maja z tego tytułu ponosić koszty, bo Polacy są cwaniakami? Tak jak z tymi wyskakującymi, uciążliwymi, komunikatami dotyczącymi cookies na stronach www, które właśnie zostały wprowadzone przez tę samą nowelizację. Nie załamujcie mnie. :shock:
decibeldragon
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 13:35

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: decibeldragon »

Dokładnie, złożę rezygnację motywując ją odpowiednio i argumentując dlaczego nie mogą nałożyć mi kary umownej:)

A o odszkodowanie zawsze PLUS może wystąpić tylko na jakiej podstawie i w jakiej wysokości by je chcieli, bo żaden zapis ani w regulaminie świadczenia usług, ani w umowie o tym nie mówi?
Kara jest nakładana za JEDNOSTRONNE powtarzam ROZWIĄZANIE UMOWY.
Poza tym nie jest napisane na jakiej podstawie ustalona jest kara umowna - skoro telefon wart był 1500 zł, a kara umowna wynosi 2800 to jest to bezprawne - ale ja się na to zgodziłem podpisując umowę. Nic mi do tego.

Nie chcę się tu rozwodzić nad przytoczonymi przez Ciebie linkami, które kompletnie nic nie wnoszą. Nigdzie w umowie, ani regulaminie świadczenia usług nie ma mowy o powoływaniu się na Prawo Telekomunikacyjne.

xxxxx
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, o 07:15 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Usunięcie części wypowiedzi - Reg. PlusForum pkt 4
obcypowraca

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: obcypowraca »

Składaj, człowieku, kto ci broni, a swoje wywody zostaw do drwin komu innemu, właściwemu urzędowi. :mrgreen:
Jak dla mnie to możesz napisać nawet do xxxxx
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, o 07:14 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie części wypowiedzi - Reg. PlusForum pkt 4
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: lodyga »

Skoro wiecie lepiej to po co tu włazicie? Chore... dzieci biorą się za umowy.
Powodzenia i napisz na ile rat Ci rozłożyli.
Pozdrawiam:)
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
decibeldragon
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 13:35

Re: Zmiana regulaminu i prawo do wypowiedzenia umowy do 27.0

Post autor: decibeldragon »

Z miłą chęcią napiszę, że Plus nie ma szans na żadne roszczenia.
Myślałem, że są tu jacyś prawnicyna forum, widać - tylko pracownicy PLUSA :D
ODPOWIEDZ