Huawei e3276- która antena zewnętrzna?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
harry.wesoly
PlusManiak
Posty: 86
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 lut 2012, o 20:35

Huawei e3276- która antena zewnętrzna?

Post autor: harry.wesoly »

Witam,
Jaką polecicie antenę zewnętrzną do modemu Huawei e3276? Rozważam zakup anteny kominowej aby poprawić zasięg LTE, gdyż mój dom znajduje się w odległości około 7km od najbliższego nadajnika LTE 1800Mhz i ok 7,5km od nadajnika GSM900/UMTS2100. Nadajnik z samym GSM900 mam w odległości około 500m. Aktualnie korzystam z anteny zewnętrznej parapetowej ale wyciągniętej max w stronę dachu 1-o piętrowego budynku (mieszkam na 1 piętrze). Jest to antena LTE/UMTS/GSM wyglądająca jak zwykła antena ala CB radio, długość bata około 45 cm. Przy jej pomocy mam połączenie LTE (tak pokazuje mi program "Plus internet", pokazuje mi 2 kreski zasięgu z 5. Na speed test wyciąga prędkość rzędu około 10Mbit, na połączeniu 3G łączy się przez HSPA+ i pokazuje prędkość około 4Mbit. Na mapie zasięgu PLUS moja ulica i mój dom znajduje się na pograniczu zasięgu LTE w mojej miejscowości. Skoro zwykła antena parapetowa łączy mi LTE to muszę dobrać antenę kominową. Chce na to wydać max 120-130 zł z przesyłką. Na allegro jest sporo sprzętu ale nie wiem na co się zdecydować. Nie chce chińszczyzny. Antena musi mieć kabel max 10m, min 5m i złącze TS-5 ba takie pasuje do modemu e3276. Doczytałem też, że najlepiej jak są dwie anteny działające w pionie i poziomie albo jedna obsługująca pion i poziom. Zastanawiam się nad anteną oferowaną przez PLUSA typ AK C2 Uni bo działa w obu polaryzacjach ale piszą w specyfikacji, że zysk ok. 2-3 dbi. Na allegro jest np taka
http://allegro.pl/antena-lte-4g-15dbi-d ... 93806.html
ale jest kierunkowa i działa tylko w 1800Mhz czyli LTE. Dodam, że wolałbym mieć możliwość łączenia się także z HSPA+ bo tam mój upload jest znacznie lepszy jak na LTE (około 3-4Mbit HSPA+ / około 0,5 Mbit na LTE)
Jaką antenę polecicie? / Czy AK C2 Umi się u mnie sprawdzi, czy jest dobra czy szukać innej?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Huawei e3276- która antena zewnętrzna?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
harry.wesoly
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 29 lut 2012, o 20:35

Re: Huawei e3276- która antena zewnętrzna?

Post autor: harry.wesoly »

Dziękuję, od 2 dni jestem jej właścicielem i ją testuję. Dziś po korekcie ustawienia kierunku anteny jest znacznie lepiej, trzyma sztywno lte (w opcjach mobile partner sieć na sztywno lte bo na automacie potrafi przełączać na niższe standardy) Moc sygnału lte 10% niestety ale prędkość mnie zadowala aczkolwiek potrafi osiągnąć 21Mbt po czym za jakiś czas osiągać 4Mbt. Upload w okolicy 0,3-2Mbt. Dodam, że przy montażu anteny przydatna jest aplikacja na smartfona tj. Antenna Pointer. Po włączeniu gps idzie ustawić w ustawieniach dokładne współrzędne geograficzne anteny lte (współrzędne znajdziemy na stronie http://mapa.btsearch.pl/
Jak na razie antena sprawuje się przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Huawei e3276- która antena zewnętrzna?

Post autor: Krzysiek_Plus »

harry.wesoly super ;-). Cieszę się, że mogłem pomóc :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ