200 mb internetu = ?? mms

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
kaajkaa
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 cze 2013, o 12:22

200 mb internetu = ?? mms

Post autor: kaajkaa »

Witam serdecznie.

Obecnie posiadam taryfę plus na kartę z wykupionymi pakietami internet non stop oraz sms za 3 gr do wszystkich sieci.
Chciałabym jednak zmienić ją na taryfę więcej sms i internetu, ponieważ wyjdzie mnie to o wiele taniej.
Zastanawiam się jednak czy 200 mb internetu , które oferuje ta taryfa starczy mi do odbierania MMSów na miesiąc.
Z internetu korzystam przez WiFi więc pakiet potrzebny mi tylko do mms aby nie zjadało mi pieniędzy za transfer pobrania i wysłania mmsa.
Jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy taki pakiet 200 mb starczy mi na odebranie i wysłanie okolo 10 mmsów w miesiacu? nie znam się na tym nic a nic, a nie chce wkopac się w kolejne koszty.

Pozdrawiam, Kaja.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2013, o 12:35 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana działu, sprawa tyczy się oferty prepaid.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: Krzysiek_Plus »

kaajkaa pakiet internetowy nie jest potrzebny do wysyłania i odbierania MMS .

W Plus na Kartę opłata za wysłanie MMS to 0,40 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sowa
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2012, o 08:32

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: sowa »

Jak zmienisz taryfę, to będzie kosztował 29 groszy.
A pakiet 200 MB:
b)
Pakiet nie obejmuje pakietowej transmisji danych w ramach usług: MMS, „Videorozmowa”,
„Naciśnij i mów” oraz „Video streaming”, które rozliczane są odpowiednio zgodnie z Cennikiem
taryfy, z której korzysta Abonent bądź regulaminem promocyjnej usługi, „Videorozmowa
–spróbuj i zobacz”, „Naciśnij i mów” oraz „Transmisja Video Streaming”.
Awatar użytkownika
kaajkaa
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 7 cze 2013, o 12:22

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: kaajkaa »

dzwoniłam do sieci plusa i powiedzieli mi, że pakiet internetowy jest używany do transmisji danych i ze wlicza sie w to wysylanie i odbieranie mms, jednak koszt za wyslanie mmsa (te 29gr lub więcej, zalezy od taryfy) i tak trzeba ponieść. i na 200% internet wlicza się do wysyłania i pobierania mms ponieważ wczoraj zapomniałam pobrac pakietu, a sam mi sie nie przedłużył przez brak środków na koncie, i zjadło mi 50 zł za próbę pobrania mmsa (zasięg był kiepski i co chwila się przerywało pobieranie). wcześniej (mając pakiet) nie płaciłam nic ponad 29 gr za mmsa. a za pobranie w ogóle nie płąciłam ponieważ miałam pobrany pakiet danych internetowych.

ps. jeśli pakiet nie jest potrzebny do wysyłania MMS to proszę o podanie mi jakiegoś namiaru na kogoś kto jets w stanie sprawdzić w systemie co pobrało mi moje pieniądze. bo nie dzwoniłam w tym czasie, a sms mam za 3 gr więc w godzinę 50 zł nie zjadłam na smsy...
Awatar użytkownika
sowa
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2012, o 08:32

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: sowa »

Pobrało Ci środki za połączenia z internetem - rozliczyło zgodnie z cennikiem, bo nie było pakietu.
Awatar użytkownika
kaajkaa
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 7 cze 2013, o 12:22

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: kaajkaa »

Krzysiek_Plus pisze:kaajkaa pakiet internetowy nie jest potrzebny do wysyłania i odbierania MMS .
sowa pisze:Pobrało Ci środki za połączenia z internetem - rozliczyło zgodnie z cennikiem, bo nie było pakietu.
to w końcu jest potrzebny czy nie... bo z doświadczenia wiem, że bez internetu sie inaczej nie da jak zapłacić duża kasę za pobranie MMSa.

i czy ktoś jest mi w stanie odpowiedziec na pytanie zawarte w temacie?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: pepcia2 »

Moim zdaniem lepsza taryfa którą masz. Jeśli przejdziesz na tą nowa nie możesz powrócić do żadnej starej.
Inetrnet w Plus na Kartę jest non stop, czyli po wykorzystaniu go nie pobiera pieniędzy z konta jak w tych więcej, tylko spada prędkość transferu.
Jeśli nie miałas pakietu int, a miałaś włączoną transmisję danych to pewnie internet 'zjadł' pieniądze
Awatar użytkownika
kaajkaa
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 7 cze 2013, o 12:22

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: kaajkaa »

z tego co sie właśnie zorientowałam bo dzwoniłam do sieci Plus, to w tarfie więcej sms i internetu można pobrać internet non stop. i jesli skonczy mi się te 200 mb mogę nadal korzystrać z tego NON STOP 100 mb. tylko pytanie nadal pozostaje - czy da sie jakoś wyliczyć na ile mms starczy taki pakiet. czy to jest do wyliczenia, albo czy ktoś korzysta i wie z doświadczenia
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: pepcia2 »

Pierwsze słyszę. Chyba,że cos nowego wprowadzili, bo na pewno nie było i dlatego wiele osób wolało stare taryfy.
Awatar użytkownika
sowa
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2012, o 08:32

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: sowa »

Żeby wysłać/odebrać MMS-a potrzebujesz włączonej transmisji danych. Pakiet tu nie ma nic wspólnego, bo za odebranie nic nie płacisz, a za wysłanie rozlicza Cię zgodnie z cennikiem taryfy.
Masz smartfona, więc telefon samoczynnie łączy się z internetem i pobiera pieniądze i żeby tego uniknąć - potrzebny Ci jest pakiet.
W nowych taryfach nie ma pakietów non stop.
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: dziadek186 »

kaajkaa pisze:
Krzysiek_Plus pisze:kaajkaa pakiet internetowy nie jest potrzebny do wysyłania i odbierania MMS .
sowa pisze:Pobrało Ci środki za połączenia z internetem - rozliczyło zgodnie z cennikiem, bo nie było pakietu.
to w końcu jest potrzebny czy nie... bo z doświadczenia wiem, że bez internetu sie inaczej nie da jak zapłacić duża kasę za pobranie MMSa.

i czy ktoś jest mi w stanie odpowiedziec na pytanie zawarte w temacie?
Za odebranie nie placisz nic ! Za wysylanie zaplacisz od 29-40gr/100kb w zaleznosci od aktywnej taryfy. To ze kasa zniknela ci z konta wynika z laczenia sie telefonu z internetem- aktualizacji aplikacji czy widgetow. MMSy sa rozliczane poza pakietem i zaden pakiet do wysylania nie jest ci potrzebny.
Awatar użytkownika
kaajkaa
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 7 cze 2013, o 12:22

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: kaajkaa »

w takim razie ludzie w Plusie są mniej zorientowani niż Wy. bo własnie dzwonie po raz trzeci do nich i cały czas kobieta mi mówi, że pakiet non stop jest w tej taryfie więcej sms i netu i że do pobrania mms jest potrzebny pakiet danych czyli internet, bo inaczej placi się bardzo duże pieniądze (tak mi powiedziala kobieta w salonie plusa). a z racji tego, że boję sie przejśc na taryfę bo potem nie zmienie, a potrzebuje mieć obecny numer i nie chce kupować nowego startera, to chce być pewna na co przechodzę.

co do "Masz smartfona, więc telefon samoczynnie łączy się z internetem" da się to jakoś wyłączyc? bo jeśli nie potrzeba mi internetu do mmsów, to wcale mi nie potrzeba bo nie korzystam. mam tylko po to aby za mms nie płacić jak za zboże.

i na pewno nie jest to aktualizacja bo mam je wyłączone. a pakiet danych transferowych włącza mi się sam podczas pobierania mmsa, i własnie wtedy znika mi kasa.
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: dziadek186 »

Fragment regulaminu pakietu 200mb w wiecej internetu i smsow : 15. Po wykorzystaniu limitu danych w ramach aktywowanego Pakietu, opłata za transmisję danych
naliczana jest zgodnie z cennikiem taryfy Plus na Kartę Więcej Internetu i SMS-ów lub innych promocji
obejmujących transmisję danych aktywnych na koncie Abonenta.
Wiec chyba wszystko jest jasne.
edit. A co do drugiej czesci pytania, to jezeli wylaczysz transmisje danych to mmsy nie beda dochodzily. Sa w markecie jakies programy do blokowania transmisji w ktorych blokuje sie tylko wybrane typy transmisji danych, ale tutaj niech wypowiedza sie androidowcy. Ja swoja przygode z andkiem zakonczylem na swifcie i raczej szybko do niego nie wroce ;)
Ostatnio zmieniony 7 cze 2013, o 13:25 przez dziadek186, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaajkaa
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 7 cze 2013, o 12:22

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: kaajkaa »

no to z tego rozumiem, że "lub innych promocji obejmujących transmisję danych aktywnych na koncie Abonenta. " mogę mieć pakiet non stop... kiedyś było takie coś jak "promocja nie łączy się z (i było wypisane czego nie można mieć mając daną taryfę/promocję).
dziadek186
PlusManiak
Posty: 108
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:59

Re: 200 mb internetu = ?? mms

Post autor: dziadek186 »

Ale skad fizycznie wezmiesz ten pakiet non stop? Jego nie ma w tej taryfie i nic na to nie poradzisz.
ODPOWIEDZ