Samsung F480 czy LG KU990?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Z tego co wiem to w salonie jest zarówno KU990 jak i F480 więc jutro jeszcze popatrzę. A jak już go będę miał to napiszę pierwsze wrażenia :D
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Aha, ale według mnie KU990 wydaje się być taką plastikową zabawką a w F480 dotyk znowu cięzej chodzi, jest mniej czuły. Od znajomych mających KU990 słyszałem, że podczas surfowania na internecie telefon lubi się zawiesić.
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Internet Duży ekran (3 cale) o nieco większej niż standardowa rozdzielczości WQVGA (240 x 400 pikseli) daje nadzieję na wygodne przeglądanie Internetu. I rzeczywiście, standardowa przeglądarka, w połączeniu z HSDPA o prędkości do 3,6 Mb/s działa bardzo dobrze, z jednym tylko ale - zdecydowanie wymaga użycia dołączonego do zestawu teleskopowego rysika. Możliwa jest praca w zakładkach, przeglądanie mapy strony, czy nawet otwieranie dużych plików/załączników. Przykładowo, otworzenie cennika telefonów (PDF) dołączonego do wiadomości na TELEPOLIS.PL, nie było żadnym wyzwaniem dla telefonu. Standardowa przeglądarka choć ładnie renderuje strony i oferuje zoom przy pomocy kółka wokół aparatu fotograficznego, niestety nie jest demonem szybkości. Fakt, że umożliwia pracę w kilku zakładkach i że może być w razie potrzeby zminimalizowana (praca wielozadaniowa) plasuje jednak telefon nieco wyżej niż inne modele bez dedykowanego OS-u.
Ciekawym internetowym dodatkiem, który otrzymujemy wraz z telefonem jest pakiet preinstalowanych aplikacji Google’a: od wyszukiwarki Google, przez Gmail’s, Mapy, Blogera po mobilny YouTube. Wszystkie wymienione aplikacje działają zaskakująco szybko, podobnie z resztą jak Opera Mini.
Fragment testu z Telepolis.pl
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Wiesz co, ja tam nie wierzę tym testom....... Wolę sam lub ze znajomymi sprawdzić co i jak.Wiem tylko tyle, że się czasami lubi zaciąć. W każdym razie daj znać co i jak z tym telefonem,może ciebie trafi się bezproblemowy egzemplarz ;-)
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Normalnie spać nie będę mógł :D
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Iiii pomyśleć, że mnie to czeka już za pół roku, które zlecii zapewne za szybko.... Boszzz znowu będzie chodzenie po salonach ;/
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Oj dosyć miałem Plusfona. I tak dobrze, że dostałem za niego 100zł.
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Również tyle za niego dostalem.Pisalem już chyba wcześniej o tym... a znaleść kupca byłoo... ojj ciężko :-) Ale co tam... kilka telefonów do naszej " paczki" i po tygodniu sprzedany :P
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Już jestem. Dopiero co z miasta wróciłem. No i kupiłem KU990. Pierwsze odczucia: telefon bez problemu można obsługiwać palcami, ale używanie rysika jest bardziej poręczne. Menu jest bardzo przyjemne a pisanie smsów nie jest problemem. Aparat robi całkiem przyzwoite zdjęcia. Niestety internet w zasięgu GPRS na tym telefonie to tragedia. Samo wykonanie mi odpowiada. Telefon nie jest ciężki ale też nie wydaje się że miałby się zaraz rozsypać :D
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Dzisiaj zapewne telefonu z rąk nie wypuścisz..... ;-) W końcu trzeba się nacieszyć nowym nabytkiem :D
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
janex83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 9 mar 2009, o 12:23
Lokalizacja: USTKA/SŁUPSK

eh...

Post autor: janex83 »

mam nadzieje że opiszesz swoje przygody z ku990, ja ten telefon mialem 5 dni i go sprzedalem, ekran dotykowy dziala dosc powlnie i byl nie wystarczajaco czuly (jak dla mnie) aparat owszem ładne fotki robi ale bez rewelacji, telfon plastikowy nie jest cały tył jest wykonany z aluminium. Samsung od poczatku mnie urzekł swoim wyglądem, odrobine mniejszy ekran nie robi wiekszej różnicy natmiast obsługa dotykowa bardzo dobra, odpowiednia czułosc matrycy i bardzo łatwe poruszanie sie po menu. ja bym osobiscie wybrał Samsunga :mrgreen:
+)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
4EverWithPlus
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2008, o 15:12
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: 4EverWithPlus »

Ja mam LG KP500 i polecam :mrgreen:
Obrazek
Data aktywacji karty 2004-11-03 14:23
Aktualny (34) telefon - Nokia 7230
ODPOWIEDZ