Ericsson wprowadził technologię AMR Wideband

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Ericsson wprowadził technologię AMR Wideband

Post autor: mariusz9a »

Ericsson wprowadził najnowszą technologię AMR Wideband dla wysokiej jakości rozmów głosowych w sieciach mobilnych. Nowe rozwiązanie zostało zademonstrowane podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Technologia ta możemy być stosowana zarówno w sieciach GSM jak i WCDMA/HSPA i zapewnia wysokiej jakości, kryształowo czysty dźwięk w telefonach komórkowych użytkowników.

AMR Wideband (Adaptive Multi Rate Wideband) jest technologią standaryzowaną dla sieci GSM/WCDMA, która w zauważalny sposób podnosi jakość rozmów głosowych oraz czystość dźwięku w sieciach mobilnych do poziomu wyższego, niż ten znany z sieci telefonii stacjonarnej oraz mobilnej. Nowa technologia sprawdza się w przypadku konwersacji prowadzonych szeptem oraz w dużym hałasie. Nowy algorytm kompresji mowy podwaja zakres pasma głosowego bez dodatkowych wymagań dotyczących transmisji radiowej.

Wyniki testów przeprowadzonych z udziałem konsumentów pokazują, że użytkownicy doceniają wyższą jakość rozmów. W rezultacie wykonują więcej połączeń oraz dłużej rozmawiają. Rozmowy o podwyższonej jakości głosu idealnie sprawdzają się w telekonferencjach i mogą przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z podróżami biznesowymi. Efektem tego może być zwiększona produktywność w firmie oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

„Jesteśmy gotowi do wprowadzenia cechy znacznie poprawiającej jakość rozmów głosowych we wszystkich dostarczonych przez nas sieciach GSM oraz WCDMA/HSPA na świecie." - powiedział Ulf Ewaldsson, Vice President, Szef Produktów Radio, w firmie Ericsson. „To punkt zwrotny w procesie poprawy jakości rozmów głosowych, która zmieni telefonię, jaką znamy dzisiaj."
Źródło: telix.pl


Ja tylko przypomnę że z rozwiązań Ericssona korzysta m. in. Polkomtel. Fajnie by było, gdyby "update" nastąpił w Plusie ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

mariusz9a pisze:Ja tylko przypomnę że z rozwiązań Ericssona korzysta m. in. Polkomtel. Fajnie by było, gdyby "update" nastąpił w Plusie ;-)
Polkomtel korzysta ale to w miarę świeży temat z Ericssonem,dłużej w tym siedzi Era! ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Post autor: Pre100 »

Zauważcie, że żeby ta technologia miała sens, to cały tor end-to-end musi umożliwiać przesłanie tego codec'a, czyli: obie słuchawki (abonent A i B) oraz sieć core, czyli albo wchodzi implementacja tego codec'a albo przy najmniej TFO (Tandem Free Operation) - takie przezroczyste przepuszczanie codec'a przez sieć (bez jakiegokolwiek transkodowania). Nie wiem czy w dobie kryzysu jakikolwiek operator będzie sie na to decydował tym bardziej, że kasy z tego dodatkowej raczej mieć nie będzie... (???)

Pzdr,
Pre100.
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

Pre100,
Pre100 pisze:Nie wiem czy w dobie kryzysu jakikolwiek operator będzie sie na to decydował tym bardziej, że kasy z tego dodatkowej raczej mieć nie będzie... (???)
jedyne co może zyskać to zadowolenie abonentów(i to nie wszystkich) choć może ono być bezcenne ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

vod pisze:choć może ono być bezcenne
Dla mnie taki operator zyskałby dozgonną wdzięczność :-P
No chyba że wprowadziliby wszyscy, to wtedy liczyłaby się bardziej oferta niż "jakość"...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Post autor: Pre100 »

vod pisze:Pre100,
Pre100 pisze:Nie wiem czy w dobie kryzysu jakikolwiek operator będzie sie na to decydował tym bardziej, że kasy z tego dodatkowej raczej mieć nie będzie... (???)
jedyne co może zyskać to zadowolenie abonentów(i to nie wszystkich) choć może ono być bezcenne ;-)
Czy dobrze rozumiem, że pisząc o "bezcennym zadowoleniu" chcesz powiedzieć, że taka poprawa nie spowodowałaby wzrostu cen za połączenia?

Z kwestii technicznych dodam, że takie połączenia na dzień dzisiejszy możliwe by były tylko w granicach sieci (regulacje UKE, a w zasadzie ich brak).

Pzdr,
Pre100.
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
Awatar użytkownika
mito18
Szalony PlusManiak
Posty: 229
Rejestracja: 24 lut 2009, o 18:45
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: mito18 »

Dobrze by było gdyby taka technologia funkcjonowała w Plusie... Ale moim zdanie szybko to oni tego nie wprowadzą...
Obrazek
Zapraszam na mojego chomika :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Pre100 pisze:Czy dobrze rozumiem, że pisząc o "bezcennym zadowoleniu" chcesz powiedzieć, że taka poprawa nie spowodowałaby wzrostu cen za połączenia?
Mam przynajmniej taką nadzieję. Niestety jeśli wiązałoby się to ze wzrostem ceny jednej minuty, to ja już wolę żeby zostało tak jak teraz :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

Pre100 pisze:Czy dobrze rozumiem, że pisząc o "bezcennym zadowoleniu" chcesz powiedzieć, że taka poprawa nie spowodowałaby wzrostu cen za połączenia?
Myślę że o podnoszeniu cen nie ma mowy w obecnym czasie(raczej jest tendencja do ich spadku co nawet ma zamiar wymusić UKE) to jedynie może być miły gest ze strony operatora aby podnieść jakość usług. ;-)

Pzdr.!
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
mito18
Szalony PlusManiak
Posty: 229
Rejestracja: 24 lut 2009, o 18:45
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: mito18 »

Mi także się wydaje że o podwyżce cen to raczej nie ma mowy...
Obrazek
Zapraszam na mojego chomika :)
ODPOWIEDZ