SMSy nie dochodzą

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Daria_93
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lut 2013, o 12:01

SMSy nie dochodzą

Post autor: Daria_93 »

Witam,
mam problem- smsy, które inne osoby wysyłają na mój numer po prostu nie przychodzą. Myślałam,że mam przepełnioną skrzynkę, ale usunęłam smsy i nadal wiadomości nie dochodzą. Dlaczego tak się dzieje i przede wszystkim, co mam zrobić?
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: SMSy nie dochodzą

Post autor: Dominik_Plus »

Witaj Daria_93,

czy ten problem dotyczy wiadomości otrzymywanych od konkretnej osoby (lub kilku konkretnych osób) czy może od wszystkich?
Jaki masz model telefonu?
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
dzikusek999
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013, o 10:19

Re: SMSy nie dochodzą

Post autor: dzikusek999 »

Witam,

Ja mam ten sam problem. Po aktualizacji Androida smsy dochodzą do mnie z opóźnieniem, tak samo moje nie docierają do innych. Dodatkowo często jak ktoś do mnie dzwoni dostaje informacje że "abonent czasowo niedostępny". Wykonywałam próby i nawet osoby siedzące obok mnie czasem nie mogły nawiązać połączenia. Można prosić o pomoc?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: SMSy nie dochodzą

Post autor: Magda_Plus »

dzikusek999 pisze:Witam,

Ja mam ten sam problem. Po aktualizacji Androida smsy dochodzą do mnie z opóźnieniem, tak samo moje nie docierają do innych. Dodatkowo często jak ktoś do mnie dzwoni dostaje informacje że "abonent czasowo niedostępny". Wykonywałam próby i nawet osoby siedzące obok mnie czasem nie mogły nawiązać połączenia. Można prosić o pomoc?
dzikusku999, problem z połączeniami telefonicznymi oraz brakiem doręczenia SMS-ów, wcale nie musi być związany z aktualizacją Androida jaką zrobiłaś. Bardzo możliwe, że chodzi o kartę SIM. Aby wykluczyć, który z elementów - telefon czy karta SIM są źródłem problemów, wystarczy przełożyć kartę SIM do innego aparatu i przetestować ją. Jeśli masz taką możliwość to zrób to proszę i napisz czy dalej kłopot występuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dzikusek999
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013, o 10:19

Re: SMSy nie dochodzą

Post autor: dzikusek999 »

Karta sim jest okej bo niedawno dopiero dostałam ją od plusa.
Daria_93
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2013, o 12:01

Re: SMSy nie dochodzą

Post autor: Daria_93 »

Dziękuję bardzo za chęci, problem już rozwiązany ;) Wyłączyłam telefon, wyjęłam na chwilę kartę i baterię i teraz wszystko działa, jak powinno.

Pozdrawia
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: SMSy nie dochodzą

Post autor: Krzysiek_Plus »

Daria_93 czyli był to jakiś błąd samego aparatu, a jego restart usunął problem. ;-)


dzikusek999 wykonaj tą sama czynności, być może Twój problem jest podobny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ