Przeniesienie numeru Plus --> Play/Małe pytanko

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Przeniesienie numeru Plus --> Play/Małe pytanko

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Mianowicie czy normalną rzeczą w Plusie jest dzwonienie po 6 razy za dnia do odchodzącego klienta?
Jak przemówic konsultantom do rozumu, że nie cofniemy rezygnacji? Za każdym razem dzwoni inny. Nagrywają się na poczte, każdy z inną ofertą. Trochę to męczące....
Proszę o pomoc!
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

O, dobrze wiedzieć, co mnie będzie czekało, kiedy sam będę składał wypowiedzenie :-)
Ale nic z tym nie zrobisz. Musisz czekać do momentu przeniesienia numeru.
A te oferty to chociaż do zaakceptowania? Co oni Ci tam dokładnie proponują? W porównaniu do warunków obecnych oczywiście ;-)
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Aleee żeś mnie pocieszył ;( ;/
Obecnie jest Tutaj Biznesklasa 50. Proponowali przejście na Elastyczna 100 + F480 za 1 zł + 100 minut co miesiąc do wszytskich przez całą umowę za wycofanie rezygnacji +200 minut do Plusa i stacjonarne na całą umowę + jakies 50 % zniżki na połączenia do Plusa lub 10 % zniżki do wszystkich oraz dodatkowe 50 minut do wszytskich jak przedluzymy umowe teraz przez telefon na caly okres. Chcieli jeszcze dać złoty numer, ale jak sie potem okazało za Punkty programu 5Plus. A my oczywiście że nieee, a chopa zatkało ;)
Dodam że na tym numerze rachunki były przez ostatni rok po 350-450 zł.
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Post autor: greggis »

HuMOryStycZnY93 pisze:Dodam że na tym numerze rachunki były przez ostatni rok po 350-450 zł.
Dlaczego chcecie zerwać w takim razie? Przy takich rachunkach naprawde mozna coś fajnego stworzyć.
A co do konsultantów to za wiele nie zdziałasz...przynajmniej wiesz że im zalezy :)
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Marciano »

oj zobaczymy jak szybko wrócisz :) znam play dobrze, albo to padnie, albo ..... hmm jak dla mnie operator który nigdy nie osiągnie pułapu wielkiej trójcy... A klienci są niczym innym jak argumentem przetargowym.. operator będzie skakał z rąk do rąk.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Post autor: greggis »

oj zobaczymy jak szybko wrócisz :) znam play dobrze, albo to padnie, albo ..... hmm jak dla mnie operator który nigdy nie osiągnie pułapu wielkiej trójcy... A klienci są niczym innym jak argumentem przetargowym.. operator będzie skakał z rąk do rąk.
Dokładnie. Tymbardziej że przy takich rachunkach w Plusie można wyjsc dużo lepiej niż w play, nawet uwzgledniając ich niską stawkę do wszystkich...która jest ich pierwszym i ostatnim atutem.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Na 100% nie wrócimy do Plusa. Główny powód zmiany operatora to zasięg. Jest on fatalny, rozmawiac można tylko na dworze. W domu czasami trudno sms'a wysłać :lol: a tak to cała firma jest w PLAY oraz kilka osób w rodzinie(m.in ja ;-) ), więc to drugi powód odejścia z Plusa.
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Marciano »

heheh Przecież play używa nadajników plusa :) Tak się spytam miałeś samsunga ?? :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Marciano pisze:heheh Przecież play używa nadajników plusa :)
Też ma własną sieć... Może akurat w tym miejscu Play ma swój zasięg a Plus mizerny... Przecież może tak być ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Ale u mnie jest nadajnik 3G PLAY i zasięg jest maksymalny..... Wiem co pisze chyba jeszcze... ;/ Tak mam, a nawet dwa ;D
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marcin34 »

greggis pisze:
oj zobaczymy jak szybko wrócisz :) znam play dobrze, albo to padnie, albo ..... hmm jak dla mnie operator który nigdy nie osiągnie pułapu wielkiej trójcy... A klienci są niczym innym jak argumentem przetargowym.. operator będzie skakał z rąk do rąk.
Dokładnie. Tymbardziej że przy takich rachunkach w Plusie można wyjsc dużo lepiej niż w play, nawet uwzgledniając ich niską stawkę do wszystkich...która jest ich pierwszym i ostatnim atutem.
a co jest atutem plusa?bo telefony jakoś cenowo odstają, cena za minutę też.
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Post autor: tilla »

Gdzie telefony cenowo odstają?
Bo akurat ja mam poczucie, że o ile kiedyś (tzn jak przenosiłam się do Playa z Orange :D) ceny telefonów w Playu były superatrakcyjne... to teraz są wręcz zbliżone do cen Plusa (tylko wybór telefonów jest sporo mniejszy...), a w przypadku cennika na życzenie - nawet sporo wyższe od tych w Plusie...

a jeśli chodzi o stawkę za minutę połączenia... to zależy co kto potrzebuje ;)
ale np jeśli chodzi o podstawową stawkę za minutę połączenia....
ostatnio liczyłam, że w Syberyjskiej 55 przy darmowym pakiecie 50 min do wszystkich sieci dostajemy przez 18 miesięcy 140 minut za 55 zł... z czego wychodzi 0,39zł.... czyli efektywna stawka taka sama jak w Playu...
jasne, że jeśli ktoś przekracza abonament to już płaci więcej...
ale ja jednak mam takie podejście, że abonament dobieram taki, jaki mi potrzebny i staram się go nie przekraczać...
do tego w Plusie jest bogaty wachlarz dodatkowych pakietów i duże i tanie pakiety internetowe - czego o Playu powiedzieć nie można...

także... co kto lubi i potrzebuje...

no i jeszcze jeden mankament Playa... jakość połączeń...
przerywa połączenia...
zanika zasięg...
niby działa na antenach Plusa...
ale jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności gdy porównuję zasięg Playa i Plusa w jednym miejscu - przeważnie Plus ma duuuużo lepszy zasięg...
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Hyhy, ja tam na Plusa nie narzekam ;-) I na dzień dzisiejszy nie zamierzam rezygnować z jego usług. Ciocia w 99 % procentach zrezygnowała z powodu zasięgu, pisała jakies pisemka w sprawie polepszenia zasięgu, ale nici z tego były, więc się przeniosła. W końcu po co ma płacic za telefon, jeżeli nie może z niego korzystać :lol:
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marcin34 »

tilla pisze:Gdzie telefony cenowo odstają?
Bo akurat ja mam poczucie, że o ile kiedyś (tzn jak przenosiłam się do Playa z Orange :D) ceny telefonów w Playu były superatrakcyjne... to teraz są wręcz zbliżone do cen Plusa (tylko wybór telefonów jest sporo mniejszy...), a w przypadku cennika na życzenie - nawet sporo wyższe od tych w Plusie...

a jeśli chodzi o stawkę za minutę połączenia... to zależy co kto potrzebuje ;)
ale np jeśli chodzi o podstawową stawkę za minutę połączenia....
ostatnio liczyłam, że w Syberyjskiej 55 przy darmowym pakiecie 50 min do wszystkich sieci dostajemy przez 18 miesięcy 140 minut za 55 zł... z czego wychodzi 0,39zł.... czyli efektywna stawka taka sama jak w Playu...
jasne, że jeśli ktoś przekracza abonament to już płaci więcej...
ale ja jednak mam takie podejście, że abonament dobieram taki, jaki mi potrzebny i staram się go nie przekraczać...
do tego w Plusie jest bogaty wachlarz dodatkowych pakietów i duże i tanie pakiety internetowe - czego o Playu powiedzieć nie można...

także... co kto lubi i potrzebuje...

no i jeszcze jeden mankament Playa... jakość połączeń...
przerywa połączenia...
zanika zasięg...
niby działa na antenach Plusa...
ale jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności gdy porównuję zasięg Playa i Plusa w jednym miejscu - przeważnie Plus ma duuuużo lepszy zasięg...
Podam przykład. W porównywalnych abo playa 65 i plusa 55 :
-nokia 6500 slide - 1 zł, plus- 249. załadając ze to abo 55 a nie 65 to z ceny np zdejmiemy np 249 o 100 i zostaje 149 .czyli 1 az 149.róznica?jest.jest.niby zadna bo niewielka ale zawsze.
-samsung f480- 1 zł, plus 449, odejmijmu powiedmzy o 100 z racji roznicy abo zosatje prawie 340 zł różnicy.
Prosze wiec nie wciskać kitu:)
Co do minuty połoczenia to podziel sobie podstawowy abo i liczbę minut nie z jakimis pakietami,bo pakiety są dodatkowo, wiec wyjdzie ok.60 gr czyli to co wstarych taryfach
Co do zasięgu to muszę się zgodzić, plus ma jeden z najlepszych zasięgów wg mnie, jezdziłęm po całej polsce i nigdy nie było że bym nie był z zasięgu:).
Co do pakietów internetowych. Na karte tak,owszm tanie,w abo zaś drożej. np. za 10 zł było w starych taryfach wiecej mb niż obecnie.
Co do stawki 39 gr.- tu CI to wyszło dopiero pododaniu pakietu.w playu nic nie dodajesz i podziel to Ci taniej wyjdzie.

pozdr.
a.vercetti
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2009, o 20:51
Lokalizacja: Nysa

Post autor: a.vercetti »

Tajemniczy30 pisze: Podam przykład. W porównywalnych abo playa 65 i plusa 55 :
-nokia 6500 slide - 1 zł, plus- 249. załadając ze to abo 55 a nie 65 to z ceny np zdejmiemy np 249 o 100 i zostaje 149 .czyli 1 az 149.róznica?jest.jest.niby zadna bo niewielka ale zawsze.
-samsung f480- 1 zł, plus 449, odejmijmu powiedmzy o 100 z racji roznicy abo zosatje prawie 340 zł różnicy.
Prosze wiec nie wciskać kitu:)
Co do minuty połoczenia to podziel sobie podstawowy abo i liczbę minut nie z jakimis pakietami,bo pakiety są dodatkowo, wiec wyjdzie ok.60 gr czyli to co wstarych taryfach
A dlaczego odejmujesz tylko 100zł od ceny telefonów? Przecież umowa jest na 24m. 24*10zł= 240zł. Do tego jeżeli bierzesz do porównania podstawowy abonament bez pakietów to korzystaj z cennika "Telefonopromocja". TUTAJ CENNIK

Wtedy 6500 Slide jest po 149zł minus 240zł róznicy w abo = 91 złotych taniej. F480 jest po 349 minus 240 = 109zł drożej w Plus, ale np Nokia E71 play 559zł, Plus 599-240=359 - 200zł taniej w Plusie.
ODPOWIEDZ