Tylko HSDPA

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
nitro
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2013, o 21:07

Tylko HSDPA

Post autor: nitro »

Witam,
od pewnego czasu stacja z którą łączy się mój modem i która jest najbliżej mojej lokalizacji pracuje wyłącznie w trybie HSDPA, tj. bez obsługi HSUPA i HSPA+. Jeżeli jakimś cudem modem na chwilę połączy się z inną lokalizacją, to mam HSPA+ i wszystko pracuje o wiele szybciej (przede wszystkim niższy ping).
Zgłaszałem ten problem kilka dni temu do BOK-u, ale otrzymałem odpowiedź, że wszystko jest OK, dlatego rzutem na taśmę daję sobie ostatnią szansę pisząc tego posta, byłbym wdzięczny za informację, czy jest jakaś szansa na poprawę tej sytuacji w najbliższym czasie.

Poniżej screen z routera, dla formalności podpowiem, że na modemie podłączonym bezpośrednio do laptopa jest tak samo, sprawdzałem także na innym modemie oraz na innej karcie SIM. Na obrazku widać m.in. ID tej stacji.
Obrazek
Obrazek
Prędkość pobierania nie jest zła, ale upload i ping moim zdaniem wyraźnie potwierdzają brak HSUPA.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Tylko HSDPA

Post autor: Krzysiek_Plus »

nitro pisze:Zgłaszałem ten problem kilka dni temu do BOK-u, ale otrzymałem odpowiedź, że wszystko jest OK
A możesz podać numer tego zgłoszenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
nitro
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2013, o 21:07

Re: Tylko HSDPA

Post autor: nitro »

Oczywiście. 130625-002056
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Tylko HSDPA

Post autor: Krzysiek_Plus »

nitro, nim przekaże sprawę dalej, proszę zmień ustawiania DNS z automatycznych na ręczny. Jeśli w ustawieniach router nie ma takiej możliwości, zmianę wykonaj z poziomu komputera w właściwościach polaczenie bezprzewodowego.
np.:
DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

Wykonaj ponownie test prędkości.

Czy w ustawieniach router'a masz możliwość wymuszenia częstotliwości 900 MHz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
nitro
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2013, o 21:07

Re: Tylko HSDPA

Post autor: nitro »

Zmiana DNS nie zmieniła nic, dalej pokazuje tryb HSDPA, poniżej pomiar prędkości po zmianie:
Obrazek

Jeśli chodzi o wymuszanie UMTS 900 MHz - niestety modemy ZTE tego nie umożliwiają, inaczej pewnie nie zawracałbym Wam głowy. Ale jak już pisałem, najczęściej zaraz po podłączeniu modemu do routera lub laptopa, łączy się on na pewien czas z innymi stacjami, np. widoczną poniżej i wtedy jest HSPA+ wraz ze wszystkimi udogodnieniami.

Poniżej przykładowe rezultaty gdy modem połączy się z trochę bardziej oddaloną stacją:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Tylko HSDPA

Post autor: Krzysiek_Plus »

nitro, przekazałem dalej ;-). Dam znać jak będzie odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ