HUAWEI B593 spadek prędkości

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
patrykR500
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lip 2013, o 11:38

HUAWEI B593 spadek prędkości

Post autor: patrykR500 »

Witam mam problem z routerem Huawei B593 . Problem jest następujący gdyż w poprzednim miesiącu prędkość pobierania sięgała od 150 do 500 kb/s po skończeniu transferu obejmującego abonament internet jest wyłączany tak jak teraz to jest w plusie ale po włączeniu nowego transferu czyli wczoraj prędkość poboru jest tragiczna pliki zamiast stałej prędkości odnotowanej na poziomie wyżej wymienionego zakresu dochodzi do maks 20 kb/s i spada do kilku kb co jest irytujące i niedopuszczalne w zasiegu 3G/LTE na mierniku internetowym pobór dochodzi do 7 mb/s w 3G czyli można powiedzieć że na maksa LTE nie używam prawie wcale ponieważ jest zbyt słaby zasięg i prędkość była taka sama jak w 3G. Jaka może być przyczyna tego że jest taka słaba prędkość poboru? Router stoi przy oknie i ma dodatkowo podłączoną antenę wcześniej jej uzywałem do poprzedniego routera 3G również z sieci PLUS myślałem że coś pomoże w obecnym routerze ale żadnej reakcji na mierniku wzrasta a w praktyce nie. Proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: HUAWEI B593 spadek prędkości

Post autor: Krzysiek_Plus »

patrykR500, czy od momentu uruchomienia nowego transferu router był przelogowywany w sieci (wystarczy wyłączyć/włączyć urządzenie)?

W jakiej lokalizacji występuje problem? (miejscowość, ulice)

Proszę wykonaj również test prędkości na http://www.speedtest.net. i wklej link do wyniku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ