Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: Ron »

@Ewa_Plus , ale można listownie jak dobrze pamiętam ?? :->
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: Ewa_Plus »

Ron pisze:@Ewa_Plus , ale można listownie jak dobrze pamiętam ?? :->
- oczywiście, że tak.
Jednak niepokoi mnie fakt, że w punkcie odmówiono przyjęcia wniosku. Warto byłoby to wyjaśnić ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andrew01
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2017, o 11:21

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: andrew01 »

Byłem w dwóch punktach Plus'a w Grudziądzu, w Galerii Grudziądzkiej ul. Konarskiego 45 oraz przy Aschaun ul. Południowa 8. W obu uzyskałem tą samą informację, nie mogą w systemie oznaczyć mojego wypowiedzenia z końcem obecnej umowy, a jedynie z miesięcznym wypowiedzenie, które jeśli zostanie złożone wcześniej niż 30 dni od początku ostatniego okresu rozliczeniowego to zostanie naliczona kara umowna. Dla jasności, nie przyszedłem z wypełnionym wnioskiem, sądziłem że Plus ma swoje formularze lub po prostu tak prosta sprawa jest załatwiana na miejscu. W obu przypadkach nikt nie wspominał o tym, że wniosek można przynieść i zostawić w salonie lub wypełnić na miejscu. W pierwszym uzyskałem informację, że mogę jedynie wysłać wniosek pocztą, jednakże takie sprawy jakoś wolę "załatwiać" bezpośrednio, więc po prostu poczekam jeszcze tydzień i podejdę do salonu ponownie.

Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: Michał_Plus »

andrew01, nie ma "specjalnego" formularza. Wystarczy oświadczenie woli na piśmie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: 1pietrek1 »

Stara gadka jak się złoży wypowiedzenie wcześniej niż 30 dni do zakończenia umowy będzie naliczona kara - tak straszą w większości APS Plusa i Cyfrowego Polsatu. Chyba mają jakieś polecenie z góry aby tak mówić.
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: pinol »

Wyslij poleconym za potwierdzeniem odbioru do Plusa. W razie naliczenia kary za wczesniejsza rezygnacje, beda musieli przedstawic pismo od Ciebie. I sprawa wygrana.
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: ciekawy »

1pietrek1 pisze:Stara gadka jak się złoży wypowiedzenie wcześniej niż 30 dni do zakończenia umowy będzie naliczona kara - tak straszą w większości APS Plusa i Cyfrowego Polsatu. Chyba mają jakieś polecenie z góry aby tak mówić.
no właśnie, dlaczego Plus tego nie zmienia przez tyle czasu ?
pinol pisze:Wyslij poleconym za potwierdzeniem odbioru do Plusa. W razie naliczenia kary za wczesniejsza rezygnacje, beda musieli przedstawic pismo od Ciebie. I sprawa wygrana.
wygrana ale wcześniej może naliczą karę bo według regulaminu wszystko może być ok i jak uważasz inaczej to każą się bujać i narobią dużo biurokratycznej zabawy w odkręcanie tego
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: pinol »

A kto powiedział, iż takie praktyki stosowane przez Plus są zgodnie z prawem?
Ja na przykład zgłosiłem sprawę do Ręcznika Praw Konsumenta o zbadanie jednego z punktu umowy, o braku zgody na usunięcie blokady simlock z zestawu zestawu odu-idu 300 w trakcie trwania umowy, mimo iż raty za sprzęt są spłacone. Wg regulaminu sprzęt jest mój, a mimo tego nie mogę go używać tak jak chce, bo nie ściągną simlocka w trakcie trwania umowy. Sprawa jest badana przez Rzecznika, wiem że została takze przesłana do UOKIK celem zbadania, czy nie zostały naruszone prawa konsumentów.
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: Wypowiedzenie umowy,do Konsultantów

Post autor: ciekawy »

spojrzałem na date założenia tematu i był to rok 2013 końcówka i Plus dalej nic nie zmienił w rozwiązaniu umów, a mamy 2019 rok kiedy to było pisane czyli przez 6 lat nic się nie zmieniło w Plusie
ODPOWIEDZ