LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Dareku
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 sty 2021, o 20:02

Dramatycznie słaby internet z routera

Post autor: Dareku »

Witam.
Mam dramatycznie słaby Internet z routera ZTE MF 971RL (120GB miesięcznie za 50 zł/mies - pakiet przekroczony o 60GB).Obrazek

Telefon ma kartę z plusa i ma szybkość taką:
Obrazek

Tak mam dzisiaj od 16:00. Nic w ustawieniach nie zmieniałem, nie przestawiałem routera. Internet mam od 3 dni. Wcześniej też tak się działo, ale na ogół z routera było ok 30 Mb/s,
Czyli problem nie jest z zasięgiem (nadajnik jest ok 3 km bez przeszkód terenowych). Czy tego routera trzeba jakoś skonfigurować ? Moja lokalizacja to 74-111 Lubanowo, nadajnik jest w 74-110 Banie.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2021, o 16:08 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
kokoszka
PlusManiak
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2014, o 09:39

Re: Dramatycznie słaby internet z routera

Post autor: kokoszka »

sprawdź tą samą kartę w telefonie, wygląda na lejek operatora
Ostatnio zmieniony 1 lut 2021, o 16:09 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dramatycznie słaby internet z routera

Post autor: zbych_in_flames »

Wygląda na zmniejszenie prędkości w ramach FUP, wróci do normy po rozpoczęciu się nowego okresu rozliczeniowego.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2021, o 16:09 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Dareku, jeśli pakiet jest wyczerpany to zapewne aktywował się FUP. Ogranicza on prędkość DL i UL. Prędkość zostanie przywrócona wraz z nowym okresem rozliczeniowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kacper_kdx
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 20 maja 2020, o 01:42

"LTE bez końca" z "końcem"

Post autor: Kacper_kdx »

Witam
Od połowy roku posiadam internet domowy Plus Internet 90. Problemów nie było dopóki nie zużyłem ponad 200GB

W umowie jest napisane, że posiadam pakiet 90+10GB oraz wspominka o usłudze "LTE bez końca". Wedle umowy nie powinna mi zostać ograniczona prędkość do możliwości BTSa, lecz z moich obserwacji wynika, że po zużyciu pakietu podstawowego prędkość zwalnia do 20Mbps DL i UL. Da się przeżyć i to jest jak najbardziej zrozumiałe. Jednak schody zaczynają się po zużyciu 200GB. Lejek daje teraz tylko 5Mbps, choć nie zawsze.

W poprzednich miesiącach zużywałem około 320GB i prędkość była dalej na poziomie 5Mbps. Co się stało, że w tym miesiącu 8 dni przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego zużyłem 230GB a prędkość spadła do 0.5Mbps? Niezależnie od BTSa, pasma LTE .W umowie nie ma żadnej takiej wspominki, że do iluś GB będzie w miarę "normalna" prędkość. Wrzucam speedtest z tego samego terminala z numeru do internetu domowego (testowane na wszystkich dostępnych pasmach LTE) oraz z numeru prywatnego (testowane na 1800+2600) z pakietem 12GB. BT22143 (choć prędkość niezależnie od stacji taka sama to myślę, że może jakoś się przydać).

Obrazek
domowy po zużyciu pakietu podstawowego

Obrazek
numer prywatny

Proszę o wyjaśnienie sytuacji
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, o 11:02 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do oficjalnego działu sieci Plus
Słonecznik
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2021, o 01:14

Re: LTE bez limitu

Post autor: Słonecznik »

Ojej.. Pisałem tu w 2014 roku, gdy Plus wprowadzał lte. Jak to dawno było :) na szczęście dorobiłem się Światłowodu i 1 Gbps sobie lata po domu :)

Jak się to skończyło, Plus dostał kare za wprowadzanie w błąd?
Swoją drogą zawsze mnie np tacy konsultanci zastanawiają. Kłamali w zywe oczy, oszukując ludzi, często biednych, że wsi itd

Za taką kasę jak płacą na tych słuchawkach tak się ku... To już niepojęte.
ziom94
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 16 cze 2014, o 13:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: LTE bez limitu

Post autor: ziom94 »

Dawno nie zaglądałem w oferty internetu od Plusa i patrzę że teraz jest jasno napisane że np po 90GB prędkość spada do 1Mb/s. Pytanie czy tak jest faktycznie? Czy w rzeczywistości nadal tak jest że po tych 90GB może się w losowym momencie włączyć FUP?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: zbych_in_flames »

Nie, w tych nowych trafach nie ma już FUP'a - zobacz regulamin, nie ma nic na ten temat. 1 Mb/s to najniższe ograniczenie jakie może być (poza najniższa taryfą 40 zł gdzie jest lejek 32 kb/s)
ziom94
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 16 cze 2014, o 13:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: LTE bez limitu

Post autor: ziom94 »

Ale to znaczy że do tych prędkości spada już od razu po wykorzystaniu tych danych z pakietu? Czy to jest loteria?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

ziom94,
- tak, od razu po wykorzystaniu pakietu podstawowego wchodzi lejek do 1 Mb/s.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ziom94
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 16 cze 2014, o 13:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: LTE bez limitu

Post autor: ziom94 »

To co się stało z LTE bez limitu?Fakt działał FUP,ale to było korzystniejsze.
iknow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 3 gru 2012, o 14:43

Re: LTE bez limitu

Post autor: iknow »

Witam, mam problem z prędkością Internetu, przedluzalem umowę I dziś weszła w życie, kartę wymieniłem na nową bo poprzednia zablokowała się, Ale od tego momentu Internet zmalał do 1 mb...tragedia wtf. Na poprzedniej umowie, nawet jak wyczerpał się limit to lte bez końca działało spoko do 10 mb spokojnie Internet był. Czego to możemy być wina?? Nie zmieniłem modemu, ani jego położenia tylko nowa karta i umowa. Nadajniki mam blisko, do 1 km jak nie bliżej.
ziom94
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 16 cze 2014, o 13:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: LTE bez limitu

Post autor: ziom94 »

I tu masz odpowiedź ,,Nowa umowa" Teraz jak już wyczerpiesz podstawowy pakiet danych to automatycznie prędkość zostaje obniżona. Nie ma już FUP-a
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj iknow ,
- jaki masz okres rozliczeniowy? Czy wykorzystałeś już pakiet podstawowy?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Stypek
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 23:49

Re: LTE bez limitu

Post autor: Stypek »

Internet Bez limitu z jakieś 10 minut temu się włączył

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ