LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

bartex03, w takim wypadku opisz i zgłoś sprawę do Departamentu Reklamacji.

Reklamacje w tej sprawie są rozpatrywane indywidualnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Krzysiek_Plus pisze:bartex03, w takim wypadku opisz i zgłoś sprawę do Departamentu Reklamacji.

Reklamacje w tej sprawie są rozpatrywane indywidualnie.
Szanowny Panie Krzysztofie dziekuje za rady, ale dobrze wiem co należy zrobić. Na tym etapie bezskutecznie walczę z niekompetencją Pracowników z Działu Reklamacji, podjąłem jeszcze jedną próbę załatwienia sprawy poprzez reklamacje, którą zgłosiłem telefonicznie z pomocą Konsultanta, który przyznał mi racje tzn umie czytać ze zrozumieniem - bo tylko tylle trzeba w moim przypadku.

Prosze nie uchylać sie od odpowiedzi tylko uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska - jest Pan Oficjalnym Pracownikiem PLUS
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

bartex03, odpowiedziałem, FUP działa w LTE, w każdej wersji promocji.
Krzysiek_Plus pisze:bartex03, jeśli nie zgadzasz się z sposobem działania FUP w LTE, pozostaje zgłoszenie reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Krzysiek_Plus pisze:bartex03, odpowiedziałem, FUP działa w LTE, w każdej wersji promocji.
Krzysiek_Plus pisze:bartex03, jeśli nie zgadzasz się z sposobem działania FUP w LTE, pozostaje zgłoszenie reklamacji.
W wersji z 10.06.2014 również ?

Proszę o podanie konkretnego punktu w tym regulaminie (tej wersji)
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: matus45 »

Fajna dyskusja, nie ma jak wspólna platforma porozumienia. @bartex nie szkoda ci czasu na takie dyskusje z "automatem". W tym temacie nikt już nie uzyska sensownej odpowiedzi. Nie oczekuj, że pracownik Plusa na tym forum przychyli się do twojej interpretacji regulaminu.
Awatar użytkownika
xanar
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:01

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: xanar »

Panie Krzysztofie dlaczego firma, w której Pan pracuje nie przestrzega konstruowanych przez siebie regulaminów :?:

EDIT:
matus45 pisze:Fajna dyskusja, nie ma jak wspólna platforma porozumienia. @bartex nie szkoda ci czasu na takie dyskusje z "automatem". W tym temacie nikt już nie uzyska sensownej odpowiedzi. Nie oczekuj, że pracownik Plusa na tym forum przychyli się do twojej interpretacji regulaminu.
Jakiej interpretacji :?: , przecież tam jest czarno na białym :!:
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, o 15:35 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

matus45 pisze:Fajna dyskusja, nie ma jak wspólna platforma porozumienia. @bartex nie szkoda ci czasu na takie dyskusje z "automatem". W tym temacie nikt już nie uzyska sensownej odpowiedzi. Nie oczekuj, że pracownik Plusa na tym forum przychyli się do twojej interpretacji regulaminu.
Interpretacja regulaminu jest tylko jedna - czytamy to co mamy napisane.

Jeszcze jedno pytanie do Pana Krzysztofa co Plus rozumie poprzez pojęcie "czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego", oraz gdzie mogę znaleźć definicje "pakietu podstawowego" w regulaminie z dnia 10.06.2014
0nck0
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 23 paź 2014, o 11:42

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: 0nck0 »

Panie Krzysztofie proszę o zinterpretowanie tych zapisów z regulaminu z 10.06.2014 i wyjaśnienie w którym miejscu na podstawie tych punktów jest stosowany FUP w technologi LTE oraz obniżana jest prędkość wysyłania danych również w technologi LTE.

6. W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwego korzystania z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości sprawiedliwego korzystania z usług niezależnie od ilości przesyłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielenie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych przy zachowaniu priorytetów/różnic wynikających z planów cenowych.
7. W celu realizacji FUP w 2G/3G to Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych GPRS, EDGE lub HSPA+ po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym:
(…)
c. 30 GB przesyłanych i odbieranych danych w technologii GPRS, EDGE lub HSPA+ przy wyborze planu cenowego Internet Power LTE 30 GB.
8. W celu realizacji FUP (czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego) Polkomtel przydzieli parametry dostępu do sieci telekomunikacyjnej tj. priorytet dostępu do sieci i prędkość maksymalną dla Abonamentów przesyłających dane w ramach „LTE bez limitu” zgodnie z poniższymi zasadami:
a. Polkomtel definiuje klasy usług:
(…)
b. Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi ptk.a w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s.
9. Maksymalna prędkość wysyłania danych określona w Cenniku nie obowiązuje Abonentów zawierających umowę w ramach Promocji. W przypadku Abonentów zawierających Umowę w ramach Promocji prędkość ta nie jest ograniczana przez Polkomtel, jest ogranczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent.
Awatar użytkownika
B12
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 14 lip 2014, o 10:08

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: B12 »

Po prostu trzeba to kierować do UKE, ja niestety mam regulamin z (chyba) 3 lipca, tam już nie ma zapisu, że FUP jest poza LTE. Ale każdy z wcześniejszym regulaminem powinien do zgłaszać do odpowiednich organów.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

0nck0 pisze:(czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego) .
Gdzie w regulaminie jest objaśniony to stwierdzenie lub samo pojęcie limitu podstawowego?
zzz
Szalony PlusManiak
Posty: 425
Rejestracja: 7 cze 2014, o 16:35

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zzz »

Krzysiek_Plus pisze:bartex03, w takim wypadku opisz i zgłoś sprawę do Departamentu Reklamacji.

Reklamacje w tej sprawie są rozpatrywane indywidualnie.
Dobre sobie. Indywidualnie. Tzn jak ktos bedzie mial szczęście to mu uznaja, jak nie to sorry. Pomimo oczywiscie ze w taki sam sposob sa okradani i obowiazuje ich ten sam regulamin.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: matus45 »

Właśnie chodzi o to , że pracownik Plusa nie traktuje regulaminu dosłownie tylko interpretuje go po swojemu -czytaj tak jak wygodnie jest dla operatora. Dla niego czarne jest białym i odwrotnie. A odpowiada jak robot-automat.
0nck0
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 23 paź 2014, o 11:42

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: 0nck0 »

Ja bym, może i uznał ich odpowiedzi na reklamacje, ale gdyby mi odpisali na podstawie, których punktów z mojego regulaminu ją odrzucają i dlaczego punkty, które ja wstawiłem są nieistotne i nie dotyczą problemu, który przedstawiam. A w odpowiedzi na reklamacje tego nie stosują.

Ja na ich miejscu przyznałbym się do winy i pozwolił wszystkim, którzy mają umowy z czerwca zerwać umowy. W ten sposób przyznaliby się do błędu i możliwe, że unikneliby kary, którą z pewnością z czasem nałoży UKE oraz UOKiK.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

zzz pisze:
Krzysiek_Plus pisze:bartex03, w takim wypadku opisz i zgłoś sprawę do Departamentu Reklamacji.

Reklamacje w tej sprawie są rozpatrywane indywidualnie.
Dobre sobie. Indywidualnie. Tzn jak ktos bedzie mial szczęście to mu uznaja, jak nie to sorry. Pomimo oczywiscie ze w taki sam sposob sa okradani i obowiazuje ich ten sam regulamin.
Indywidualnie czyli jeśli klient A będzie pewny siebie i z pomocą UKE/UOKiK i/lub prawników wywalczy pozytywne rozpatrzenie reklamacji to w identycznej sprawie klient B który nie zrobił nic poza wysłaniem reklamacji może dostać odpowiedź negatywną. Wszystko po to aby nie działał precedens na korzyść klienta.
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

0nck0 pisze:Ja na ich miejscu przyznałbym się do winy i pozwolił wszystkim, którzy mają umowy z czerwca zerwać umowy. W ten sposób przyznaliby się do błędu i możliwe, że unikneliby kary, którą z pewnością z czasem nałoży UKE oraz UOKiK.
Zasadnicze pytanie do osób które otrzymały np kolejna negatywna odpowiedź na reklamację. Czy w tych reklamacjach piszecie że żądacie rozwiązania umowy z winy operatora ? Czy tylko że łamią regulamin stosując FUP ? Bo jedyne wyjście z tej sytuacji to rozwiązanie czy tez anulowanie umowy .
ODPOWIEDZ