LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: habish »

0nck0 pisze:Ja na ich miejscu przyznałbym się do winy i pozwolił wszystkim, którzy mają umowy z czerwca zerwać umowy. W ten sposób przyznaliby się do błędu i możliwe, że unikneliby kary, którą z pewnością z czasem nałoży UKE oraz UOKiK.
Widzę że masz poczucie humoru :-)
pawel1710
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 16 lis 2014, o 22:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pawel1710 »

Ja napisałem od razu, że żądam rozwiązania umowy z winy operatora. Regulamin z 10 czerwca, powołałem się na te zapisy o FUP, który według tego regulaminu powinien działać tylko w 2G/3G, powołałem się też na kłamstwa ze strony sprzedawców w salonach i przedstawicieli Plusa, powołałem się też na punkty regulaminu, które jasno mówią, że w mojej opcji internetu operator nie może mi po przekroczeniu pakietu podstawowego sztucznie ograniczać zarówno downloadu i uploadu i się udało, umowa została rozwiązana.

Wysłane z SONY XPERIA L
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

pawel1710 pisze:Ja napisałem od razu, że żądam rozwiązania umowy z winy operatora. Regulamin z 10 czerwca, powołałem się na te zapisy o FUP, który według tego regulaminu powinien działać tylko w 2G/3G, powołałem się też na kłamstwa ze strony sprzedawców w salonach i przedstawicieli Plusa, powołałem się też na punkty regulaminu, które jasno mówią, że w mojej opcji internetu operator nie może mi po przekroczeniu pakietu podstawowego sztucznie ograniczać zarówno downloadu i uploadu i się udało, umowa została rozwiązana.

Wysłane z SONY XPERIA L
Ja w 2 na 4 wyslane żądałem rozwiazania umowy - 1 telefoniczna jest w trakcie rozpatrywania jezeli nadal plus bedzie upierał się na swoim, wezwę Polkomtel do polubownego rozwiazania umowy, jezeli nie to spotykamy sie w UKE/ sądzie.

Panie Krzysztofie prosze nadal o odpowiedź na moje pytanie i popracie ich konkretnymi punktami regulaminu

Niezmiernie interesuje mnie również wyjasnienie/ definicja pojęcia pakiet podstawowy w Power LTE - prosze poprzeć wyjaśnienie odpowiednim zapisem regulaminu.

Dziękuje
0nck0
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 23 paź 2014, o 11:42

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: 0nck0 »

Też, zawsze pisze o punktach o FUP, że tylko 2G i 3G oraz teraz że założyli mi lejek na upload a według mojego regulaminu nie mogą. Na razie odpowiedzi negatywne, czekam na następne 2.

Krzysiek odpowiada na inne tematy, a na nasze pytania się boi, chyba nie ma takich punktów w regulaminie, które mógłby zacytować.
Awatar użytkownika
substytut
PlusManiak
Posty: 141
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 11:49

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: substytut »

bartex,
fajnie ze masz zlozone reklamacje. Sam napisales - walczysz z niekompetencja pracownikow dzialu reklamacji, masz zlozonych kilka reklamacji. Zaloze sie, ze z lektury forum dokladnie tez wiesz co robic jesli reklamacje zostana rozpatrzone negatywnie - UKE i UOKiK. Do tego pozostaje opcja odwolania sie od reklamacji (o tym Plus nie wspomina piszac, ze zostaly wyczerpane mozliwosci reklamacyjne).
0nck0
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 23 paź 2014, o 11:42

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: 0nck0 »

Gdy się odwołałem, zostało mi odpisane, że droga dla mojego zgłoszenia została wyczerpana i mogę iść tylko do UOKiK i UKE.

Taką dostałem odpowiedź:
Szanowny Panie,

Wyjaśniam, że postępowanie reklamacyjne w przedmiotowej sprawie zostało zakończone o czym został Pan poinformwany w piśmie z dnia 24.10.2014 r.

Komunikuję, iż istnieje możliwość dalszego dochodzenia roszczeń na drodze postępowania mediacyjnego i polubownego, co zostało opisane na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Informacje na ten temat znajdują się pod adresami:

- http://www.cik.uke.gov.pl/sposoby-docho ... n/mediacja

- http://www.cik.uke.gov.pl/sposoby-docho ... -polubowny

Z poważaniem
XXXXXXXXXXXXX
Internetowa Obsługa Klienta
http://www.plus.pl
ganz
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 paź 2014, o 21:19

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ganz »

A może zaczniemy już wysyłać wypowiedzenia naszych umów? To zdaje się można zrobić w dowolnym momencie. Nie mówię o kończeniu umowy przed czasem, z naliczeniem kary, ale o wypowiedzeniu z końcem umowy. Może im się to zacznie na jakichś raportach dla zarządu pokazywać :)
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

bartex03 pisze:
matus45 pisze:Fajna dyskusja, nie ma jak wspólna platforma porozumienia. @bartex nie szkoda ci czasu na takie dyskusje z "automatem". W tym temacie nikt już nie uzyska sensownej odpowiedzi. Nie oczekuj, że pracownik Plusa na tym forum przychyli się do twojej interpretacji regulaminu.
Interpretacja regulaminu jest tylko jedna - czytamy to co mamy napisane.

Jeszcze jedno pytanie do Pana Krzysztofa co Plus rozumie poprzez pojęcie "czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego", oraz gdzie mogę znaleźć definicje "pakietu podstawowego" w regulaminie z dnia 10.06.2014
Chłe chłe, ja od połowy września w tym wątku http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=16016 czekam na te informacje, ale się jeszcze przez dwa miesiące nie doczekałem.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Marcinelli pisze:
bartex03 pisze:
matus45 pisze:Fajna dyskusja, nie ma jak wspólna platforma porozumienia. @bartex nie szkoda ci czasu na takie dyskusje z "automatem". W tym temacie nikt już nie uzyska sensownej odpowiedzi. Nie oczekuj, że pracownik Plusa na tym forum przychyli się do twojej interpretacji regulaminu.
Interpretacja regulaminu jest tylko jedna - czytamy to co mamy napisane.

Jeszcze jedno pytanie do Pana Krzysztofa co Plus rozumie poprzez pojęcie "czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego", oraz gdzie mogę znaleźć definicje "pakietu podstawowego" w regulaminie z dnia 10.06.2014
Chłe chłe, ja od połowy września w tym wątku http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=16016 czekam na te informacje, ale się jeszcze przez dwa miesiące nie doczekałem.
Bardzo musze zmartwić Plusa albo może inaczej Pracowników mniej "poinformowanych" w kwestii regulaminu, że uzywanie pojęcia czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego , lub pojęcia pakiet podstawowy, które nie jest objaśnione w danym regulaminie ( w czerwcowych nie jest), wyklucza możliwość jego stosowania. Idąc na wielkie skróty nie można stosować FUPA w mojej ocenie również w 2G/3G ponieważ nie wiadomo co to jest pakiet podstawowy i co oznacza jego przekroczenie.

Bardzo dziękuje Panu Konsultantowi który ze mną rozmawiał 14 listopada ( poświęcił mi godzinę z hakiem) i pomógł mi skonstruować mam nadzieje za 4tym razem skuteczną reklamacje.

Jeszcze prościej obrazowo powiem tak : jestem klientem ( czy indywidualnym) , czy firma nie wazne - tu firma. Jest Plus który świadczy mi usługi na podstawie Regulaminu Promocji. Obie strony muszą ten regulamin przestrzegać, jeżeli nie to są przewidziane sankcje.

Moze umówmy sie tak zakladajcie mi FUPA na LTE w regulaminie czerwcowym a ja Wam nie bede płacił faktury.

Mam nadzieje że zrozumiecie w czym jest rzecz, moja firma na rynku działa od prawie 20 lat i szczerze takiej sytuacji nie widzieliśmy, że mając regulamin jest on interpretowany jak kto chce i INDYWIUDEALNIE - :)
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

matus45 pisze:Właśnie chodzi o to , że pracownik Plusa nie traktuje regulaminu dosłownie tylko interpretuje go po swojemu -czytaj tak jak wygodnie jest dla operatora. Dla niego czarne jest białym i odwrotnie. A odpowiada jak robot-automat.
I to jest istota tematu - w sumie nie można mieć pretensji do Pana Krzysztofa - zapewne chce pracować dalej. Wykonuje po prostu polecenia służbowe. Najpierw tłumaczył, ze nie ma żadnych limitów w technologii LTE. Później na arenę Power LTE wkroczył ciężki user ściągający terabajty danych, więc dlatego pojawił się w ogóle lejek. Dość szybko pojawiła się kolejna oszukańcza persona występująca pod nazwą - błąd klas, aż w końcu pozostał do dyspozycji dział reklamacji, a nam pozostaje tłumaczenie interpretacji regulaminów szanownemu operatorowi - bo on sam chyba nie rozumie co napisał w tych regulaminach Power LTE, czy limitu nocnego.
sl@w_es pisze:Koniec wypisywania bzdur. Wątek tymczasowo ZAMYKAM.
Każda próba przeniesienia dyskusji do innego wątku będzie skutkowała usunięciem posta/wątku.
Jak te słowa rozumieć? Nic o LTE źle, a już na pewno w innym wątku, bo z tego łatwiej wyczyścić?
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

Już może dajcie spokój z pytaniami do Krzyśka bo co on ma wam powiedzieć skoro pełni funkcję podobną do rzecznika prasowego Plusa na tym forum. Nie może napisać nic co by Plusowi mogło zaszkodzić więc odsyła do reklamacji. Oglądaliście Misia ? Była tam ta sławna scena z szatnią i płaszczem która już nie raz przewijała się przez to forum
http://www.youtube.com/watch?v=h5aF2CSwNTU
Oglądnijcie sobie tylko że za ladą postawcie wiadomo kogo z tego forum i wyjdzie na to samo. Co z tego że w regulaminie z czerwca jest że FUP nie działa w LTE. Będzie działał w LTE "i co nam pan zrobi". Co z tego że mówiło się o FUP działającym tylko dla "kopiujących internet" co transfery liczą w "setkach GB". Nakładamy FUP po 10GB ponad pakiet standardowy "i co nam pan zrobi". Można by tych przykładów jeszcze trochę wymienić ale po co, ważne że tu na forum nic się nie dowiecie. Reklamacje trzeba pisać tylko dla formalności przekazania żądania dla Plusa a po negatywnej odpowiedzi od razu uderzać do UKE i UOKiK.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, o 18:29 przez Fenio, łącznie zmieniany 1 raz.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Nie wiem co o tym myśleć. Tzn wiem ale napisze tu o tym

Wczoraj napisałem bardzo obszernego meila z prośbą o wypowiedź (wiadomo) na piśmie natemat kwestii jakie tam poruszałem ( to już nie ważne nawet jakie ale chodzi o Power LTE). Słowem nie pisałem tego jako reklamacja , chciałem i nadal sie tego bede domagał poznać oficjalne stanowisko Plusa w pewnych kwestiach.

Oto jaką otrzymałem odpowiedź z bok@plus.pl :
Szanowny Panie,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

Pana zgłoszenie reklamacyjne przekazałem do Departamentu Reklamacji Polkomtel Sp. z o.o., który zajmie stanowisko w poruszonej sprawie. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.

Jednocześnie wyjaśniam, że niniejsza wiadomość wyczerpuje obowiązek potwierdzenia złożonej do nas reklamacji.

Nadmieniam również, że do Pana dyspozycji pozostaje telefoniczny Dział Obsługi Klienta dostępny pod numerem telefonu 2601 (dzwoniąc z telefonu w Plusie) lub 601 102 601 (dzwoniąc z dowolnego telefonu). Informacje o opłatach za połączenia z tymi numerami znajdują się na stronie: http://www.plus.pl/kontakt


W przypadku pytań, zapraszam do ponownego kontaktu.

Z poważaniem

XXXXXXXXX
Odpisałem Panu że: moje pismo nie jest reklamacją i nie wyraziłem zgody na złożenie reklamacji w poruszanych kwestiach i żądam wycofania złożonej reklamacji oraz nadal prosze o zajęcie oficjalnego stanowiska w poruszanych kwestiach.

No Panowie - pełen profesjonalizm pełen :)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, o 18:31 przez bartex03, łącznie zmieniany 3 razy.
lowermann
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 19 paź 2011, o 15:32

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: lowermann »

Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

lowermann pisze:Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
Jestem za, a nawet przeciw, aby swoich praw dochodzić również przed sądem, jeśli operator będzie dalej stosował oszukańcze metody.
Z regulaminu:
W przypadku gdy nie został osiągnięty określony w umowie poziom jakości świadczonej usługi, Abonentowi
przysługuje odszkodowanie w formie kary umownej w wysokości 1/60 miesięcznej opłaty stałej, dla
numeru telefonu, którego dotyczy nienależyte wykonanie umowy, za każdy dzień obniżenia poziomu jakości
świadczonej usługi.


Jeżeli spór trafi do sądu można też wysunąć inne roszczenia.
Awatar użytkownika
zokoj
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2014, o 16:05

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zokoj »

nie mam sily na tych oszustow!!!! 2 dni przed uplywem 30 dni przyslali sms ze reklamacja rozpatrzona, dzwonie wiec na inforlinie zapytac o co kaman. oczywiscie standardowa formula!!!1 czy do groma potrzeba 28 dni zeby zrobic kopiuj/wklej?!?!?!?!
umowa z 14 czerwca, na infolinii trafilem na jakiegos tloka ktory caly czas twierdzi ze okreslenie "lte bez limitu" dotyczy fup dla transmisji lte!! mowie mu ze to tylko nazwa uslugi, zreszta w pkt. 5 ma informacje ze jest to nazwa uslugi a ten swoje.
a to ze w pkt9 regulaminu jest zapis ze predkosc wysylania nie jest ograniczana przez polkomtel to ten twierdzi ze jest bo jest fup. normalnie tak mi gosc cisnienie podniosl. na sile szukal drugiego dna w zapisach regulaminu, ktorego tam nie ma. brak limitu wysylania to brak limitu, a fup dla 2g/3g to fup dla 2g/3g a nie lte!!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ