LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pawel1710
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 lis 2014, o 22:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pawel1710 »

lowermann pisze:Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
Szkoda nerwów. Życie jest za krótkie żeby sobie je marnować na psucie nerwów w sądzie o jakiś internet. A Solorz ma takich prawników z takimi wtykami, że jak będzie chciał, to jeszcze od Ciebie wysądzi odszkodowanie i puści Cię w skarpetkach. Tu jest Polska, tu nie ma niezawisłych sądów, tu jak się ma wpływy gdzie trzeba i odpowiednio zapłaci, to wszystko da się zrobić. Dlatego najlepiej składać reklamacje o rozwiązanie umowy, uwolnić się od tego i mieć spokój. I jedyne o to warto trochę powalczyć, o rozwiązanie umowy żeby się od tego uwolnić.
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sebcze »

Witam,

Mój problem wygląda następująco. 2 dnia promocji podpisałem w salonie Plusa umowę na LTE bez limitu za 89 zł z najszybszą opcją. Było to 2 dni po wejściu promocji do sprzedaży.

Do dziś wszystko było ok ale po przekroczeniu limitu danych 25 GB mój transfer pobierania to

Od 15 do 30 - ok przeżyje a było cały czas 80

Wysyłanie

0,5 ??? Było około 20 ...


Z internetu korzysta się wolno i nie na to się pisałem.

Proszę o informacje czy mogę w takich okolicznościach wypowiedzieć umowę z winy operatora ?

W regulaminie , który podpisałem nie widzę zapisu o limicie w technologii LTE a 3G

Jutro rano złożę reklamacje ale jestem ciekaw waszego zdania w temacie.

Pozdrawiam serdecznie !
ElectricL
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2012, o 19:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ElectricL »

Mam pytanie - dlaczego kilka dni temu zniknęło mi z Plus online szczegółowe rozliczenie pakietu dla Power LTE oraz limitu nocnego, który i tak nie wiadomo jak wykorzystać. Nic nie zmieniałem w ustawieniach.
Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
barman_pl
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 8 paź 2014, o 01:24

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: barman_pl »

Widocznie już wykorzystałeś limit - jak wykorzystasz to informacje znikają ;-)
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

pawel1710 pisze:
lowermann pisze:Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
Szkoda nerwów. Życie jest za krótkie żeby sobie je marnować na psucie nerwów w sądzie o jakiś internet. A Solorz ma takich prawników z takimi wtykami, że jak będzie chciał, to jeszcze od Ciebie wysądzi odszkodowanie i puści Cię w skarpetkach. Tu jest Polska, tu nie ma niezawisłych sądów, tu jak się ma wpływy gdzie trzeba i odpowiednio zapłaci, to wszystko da się zrobić. Dlatego najlepiej składać reklamacje o rozwiązanie umowy, uwolnić się od tego i mieć spokój. I jedyne o to warto trochę powalczyć, o rozwiązanie umowy żeby się od tego uwolnić.
Rozumując w ten sposób zamykasz koło. Po kiego składać jakąkolwiek reklamację, skoro jej nie uznają, a Solorz ma jakoby wszędzie wtyki i zgraję prawników za sobą, która sponiewiera oszukanego klienta? Owszem, można machnąć ręką - Plus ze swoim Power LTE oszukał mnie raz, więc więcej mnie w swojej sieci nie zobaczy, ale na [...] nie piszcie w ten sposób!
Brak reakcji ze strony klientów na taką nikczemność po prostu utwierdzi w przekonaniu innych operatorów, że można dymać klienta do woli i nie ponosić żadnych konsekwencji z tego tytułu.
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

Niektórzy tutaj piszą , " dam im jeszcze jedna szanse napiszę żeby zaprzestali łamania regulaminu" :-| Ludzie piszcie do UKE o interwencje prezesa i do Plusa żądając wypowiedzenia anulowania jak kto woli z powodu nie stosowania się przez Plusa do obowiązującego was regulaminu. Jeśli piszecie do UKE wybierajcie delegaturę w swoim regionie . Rozumiem że kilka osób może nie mieć innego dostawcy w swojej okolicy więc zwleka bo wogóle ma jakiś dostęp do sieci ale reszta powinna niezwłocznie wypowiedzieć te umowy chyba że liczycie na to że UKE i UOKiK zabronią im uzywać fupa w co wątpię prędzej będzie możliwość wypowiedzenia umowy bez kary.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

gazeciarz71 pisze:
pawel1710 pisze:
lowermann pisze:Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
Szkoda nerwów. Życie jest za krótkie żeby sobie je marnować na psucie nerwów w sądzie o jakiś internet. A Solorz ma takich prawników z takimi wtykami, że jak będzie chciał, to jeszcze od Ciebie wysądzi odszkodowanie i puści Cię w skarpetkach. Tu jest Polska, tu nie ma niezawisłych sądów, tu jak się ma wpływy gdzie trzeba i odpowiednio zapłaci, to wszystko da się zrobić. Dlatego najlepiej składać reklamacje o rozwiązanie umowy, uwolnić się od tego i mieć spokój. I jedyne o to warto trochę powalczyć, o rozwiązanie umowy żeby się od tego uwolnić.
Rozumując w ten sposób zamykasz koło. Po kiego składać jakąkolwiek reklamację, skoro jej nie uznają, a Solorz ma jakoby wszędzie wtyki i zgraję prawników za sobą, która sponiewiera oszukanego klienta? Owszem, można machnąć ręką - Plus ze swoim Power LTE oszukał mnie raz, więc więcej mnie w swojej sieci nie zobaczy, ale na [...] nie piszcie w ten sposób!
Brak reakcji ze strony klientów na taką nikczemność po prostu utwierdzi w przekonaniu innych operatorów, że można dymać klienta do woli i nie ponosić żadnych konsekwencji z tego tytułu.
Chwileczke a co zdziałają tu super nawet najlepsi prawnicy Plusa jeżeli jedyną podstawą jaką sąd bedzie brał pod uwagę jest dany obowiązujący konkretnego klienta regulamin, nie rozumiem co tu można naciągać. Regulamin to rzecz święta w przypadku każdej umowy. Nawet najlepszy prawnik nie pomoże, jezeli zapisy regulaminu na podstawie ktorego są zawierane umowy są łamane
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sebcze »

Bartex mam regulamin z czerwca i pierwszy limit :( - jest szansa na zerwanie umowy bez kary ?
pawel1710
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 16 lis 2014, o 22:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pawel1710 »

gazeciarz71 pisze:
pawel1710 pisze:
lowermann pisze:Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
Szkoda nerwów. Życie jest za krótkie żeby sobie je marnować na psucie nerwów w sądzie o jakiś internet. A Solorz ma takich prawników z takimi wtykami, że jak będzie chciał, to jeszcze od Ciebie wysądzi odszkodowanie i puści Cię w skarpetkach. Tu jest Polska, tu nie ma niezawisłych sądów, tu jak się ma wpływy gdzie trzeba i odpowiednio zapłaci, to wszystko da się zrobić. Dlatego najlepiej składać reklamacje o rozwiązanie umowy, uwolnić się od tego i mieć spokój. I jedyne o to warto trochę powalczyć, o rozwiązanie umowy żeby się od tego uwolnić.
Rozumując w ten sposób zamykasz koło. Po kiego składać jakąkolwiek reklamację, skoro jej nie uznają, a Solorz ma jakoby wszędzie wtyki i zgraję prawników za sobą, która sponiewiera oszukanego klienta? Owszem, można machnąć ręką - Plus ze swoim Power LTE oszukał mnie raz, więc więcej mnie w swojej sieci nie zobaczy, ale na [...] nie piszcie w ten sposób!
Brak reakcji ze strony klientów na taką nikczemność po prostu utwierdzi w przekonaniu innych operatorów, że można dymać klienta do woli i nie ponosić żadnych konsekwencji z tego tytułu.
Reklamacje opłaca się składać, bo jak widać po moim i kilku innych osób przykładzie, da się tę umowę rozwiązać, tylko czasem trzeba tych reklamacji wysłać po prostu kilka, a nie poddawać się po jednej odmowie. A najlepsza kara dla Plusa, to nagłaśniać takie coś jak to Power LTE gdzie się da i ludzie sami ich ukarają tym, że nie będą kupować ich usług. Jak ktoś ma za mało problemów w swoim prywatnym życiu i szuka wrażeń, to niech się sądzi, ja nie mam zamiaru, bo mam już wystarczająco swoich, ważniejszych zmartwień i spraw jak jakiś tam internet. Poza tym zwykły szaraczek sądząc się z kimś takim jak Solorz i jego najdroższymi prawnikami, ma bardzo nikłe szanse na wygraną. Jakby mi się nie udało rozwiązać tej umowy, to pewnie bym to zlał i trzymał ten internet jako zapasowy. I tak płaciłem za najwyższą opcję tylko 45 zł, bo miałem smartdom. A moja kara dla Plusa byłaby taka, że po 8 latach z Plusem (2 umowy na 2 telefony) zrezygnowałbym z ich usług tuż po zakończeniu umów, co zresztą i tak zrobię, pomimo, że umowę na internet ze mną rozwiązali.
Sebcze pisze:Bartex mam regulamin z czerwca i pierwszy limit :( - jest szansa na zerwanie umowy bez kary ?
Tak, jest szansa, tylko nie poddawaj się jak za pierwszym razem reklamację rozpatrzą negatywnie i wysyłaj kolejne.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, o 00:26 przez pawel1710, łącznie zmieniany 1 raz.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: myk6414 »

lowermann pisze:Gdybym ja miał umowę z czerwca to nie chciałbym zrywać tej umowy tylko wymusić na plusie stosowanie zgodnie z regulaminem swojej umowy oczywiście sądownie.
Mogę ci swoją oddać. Zobaczymy czyś taki cwany. Pokryje koszty cesji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
zokoj
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2014, o 16:05

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zokoj »

mozesz probowac. mi po 28 dniach czekania pojechali formularzem i odmową! kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Mam to szczescie, że pracuje w handlu i codziennie mam okazje rozmawiać z klientami apropo internetu mobilnego. Wszystkim odradzam w skrócie informując o oszustwach plusa. Kilkunastu klientów już na pewno stracili.
Limit cały czas mam pomimo jasnego regulaminu. Najbardziej mnie irytuje gdy ktos np. dzisiaj konsultant na sile próbuje mi wmówić, że to co czytam mu z regulaminu to nie oznacza tego co jest napisane. Że tutaj jest drugie dno bo on interpretuje to jako.... tu nie ma pola do własnych interpretacji, jest jasny zapis że np. wysyłania Polkomtel nie ogranicza to z czym tu dyskutować?!
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

pawel1710 pisze:
Sebcze pisze:Bartex mam regulamin z czerwca i pierwszy limit :( - jest szansa na zerwanie umowy bez kary ?
Tak, jest szansa, tylko nie poddawaj się jak za pierwszym razem reklamację rozpatrzą negatywnie i wysyłaj kolejne.
Czy te moje posty są niewidzialne... Przecież dopiero pisałem, po pierwszej negatywnej odpowiedzi pisz do UKE dołączając reklamacje napisaną przez ciebie i odpowiedź od nich, następnie pisz do Plusa o rozwiązanie / anulowanie umowy z winy operatora. Nie wysyłajcie do nic dziesięciu reklamacji o to samo bo dziesięć razy was oleją i tak wam minie cały okres umowy na walce z nimi.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Sebcze pisze:Bartex mam regulamin z czerwca i pierwszy limit :( - jest szansa na zerwanie umowy bez kary ?
Sam walcze z nimi i nie dam za wygraną

Zrób tak , zadzwon do BOK i zglos problem techniczny polegajacy na znaczym obnizeniu predkosci , powiedz ze masz na stale LTE. Popros o numer zgłoszenia techniczego albo smsowo albo niech Ci przedyktuja. Jak zamkną to dzwonisz do nich i pytasz sie co było przyczyną problemów. Muszą Ci przeczytać. Jezeli powiedza ze w trosce o blala bala Polkomtel stosuje zasade itp itp . Wtedy pisz reklamacje ze FUP nie moze dzialac w przypadku LTE i walcz i cierpliwosci :)

****
Ok jezeli Plus nie wywiazuje sie z umowy bo ja tak uwazam moge wystąpić o odszkodowanie 1/60 kary umownej za każdy dzień W jakiej formie takie pisemko do Plusa wystosowac?
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

@bartex -Jak zadzwoni i powie że ma taki problem to od razu mu powiedzą że ma nałożony lejek.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

puciek82 pisze:@bartex -Jak zadzwoni i powie że ma taki problem to od razu mu powiedzą że ma nałożony lejek.
Niech lepiej stara sie uzyskać zgłoszenie techniczne i jego numer - potem mają to w systemie i nie mogą się tego wyprzeć.

Ja moje ciągne od miesiąca :) , ba zgłosiłem kolejne dla picu to mi dopisali do poprzedniego - z werdyktem FUP :D
ODPOWIEDZ