LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

torre24, "maksymalna prędkość pobierania danych ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent oraz uzależniona jest od: specyfikacji technicznej modemu lub routera, zasięgu sieci operatora, obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału oraz warunków atmosferycznych."

Nie zmienia to w żaden sposób ani nie przeczy zapisowi o FUP:

"W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości maksymalnej 32 kb/s."
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Bla, bla, bla... Dziwne, że co miesiąc obłożenie nadajnika wzrasta dokładnie w momencie kiedy przekraczam 45 GB transferu...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

torre24, FUP uruchamia się dopiero po wykorzystaniu pakietu podstawowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

zif pisze:Pełna nazwa: Aneks do Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w Promocji PWA dla osób fizycznych - "Ja + POWER LTE 2.0 z modemem lub routerem - więcej gigabajtów dla Stałych Klientów". Moja taryfa to Ja + Power LTE 35 GB, umowa zawarta 14.12.2015
Mam te samą promocję. "LTE bez limitu danych" mam aktywne (bez dopłat w mojej taryfie). Czy mam rozumieć, że po upłynięciu okresu minimalnego umowy usługa ta zostanie wyłączona?
Michał_Plus pisze:torre24, FUP uruchamia się dopiero po wykorzystaniu pakietu podstawowego.
Plus "zastrzega sobie MOŻLIWOŚĆ ograniczenia prędkości" - u mnie dzieje się tak, jak już pisałem, w KAŻDYM miesiącu, NATYCHMIAST po wykorzystaniu pakietu 45 GB.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

torre24, usługa nie zostanie wyłączona. Limit na ilość pobranych danych nie będzie nałożony. Może natomiast, w ramach FUP, zostać ograniczona prędkość ich pobierania. Temat FUP był już wielokrotnie omawiany. Prosiłbym o zapoznanie się z wcześniejszymi postami.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zywis
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2014, o 15:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: Zywis »

Tak, tak, oczywiście, tylko dlaczego konsultant zapytany przed podpisaniem umowy o FUP zaprzeczył, że coś takiego istnieje?
Rozumiem - prowizja za podpisaną umowę.
Ale spoko, byle do marca i żegnaj Plusie i Polsacie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Zywis, FUP (Fair Usage Policy) nie jest limitem / lejkiem. System ma zapewnić wszystkim Klientom równy dostęp do sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zywis
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2014, o 15:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: Zywis »

I dlatego usługa nazywa się bez limitu?
EOT
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Zywis, tak jak pisałem - nie ma limitu na ilość pobranych danych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: pitupitu »

Michał_Plus pisze:Zywis, FUP (Fair Usage Policy) nie jest limitem / lejkiem. System ma zapewnić wszystkim Klientom równy dostęp do sieci.
Jest limitem i lejkiem jesli za każdym razem go włączacie i piszecie na stronie przy zakupie

W jakim celu oszukujecie potencjalnych nabywców? Na waszej stronie www jest jasno napisane bez limitu prędkośći.

Kod: Zaznacz cały

Po wykorzystaniu pakietu xx GB otrzymujesz nielimitowany dostęp do transmisji danych w technologii LTE na terenie kraju z maksymalną prędkością pobierania danych.

więc jesli włączacie wasz FUP za każdym razem kiedy przekroczy sie pakiet o 1kb to jest lejek i jawnie oszukujecie na stronie www


Chciałam zakupić usuługę lecz poszukałam opinię i trafiłam na tą stronę... na stronie bez limitu w regulaminie fup a tutaj każdy napisał, że dajecie lejek od razu, niezależnie od obciążenia sieci.
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LTE bez limitu

Post autor: Arkovianin »

Poczytaj regulamin a nie jakimiś bzdurami się podpierasz a jak nie odpowiada to są inni operatorzy i tyle, forum jest do pomocy a nie do wylewania żali, Plus jest najlepszym operatorem.
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: pitupitu »

Arkovianin pisze:Poczytaj regulamin a nie jakimiś bzdurami się podpierasz a jak nie odpowiada to są inni operatorzy i tyle, forum jest do pomocy a nie do wylewania żali, Plus jest najlepszym operatorem.

Bzdury wypisuja na http://www.plus.pl ? Może pomożesz w takim razie wyjasnic pewną kwestie...

Obrazek
Obrazek


Oczywiście to nie jest celowe wprowadzanie w błąd na stronach operatora plus?
tutaj masz orzeczenie w wczesniejszej reklamie za co plus słono zapłacił.

Kod: Zaznacz cały

Zespół Orzekający dopatrzył się jednak w przedmiotowej reklamie naruszenia norm Kodeksu Etyki Reklamy zarzucanych przez Skarżącego. Komisja stwierdziła, że stwierdzenie „Internet LTE bez limitu” może sugerować odbiorcom, że usługa dostępu do internetu w rzeczywistości cechuje się brakiem jakichkolwiek ograniczeń. Dlatego reklama z takim hasłem może wprowadzać konsumentów w błąd.
Raz juz dostał karę za podobną reklame, trzeba to zgłosić :) tu mamy dwa słowa bez limitu drugie z maksymalną prędkością, brak gwiazdki.... Jak to inaczej nazwiesz? Najlepsza sieć to plusgsm :lol: poznałam Twoją odpowiedz już wczesniej :)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

pitupitu, poruszane przez Ciebie kwestie były już wielokrotnie omawiane. Proszę, zapoznaj się z poniższym tematem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: pitupitu »

Michał_Plus pisze:pitupitu, poruszane przez Ciebie kwestie były już wielokrotnie omawiane. Proszę, zapoznaj się z poniższym tematem.
Witam serdecznie

W którym miejscu zostało wyjasnione na stronie sklepu www, że stosujecie FUP ? Ja tam nigdzie takiej informacji nie widzę, nawet gwiazdki i drobnego druczku, natomiast widzę, że jest bez limitu prędkości i ilości, jedyna wzmianka jest w regulaminie lecz nie daliście nawet gwiazdki przy informacji o bezlimitowanej transmisji z pełną prędkością.




Pominmy tą kwestie bo zrezygnowałam z zakupu internetu i walka z wiatrakami zazwyczaj jest bez sensu co widać po wszystkich wpisach w tym temacie.




Życzę miłego dnia.
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LTE bez limitu

Post autor: Arkovianin »

pitupitu pisze:
Michał_Plus pisze:pitupitu, poruszane przez Ciebie kwestie były już wielokrotnie omawiane. Proszę, zapoznaj się z poniższym tematem.
Witam serdecznie

W którym miejscu zostało wyjasnione na stronie sklepu www, że stosujecie FUP ? Ja tam nigdzie takiej informacji nie widzę, nawet gwiazdki i drobnego druczku, natomiast widzę, że jest bez limitu prędkości i ilości, jedyna wzmianka jest w regulaminie lecz nie daliście nawet gwiazdki przy informacji o bezlimitowanej transmisji z pełną prędkością.




Pominmy tą kwestie bo zrezygnowałam z zakupu internetu i walka z wiatrakami zazwyczaj jest bez sensu co widać po wszystkich wpisach w tym temacie.




Życzę miłego dnia.
LTE bez limitu danych, nie prędkości, FUP jest stosowany po to by użytkownicy mieli równy dostęp do sieci, internet mobilny to nie stacjonarny, i należy czytać ze zrozumieniem.
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
ODPOWIEDZ