LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: LTE bez limitu

Post autor: TomPL »

Michał_Plus pisze:lukaszko, nie ma informacji, wprost, o dokładnej chwili włączenia FUP, bo nie jest ona określona. Aktywacja następuje automatycznie...
Czyli tylko komputery wiedzą, no ewentualnie jeszcze jakiś programista, który to oprogramował, ale nie wiadomo czy on jeszcze pracuje w tej firmie :lol:

lukaszko, skoro tak regularnie ci lejkują, to może jesteś jedynym korzystającym z danego nadajnika i tylko obciążenia wywołane przez ciebie są brane pod uwagę :mrgreen:
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Michał_Plus pisze:lukaszko, nie ma informacji, wprost, o dokładnej chwili włączenia FUP, bo nie jest ona określona. Aktywacja następuje automatycznie, zależnie od wielu zmiennych, głównie od obciążenia sieci w danym rejonie.
Bzdura, dokładnie FUP włącza się jak podał lukaszko i ja też kiedyś opisywałem. Obciążenie nadajników to wymówka. Wiem, bo mam 5 kart Plusa i jak na Internecie mobilnym jest 0,5 Mbps to na telefonie 80 -100 Mbps więc gdzie tu obciążenie?
lukaszko
PlusManiak
Posty: 136
Rejestracja: 10 lut 2014, o 14:11

Re: LTE bez limitu

Post autor: lukaszko »

Dokładnie ja nie mam nic przeciwko FUP jeśli jest sensownie stosowany i sprawiedliwy.
Ale jeśli jego działanie polega na bezwzględnym lejku zależnym od ilości zużytych danych to nie jest oferta bez limitu!

Plus powinien zmienić sposób działania FUP lub jasno określić w ofercie kiedy włącza się lejek i przestać kłamać o ofercie bez limitu!

Reakcje konsultantów na moje posty tylko potwierdzają moje obserwacje.
Ja już podjąłem decyzję, czekam do końca umowy i się żegnamy.
Czas na jakiś normalny internet bez limitów.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

lukaszko pisze:Dokładnie ja nie mam nic przeciwko FUP jeśli jest sensownie stosowany i sprawiedliwy.
Ale jeśli jego działanie polega na bezwzględnym lejku zależnym od ilości zużytych danych to nie jest oferta bez limitu!

Plus powinien zmienić sposób działania FUP lub jasno określić w ofercie kiedy włącza się lejek i przestać kłamać o ofercie bez limitu!
Przecież sam opisałeś jak działa FUP, czego jeszcze chcesz?! Potwierdzenia od kogo? U mnie działa identycznie, nie widzę w tym problemu, od lat wyjaśniam ludziom jak to działa, jak komuś się wydaje że za 40 zeta dostanie internet bez limitu prędkości 100/40Mbps tj. w błędzie.
lukaszko pisze: Reakcje konsultantów na moje posty tylko potwierdzają moje obserwacje.
Ja już podjąłem decyzję, czekam do końca umowy i się żegnamy.
Czas na jakiś normalny internet bez limitów.
Dobra już nie strasz, bo jesteś tyle lat w Plusie i udajesz że nie wiesz o co chodzi. Idź do konkurencji, będziesz miał bez limitu z ciągłą prędkością w godzinach szczytu kilka Mbps.
sambor
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2019, o 12:04

ODU-IDO 300 "LTE bez limitu danych "

Post autor: sambor »

Mam ODU-IDO 300 i po wyczerpaniu limitu nie mogę obejrzeć filmu na YT w 360p nie mówiąc o filmie z HBO GO
Fatalne rozczarowanie ofertą"bez limitu"
mam do płacenia jeszcze rok ale chyba pójdę do Orange bo oni mają do wykorzystania 999 GB / miesięcznie
przy 70 GB w Plusie to przepaść...

Czy można w Plusie dopłacić do większego abonamentu czy trzeba zrezygnować ?

ODU-IDO 300 ma simlock ?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, o 12:22 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

sambor, tak, można zmienić na wyższy. Skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem 601102601.
sambor pisze:ODU-IDO 300 ma simlock ?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: jaszek7777 »

Plus powinien dawać 1 GB za 50 groszy. Takie są dzisiaj realia cenowe. Jeśli FUP włącza się wcześniej, to jest to wg mnie niesprawiedliwe. 100 GB za 50 zł powinno się należeć na prędkości pozwalającej na normalne korzystanie (min. 5 Mb/s).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, dziękujemy za sugestie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: LTE bez limitu

Post autor: zif »

jaszek7777 pisze:Plus powinien dawać 1 GB za 50 groszy. Takie są dzisiaj realia cenowe. Jeśli FUP włącza się wcześniej, to jest to wg mnie niesprawiedliwe. 100 GB za 50 zł powinno się należeć na prędkości pozwalającej na normalne korzystanie (min. 5 Mb/s).
Straszne zdzierstwo proponujesz :) Można bezpłatnie "hodować" Plusha przez rok, trzeba tylko pamiętać o wysłaniu SMS-a raz na miesiąc. Po roku jest 100/120 GB za 25/30 zł.
XboxAdam
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2019, o 08:31

Re: LTE bez limitu

Post autor: XboxAdam »

Witam. Ściągałem grę na Xbox 1 o wadze 6,31 GB, mając tylko 4gb wolnego transferu. Prędkość pobierania zaczęła się od ok 40 mb/s następnie spadła do ok. 15 mb/s. To oznacza, że transfer prawdopodobnie się skończył i teraz moje pytanie czy nie będę miał dodatkowych opłat za to, że ściągam grę z prędkością ok.15 mb/s? Czy ta jak dla mnie wysoka prędkość 15 mb/s to zasługa "power LTE bez limitu" po wyczerpaniu całego transferu i po pewnym czasie zostanie zastosowany FUP? Mój pakiet to power LTE 2.0 70 GB router ZTE MF28D lte/umts.
Bravd
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2019, o 06:24

Re: LTE bez limitu

Post autor: Bravd »

Korzystam z internetu od Plusa (aktualnie pakiet 30GB) od dobrych 3 lat i takie jest moje doświadczenie odnośnie największego problemu, czyli lejka. Jeżeli wyrabiam się z płatnościami do 5 dni po terminie to po wykorzystaniu 100% pakietu, problemów nie zauważam. Natomiast, jeżeli nie zapłacę do czasu smsowej groźby wyłączenia internetu, to osiągnięcie limitu prowadzi do ograniczenia transferu do poziomu, przy którym korzystać nie można. Prędkość modemu 56,6kbps jest wielokrotnie wyższa od tego lejka.
Dla porównania znam kogoś, kto korzysta z Orange i też zdarza mu się ślizgnąć z płatnością. Tam nie bawią się w ciuciubabkę i ograniczenie transferu praktycznie zawsze jest takie same. Jeżeli nawet wyłączyli internet z powodu braku płatności, to po zaksięgowaniu wpłaty od razu uruchamiają i można korzystać ponad limit nawet do oglądania HBO GO.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

zif pisze:
jaszek7777 pisze:Plus powinien dawać 1 GB za 50 groszy. Takie są dzisiaj realia cenowe. Jeśli FUP włącza się wcześniej, to jest to wg mnie niesprawiedliwe. 100 GB za 50 zł powinno się należeć na prędkości pozwalającej na normalne korzystanie (min. 5 Mb/s).
Straszne zdzierstwo proponujesz :) Można bezpłatnie "hodować" Plusha przez rok, trzeba tylko pamiętać o wysłaniu SMS-a raz na miesiąc. Po roku jest 100/120 GB za 25/30 zł.
internet w plushu jest tylko w ABO więc jak bezpłatnie hodować?
szrajbendorf
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2014, o 02:48

Re: LTE bez limitu

Post autor: szrajbendorf »

Zastanawiam się nad przedłużeniem umowy na Internet LTE w najwyższym abonamencie. Czy jest to dobry krok czy nie pozostawiam to swojej decyzji. Czy są tu jakieś osoby które mają LTE w najwyższym abonamencie i są w stanie podać konkretne wartości przy których wchodzi FUP. Kilka postów wyżej ktoś pisał o 400GB. Ja potrzebuję około 250GB.

Wysłane z mojego SM-N9500 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

XboxAdam, sprawdź, na wszelki wypadek, w Plus Online czy masz uruchomioną usługę "LTE bez końca". Transfer w tej taryfie, nawet po wykorzystaniu pakietu podstawowego i uruchomieniu FUP, nie jest limitowany. ;-)

Bravd, FUP nie jest powiązany z płatnościami.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: ODU-IDO 300 "LTE bez limitu danych "

Post autor: jarek7714 »

sambor pisze: Fatalne rozczarowanie ofertą"bez limitu"
mam do płacenia jeszcze rok ale chyba pójdę do Orange bo oni mają do wykorzystania 999 GB / miesięcznie
przy 70 GB w Plusie to przepaść...
Nie przesadzaj, tj. oferta tylko dla firm, dla klientów indywidualnych to max. 250GB/70zł. W Plusie jest FUP-z jednej strony można narzekać, lecz z drugiej dzięki temu sieć działa bdb na tle konkurencji (jeżeli można narzekać to na "śmieszny" pakiet nocny).
ODPOWIEDZ