LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
_siwy_
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sie 2014, o 16:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: _siwy_ »

Dzwoniła miła pani z minusa z propozycją abonamentu za 50%, ponieważ jestem już ich klientem. Po tym jak jej powiedziałem, że mój POWER LTE to kpina i nieuczciwość, i że nie chcę mieć do czynienia z taka firmą jak ich - bez żadnego "ale" podziekowała i się rozłączyła. Czuję, że często to słyszą i już nawet nie próbują jakkolwiek zachęcać lub choćby zapytać w czym problem...
POWER LTE to oszustwo.
Adixm
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 11:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Adixm »

_siwy_ pisze: Czuję, że często to słyszą i już nawet nie próbują jakkolwiek zachęcać lub choćby zapytać w czym problem...
Ja to samo wczoraj powiedziałem gościowi z CP jak pytał czemu nie przedłużam umowy na telewizje, trochę mnie to zaskoczyło, bo nie był ani zaskoczony ani podobnie jak u kolegi nie pytał w czym tkwi problem. Tak jak kolega wyżej odnoszę wrażenie, że muszą to baaaaardzo często słyszeć, mało tego tego za dwa lata będą to słyszeć non stop - klient takiego oszustwa im nie daruje, a zgodnie z obietnicą na każdym forum aktywnie podkopuję każdy temat na temat Plus/CP w tym te o przedłużenie umowy i szukam wszystkim u konkurencji lepszej oferty, takich ludzi jest zresztą więcej, tych 40GB po których zakładany jest lejek im nie daruje, wyraźnie jakiś guru Polkomtela czy CP obiecywał 300GB z pól roku temu, a w swojej wypowiedzi na obronę jawnie niedawno kłamał, że na forach o Power LTE przetaczają sie liczby rzędu 300 czy 500GB. Mam nadzieję że UOKiK wlepi im taką karę ze ... nie będę kończył bo mi cenzura nie pozwala, w kazdym razie pochłonie większość zysku.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

Do mnie też dzisiaj dzwonili z propozycja smartdomu. Jak powiedzialem ze mam powerlte i nie jestem zadowolony przez ukryte limity to beszczelna pani zaczela mnie przekonywać ze w zasięgu lte nie ma limitów. Jak wspomniałem o fup to nie wiedziała o co chodzi lub udawała że nie wie. Nastepnym razem nagram rozmowę, wyciszę nazwizka i zmienię glos a nagranie legalnie udostępnie jako przykład oszukańczych praktyk z okłamywaniem klientów.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2014, o 14:18 przez Fenio, łącznie zmieniany 1 raz.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Ja wczoraj dzwonilem do BOK w celu uzyskania informacji na temat rozpatrzonej reklamacji. Jak uslyszalem ten sam kopiuj wklej tekst

"Informujemy ze wedle podpisanego regulaminu po przekroczeniu pakietu podstawowego czyli 25 GB Polkomtel stosuje zasade FUP w celu bla bla bla"

Nie wytrzymalem i mowie ze kolejny raz odpowiadacie mi nie na temat szablonowa odpowiedz.

Pytam sie niech mi Pani powie czy taka odpowiedz jest na adekwatna do zapytan kierowanych w reklamacji.

Pani mi mówi dokladnie "Moim zdaniem kompletnie nie na temat"

Pytam sie wiec co robimy a ona rzuca sluchawka

BRAWO

Dzwonie kolejny raz i technik mi mówi ze punkt 8b a ja mowie ze w zgloszeniu technicznym odpoiadacie ze FUP wiec jaki punkt 8 b -

Pan rzuca sluchawka

Ostatnia Pani do ktorej dzwonie mowi mi ze wyglada na to ze dzial reklamacji nie respektujre wersji regulaminu jaki mnie obowiazuje i wrzuca mnie do jednego worka z kolejnymi umowami i FUPem w kazdej technologii.

Pytam sie co mam zrobiv - Powinien Pan zwrócic sie do Rzecznika Konsumentów z odpowiedzia na reklamcje , reklamacja i regulaminem
- - jedyna szczera odważna Kobieta.

Rece opadają ... dlaczego nikt nie czyta tego co piszę w reklamacji?
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

marak pisze:No i stało się. Zignorowali fakt, że przyznali mi już racje dwa razy i machnęli mi taśmowo, że wszystko gra i bla bla *standardowa śpiewka o FUPie, którą każdy tu dostaje*. Machnę nową reklamacje, gdzie spytam się, czemu mi cytują inną umowę niż mam. No i wreszcie trzeba rozruszać nieco tyłek i pozgłaszać gdzie się tylko da. Szkoda, wielka szkoda, że tak to ma się rozegrać.
A z taką odpowiedzią z wzorca to do razu do UKE.
Napisz że nie przesdtawili stanu faktycznego i prawnego, a odpowiedź nijak się ma do zgłaszanych zastrzeżeń.
http://uke.gov.pl/files/?id_plik=16721
W przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji przez operatora, odpowiedź
na reklamację powinna zawierać dodatkowo wyczerpujące uzasadnienie faktyczne
i prawne
, jak również powinna być doręczona reklamującemu przesyłką poleconą
jeżeli odpowiedź na reklamację jest udzielana na papierze.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

bartex03 pisze: Rece opadają ... dlaczego nikt nie czyta tego co piszę w reklamacji?
Składasz zażalenie do plusa na działanie plusa więc czego się spodziewasz ? Po podpisali umowy konczą się grzecznosci a zaczyna biznes czyli jak wyciagnać najwięcej PLN od klienta (płatnika).
Ostatnio zmieniony 14 lis 2014, o 13:20 przez Garjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Skasowanie treści nie związanej z Power LTE
_siwy_
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2014, o 16:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: _siwy_ »

A z kiedy umowa?
POWER LTE to oszustwo.
marak
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014, o 15:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: marak »

Marcinelli pisze:
marak pisze:No i stało się. Zignorowali fakt, że przyznali mi już racje dwa razy i machnęli mi taśmowo, że wszystko gra i bla bla *standardowa śpiewka o FUPie, którą każdy tu dostaje*. Machnę nową reklamacje, gdzie spytam się, czemu mi cytują inną umowę niż mam. No i wreszcie trzeba rozruszać nieco tyłek i pozgłaszać gdzie się tylko da. Szkoda, wielka szkoda, że tak to ma się rozegrać.
A z taką odpowiedzią z wzorca to do razu do UKE.
Napisz że nie przesdtawili stanu faktycznego i prawnego, a odpowiedź nijak się ma do zgłaszanych zastrzeżeń.
http://uke.gov.pl/files/?id_plik=16721
W przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji przez operatora, odpowiedź
na reklamację powinna zawierać dodatkowo wyczerpujące uzasadnienie faktyczne
i prawne
, jak również powinna być doręczona reklamującemu przesyłką poleconą
jeżeli odpowiedź na reklamację jest udzielana na papierze.
Właśnie czuję się zagubiony jak się do tego zabrać. Skorzystać z formularza http://www.uke.gov.pl/kontakt/ , czy z maila uke@uke.gov.pl . Dodatkowo, wiem, że była mowa na tym forum, jak zgłosić to do UOKIK, ale nawet z wyszukiwarką trudno się odnaleźć w tym temacie.
_siwy_
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2014, o 16:37

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: _siwy_ »

No to nie dziwne, że się udało. Gratsy.
POWER LTE to oszustwo.
Awatar użytkownika
PawelP7
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 4 lis 2014, o 00:16

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: PawelP7 »

Z czerwca to nie problem na to wychodzi. Tylko co z resztą. Miał być nielimitowany a mi po 30 GB wyłączają neta. 90 zł za 30 GB ? Słaba opcja....
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

marak pisze:Właśnie czuję się zagubiony jak się do tego zabrać. Skorzystać z formularza http://www.uke.gov.pl/kontakt/ , czy z maila uke@uke.gov.pl .
Chyba z formularza... Tam dokumenty z plików (np. skany odpowiedzi, pisma z reklamacjami) też można załączać.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Kolejna reklamacja zlozona tym razem telefonicznie

Bardzo kompetentny Konsultant widać że zna sprawę

Zwrócił uwagę że :

1. FUP nie moze byc stosowany w moim regulaminie. Ponownie stwierdził że Dzial Reklamacji nie rozróżnia umów po czerwcu w kwestii stosowania FUPA

2. Podważył również zapis punktu 8b - nie ma okreslonej konkretnej wartosci po ktorej Plus stwierdza ze mozna zaczac przycinac predkosc nawet do 32 kb/s



Wszystko spisal przeczytal uzgodnilismy. Napisal z imienia i nazwiska ze pomagal mi pisac tą reklamacje

Oraz napisał że obaj mamy takie samo stanowisko co do punktów powyzej

Reklamacja poszla i czekamy


***
Mam jeszcze do Was pytanie - czy z powodu niedotrzymania terminu odpowiedzi na reklamacje- oczywiscie jej roszczenia staja sie zasadne w swietle przepisow.

Czy mogą w wysylanym piśmie zawrzeć zdanie że w przypadku niewywiązania sie z roszczeń wypowiadam Umowe z winy Operatora ?
Awatar użytkownika
zokoj
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2014, o 16:05

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zokoj »

Z nostalgią wracam do wpisu biura prasowego minusa tak jak dorosła osoba wspomianjąc dziecięce lata... było pięknie, beztrosko a teraz.....
http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1103
Aż łezka w oku się kręci czytając pierwsze zdanie "Zaczynamy rewolucję, kończymy limity. ".....
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

PawelP7 pisze:Z czerwca to nie problem na to wychodzi.
Wlasniew zalezy dla jednych problem dla innych nie ale bede sie trzymal mojego regulaminu i tych bełkotliwych punktów i walcze.
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

zokoj pisze:Z nostalgią wracam do wpisu biura prasowego minusa tak jak dorosła osoba wspomianjąc dziecięce lata... było pięknie, beztrosko a teraz.....
http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1103
Aż łezka w oku się kręci czytając pierwsze zdanie "Zaczynamy rewolucję, kończymy limity. ".....
Ciekawe zdanie z artykułu:

"Trzy klasy serwisu pozwalające na lepsze zarządzanie jakością sieci w sytuacji jej obciążenia pod dana stacją."

Jak to się ma do lejków zakładanych na sim, a nie na daną stację bazową? Czy lejki na sim można nazwać najzwyklejszym oszustwem?
ODPOWIEDZ