LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
oszukany2000
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lis 2014, o 22:59

Re: LTE bez limitu

Post autor: oszukany2000 »

Przestałem być klientem Plusa jakieś 5 lat temu. Dałem się nabrać na internet bez limitu w sieci LTE i z trudem dociągnąłem do końca umowy. Mimo, że byłem klientem przez ok. 17 lat, natychmiast przeniosłem usługi do innych operatorów. Wtedy (ok 5 lat temu) znalazłem to forum, gdzie oszukani klienci studiowali zamysł PLUSA co do FUP. Bardzo dziwi mnie fakt, że dyskusja po tylu latach jest w tym samym punkcie. Żałosne!
mover2002
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2016, o 13:32

Re: LTE bez limitu

Post autor: mover2002 »

Witam,
czy po włożeniu karty do telefonu można przyjmować połączenia /sms i je wykonywać ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

mover2002, jaką taryfę posiadasz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mover2002
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2016, o 13:32

Re: LTE bez limitu

Post autor: mover2002 »

Jeszcze nie mam, internetu,
myślałem o LTE za 50 zł z 60 GB
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

mover2002, będą możliwe, jednak płatne zgodnie z cennikiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
asami7
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2020, o 21:09

Internet Domowy ODU-IDU

Post autor: asami7 »

Po przekroczeniu pakietu internetowego wszystko zwalnia do 32kb/s nadajnik mam ustawiony na zewnątrz i łapie dobrze sygnał lecz ruter domowy mam ustawiony w miejscu gdzie zazwyczaj telefon z plusa pokazuje 0 kresek. Pytanie jest następujące czy ustawienie rutera domowego ma jakieś znaczenie jeśli jest podpięty do nadajnika? (Według umowy po przekroczeniu limitu powinno działać LTE bez końca)
Ostatnio zmieniony 8 paź 2020, o 14:03 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

asami7, zwolnienie jest spowodowane zapewne przez FUP. Usługa "LTE bez końca" umożliwia dalsze korzystanie z dostępu do internetu w zasięgu LTE, jednak prędkość może zostać ograniczona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kiz3t
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2020, o 12:14

Re: LTE bez limitu

Post autor: kiz3t »

Dzień dobry. Korzystam z internetu LTE na tablecie w ramach taryfy "Plus Elastyczna na Kartę". Do tej pory - czyli przez ostatni miesiąc - wszystko działało bez problemu. Ostatnio wykupiłam pakiet 60 GB na 90 dni i z tego co widzę jest zasięg, ale od wczoraj nie wczytują mi się strony internetowe - tak jakby był problem ze zbyt niską prędkością transferu (region Bydgoszcz). Próbowałam włączyć i wyłączyć urządzenie, ale to nic nie dało i nadal nie mogę korzystać z internetu. Bardzo proszę o rozwiązanie problemu.
Czy w rejonie Bydgoszczy jest jakaś awaria?
Dlaczego prędkość jest tak niska, że nie jestem w stanie otworzyć żadnej strony (internet jest, tylko, że otwierane przeze mnie strony ładują się w nieskończoność)?...
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj kiz3t,
- czy pakiet się nie wyczerpał?
Jakie prędkości uzyskujesz? Możesz wkleić wynik speed-testu?

Jeśli jesteś w okolicy stacji BT44193 (Bydgoszcz Opławiec) - to tutaj trwają prace na stacji, co mogłoby powodować utrudnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kiz3t
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2020, o 12:14

Re: LTE bez limitu

Post autor: kiz3t »

Ewa_Plus pisze:Witaj kiz3t,
- czy pakiet się nie wyczerpał?
Jakie prędkości uzyskujesz? Możesz wkleić wynik speed-testu?

Jeśli jesteś w okolicy stacji BT44193 (Bydgoszcz Opławiec) - to tutaj trwają prace na stacji, co mogłoby powodować utrudnienia.
Pakiet się nie wyczerpał, wręcz przeciwnie - dopiero co kupiłam pakiet 60 GB na 90 dni.
Jak mam zrobić speed test (jakiś link, który się otworzy?) skoro na LTE nie otwiera mi się żadna strona.
Teraz piszę to korzystając z wifi.
kiz3t
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2020, o 12:14

Re: LTE bez limitu

Post autor: kiz3t »

No i robiłam ten speedtest na stronie speedtest.pl (stronę musiałam otworzyć przez wifi, na sam koniec zmieniając na LTE przed samym testowaniem) no i oczywiście: prędkość wysyłania b/d, prędkość pobierania b/d. Czyli brak danych na LTE z plusa.

Nie wiem czy jestem w samym rejonie tej stacji Bydgoszcz Opławiec, ale faktycznie na mapie widzę, że jestem niedaleko - dziękuję za tę informację, bo chociaż wiem o co chodzi. Tylko jak długo to potrwa... :/

Edytowane:
Sprawa została [chyba] rozwiązana!
Mam aktywny pakiet, ale... nie mam ważnego konta, które wygasło 11 października!

Z Plusa korzystam od września i dlatego muszę się wdrożyć ;-)
Pytanie: czy jeśli będę doładowywać konto obojętnie jaką kwotą, to będzie mi się ono przedłużało o 30 dni?
kiz3t
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2020, o 12:14

Re: LTE bez limitu

Post autor: kiz3t »

Przyznam, że zasady są dla mnie nieczytelne.
Kilka dni temu kupiłam pakiet 60 GB na 90 dni za 15 zł.
Nie działał mi, ponieważ moje konto wygasło 11 października.
Teraz doładowałam konto kwotą 10 zł (ważne przez 10 dni tj. do 30 października)... i na moim koncie te 10 zł zniknęło ;-) tzn. co się z tym stało? To jest tylko kwota za funkcjonowanie konta?

Czyli nie dość, że muszę opłacać przedłużanie konta np. 30 zł za 30 dni to dodatkowo mam jeszcze wykupować pakiety ?!
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LTE bez limitu

Post autor: sl@w_es »

kiz3t,

ustawienia w tablecie są prawidłowe? Z reguły ustawienia zapisują się same po włożeniu karty SIM (przynajmniej tak było u mnie).
Sprawdź i podaj aktywne:
- promocje *136#
- pakiety *121#
- ważność i stan konta *100#
kiz3t pisze:(...) doładowałam konto kwotą 10 zł (ważne przez 10 dni tj. do 30 października)... i na moim koncie te 10 zł zniknęło ;-) tzn. co się z tym stało? To jest tylko kwota za funkcjonowanie konta? (...)
Bieżące zużycie sprawdzisz w aplikacji mobilnej.
W Plusie nie ma opłaty za funkcjonowanie konta, ale by móc aktywnie korzystać z numeru konieczne jest zachowanie ważności tego konta co uzyskuje się poprzez jego zasilenie.
W powiązaniu z promocją Rok Ważności Konta Cykliczny wystarczy zasilić konto kwotą minimum 5 zł, a jego ważność zostanie wydłużona o 365 dni od momentu zasilenia.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

kiz3t,
- sprawdź co masz pod kodami, które podesłał sl@w_es.
Jeśli chodzi o ważność konta, to standardowo wynika ona z nominału jakim się zasilisz.
Ale można ustawić sobie ważność na rok. Wystarczy, że przed kolejnym zasileniem wpiszesz kod: *136*11*12#
Pamiętaj tylko, żeby odczekać chwilę aż przyjdzie potwierdzenie, że promocja się uruchomiła i wtedy dopiero doładuj konto za minimum 5 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
elektryk
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 20 sie 2019, o 00:16

Re: LTE bez limitu

Post autor: elektryk »

Zakupiłem właśnie internet na firmę. Mam w taryfie 50 Gb pakiet podstawowy i 250 GB w LTE plus pakiet nocny za 0 zł.

Jak sprawdzić ile zostało pakietu nocnego?
Jak sprawdzić ile zostało z pakietu LTE bez limitu, czyli z tych 250 GB w LTE.
ODPOWIEDZ