LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
info0
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 lis 2014, o 14:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: info0 »

puciek82 pisze:Możliwe bo on też pisał do różnych portali. Ja stwierdziłem że to reakcja na mojego maila ponieważ są jakby całe zdania napisane identycznie jak w mojej wiadomości do nich. Ważne że sie mówi o tym. Ludzie bzdury tam w komentarzach wypisują bo porównują do swoich ofert w telefonach , jeden pisze że przeciętna osoba nie jest w stanie przekroczyć 20GB :lol:
Ja napiszę tylko dlaczego chciałem przejść na Power LTE. Z powodu "rzekomych" prędkości. Niestety... Nikt mnie nie poinformował, że osiągnięcie prędkości ponad 30Mb/s przy ODU-IDU jest niemożliwe. Hard cap na 30Mb/s i ani więcej.

Jakbym o tym wiedział, to w życiu bym na ten gniot się nie pisał.

Zostałbym przy swoim "starym" necie na którym pod koniec października sprawdziłem zużycie netu (czego normalnie nawet nie robiłem) i wynosiło ono... 652.11GB (ale przyznaję, że to rekord, bo normalnie to ok 150-300GB max). Prawie 20-30x więcej niż limit w rzekomo "nielimitowanym internecie."
puszek
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 11:46

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puszek »

A czy ktoś z Was może zamieścić jakieś wnioski z rozmów z UKE i UOKiK? Bo jedyne co tutaj jest to tylko przysięgi, że wszyscy wyślą takie pisma... A czy jakiś konkretny odzew jest?
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

puszek pisze:A czy ktoś z Was może zamieścić jakieś wnioski z rozmów z UKE i UOKiK? Bo jedyne co tutaj jest to tylko przysięgi, że wszyscy wyślą takie pisma... A czy jakiś konkretny odzew jest?
Ja obiecuje ze bede informowal co UKE w moim przypadku robi. Jestem umówiony w delegaturze tylko facet powiedzial zebym poczekal az Plus wysle wszystkie odpowiedzi na reklamacje jakie skladalem

Z tego też wzgledu musze czekac do 14 grudnia a potem do UKE, chyba ze w ostatniej wyslanej reklamacji Plus przyzna sie ze nie wypelnia mojej umowy wedlug regulaminu jaki podpisalismy i rozwiaze umowe.
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

puszek pisze:A czy ktoś z Was może zamieścić jakieś wnioski z rozmów z UKE i UOKiK? Bo jedyne co tutaj jest to tylko przysięgi, że wszyscy wyślą takie pisma... A czy jakiś konkretny odzew jest?
UOKiK mi napisał że prowadzą postępowanie sprawdzające od 8 sierpnia (jeszcze przed moim zgłoszeniem) - nie byłem więc pierwszy. I porady do kogo się można zgłaszać (rzecznik konsumetów), bo oni z definicji nie zajmują się indywidualnymi przypadkami, ale to wiedziałem. No i to postępowanie pewnie potrwa jeszcze parę miesięcy.

UKE na razie jeszcze milczy -widać ciągle czytają ;-)
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

Marcinelli pisze:
puszek pisze:A czy ktoś z Was może zamieścić jakieś wnioski z rozmów z UKE i UOKiK? Bo jedyne co tutaj jest to tylko przysięgi, że wszyscy wyślą takie pisma... A czy jakiś konkretny odzew jest?
UOKiK mi napisał że prowadzą postępowanie sprawdzające od 8 sierpnia (jeszcze przed moim zgłoszeniem) - nie byłem więc pierwszy.
Mam podobną odpowiedź na dzień dzisiejszy. - Sprawa w toku, a pierwsze moje zgłoszenie dotyczyło uruchomienia usługi po 10 dniu, w którym jako klient indywidualny możemy zrezygnować.

Częściowa odpowiedź:

"Natomiast zmuszanie operatora do wyrażania takiej zgody a nie jej dobrowolne wyrażenie przez konsumenta może naruszać zbiorowe interesy konsumentów i wtedy takie postępowanie można zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów."

Takie postępowanie oczywiście zgłosiłem i nie tylko to...
Stare ludowe porzekadło - Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy - oby. :lol:
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

tklac pisze: Ciężko w tym wątku uprawiać coś innego ;) Tzn Plus/CP nie ułatwia nam zadania. Raczej robią co mogą, żeby sobie w kolana strzelać ;)
Hmmm - ja bym jednak stwierdził, że Plus pomaga - niech sobie strzelają nawet serią w kolano/stopę. W tym wątku i nie tylko można znaleźć sporo przykładów "nieodpowiednich praktyk" do wykorzystania przed odpowiednimi urzędami, w końcu sądem. Po prostu - trzeba zachować spokój i kontrować jak wytrawny bokser, z nadzieją że te odpowiednie urzędy zareagują i Plus z CP dopłacą do "nielimitowanego LTE"...
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

U mnie tym okresie rozliczeniowym zmniejszyli o 5GB nakładanie pierwszego limitu fup 10Mbps. Wcześniej było po przekroczeniu 15GB ponad pakiet podstawowy 25GB. W tym miesiącu nałożyli 10Mbps po przekroczeniu o 10GB czyli przy 35GB całkowitego transferu.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: myk6414 »

A potem płaczecie ze Wam watki kasują jak nie na temat piszecie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT:

Tak z milicji. I mam wielkie ambicje byc tu moderatorem. O niczym innym nie marze.
Polecacie fioletowych - OK. To teraz zerknij na ich forum i zobacz ile postów sie zaczyna pojawiać ze tam tez sieć zapchana. Nie trzeba limitow i fupow.
Nie bronię plusa - sam wtopiłem w power lte. Ale w tym temacie robi sie burdel. Chcesz dyskutować o konkurencyjnych ofertach - załóż odpowiedni wątek. W tym skupmy sie jak walczyć z nimi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 23 lis 2014, o 09:30 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: sl@w_es »

Bardzo proszę nie wystawiać na próbę mojej cierpliwości i powstrzymać się od wpisów nie dotyczących tematu.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Mam pytanie, czy w celach komunikacji pisemnej majacej na celu ustalenie oficjalnego stanowiska sieci Plus w aspekcie stosowania zasady FUP dla regulaminów czerwcowych lepszą drogą bedzie komunikacja meilowa czy papierowa ( listy polecone z PO ) ?

Jest to dla mnie ważne ponieważ chcę mieć niezbite dowody które wykorzystam później do wypowiedzenia umowy

Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: sl@w_es »

Koniec wypisywania bzdur. Wątek tymczasowo ZAMYKAM.
Każda próba przeniesienia dyskusji do innego wątku będzie skutkowała usunięciem posta/wątku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Garjusz »

KONIEC

Prosiłem tyle razy...
nie będzie żadnych ostrzeżeń
tylko od razu kasuję konto.

Nie pozwolę aby na moim forum robiono taki bałagan.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Bardzo prosze czy może ktoś podać mi adres na który należy kierować wypowiedzenia Umowy? (dotyczy umowy power LTE)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: sl@w_es »

W poniższym linku znajdziesz odpowiedź:

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 41#p104523

Adres ten przewija się nie tylko w tym wątku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
majonezowygosciu
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 11 sie 2014, o 22:39

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: majonezowygosciu »

A ja mam takie pytanie. Mam umowę z końca lipca, tzw. klasa Maksymalna. Wiem, że jakoś we wrześniu zmienili klasy i max. to 30Mb/s, ale czy to dotyczy także wcześniejszych umów? Dzisiaj wykorzystałem pakiet podstawowy i wynik:
Obrazek

Czy takie coś jest podstawą do reklamacji?
ODPOWIEDZ