LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sambor
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 maja 2019, o 12:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: sambor »

Ok. Ala ja właśnie chciałbym ofertę dla firm. Chodzi o brak symetrycznej oferty. Mam w plusie 5 numerów i chciałem mieć internet, jednak zawiodłem się.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

sambor pisze:Ok. Ala ja właśnie chciałbym ofertę dla firm. Chodzi o brak symetrycznej oferty. Mam w plusie 5 numerów i chciałem mieć internet, jednak zawiodłem się.
Równie dobrze może być zawiedziony klient indywidualny tego operatora, który za taką paczkę danych musi zapłacić 4x tyle (sam byłem w takiej sytuacji równie rok temu i zrezygnowałem). W Plusie oferta jest najbardziej solidarna od lat dla wszystkich. Są jeszcze inne bardziej atrakcyjne oferty konkurencji z full no-limit, z tym że efektem tego jest totalne zapychanie sieci w godzinach szczytu, tam gdzie operator ma słabą infrastrukturę i wówczas bez FUP bywa 0,5-2Mbps.
Bravd
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2019, o 06:24

Re: LTE bez limitu

Post autor: Bravd »

Michał_Plus pisze: Bravd, FUP nie jest powiązany z płatnościami.
To proszę o wyjaśnienie tej sytuacji. W każdym miesiącu wykorzystywałem limit, a dopiero teraz gdy spóźniłem się z płatnością do groźby blokady, to naprawdę ten limit odczułem. De facto to nie limit, a blokada. Aktualnie korzystam z netu przez telefon, bo nie mogę korzystać z tego na umowę, przez ograniczenie prędkości, co potwierdzono na infolinii.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Bravd, FUP jest stopniowym zmniejszaniem się prędkości DL i UL po wykorzystaniu pakietu podstawowego. Jeśli internet został ograniczony z powodu braku płatności to jest to zupełnie inna sytuacja, całkowicie niepowiązana z FUP. Niestety, na forum, nie mam dostępu do konta Klienta, wiec nie mam możliwości sprawdzenia tego konkretnego przypadku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bravd
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2019, o 06:24

Re: LTE bez limitu

Post autor: Bravd »

Na infolinii otrzymałem informację, że jest limit, a nie brak płatności. Prędkość pobierania to dosłownie 0,5-5Kbps.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Bravd, być może te sytuacje nałożyły się w czasie. Tak jak pisałem:
Michał_Plus pisze:nie mam dostępu do konta Klienta, wiec nie mam możliwości sprawdzenia tego konkretnego przypadku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
waldemarka
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 16 sty 2014, o 12:48

Re: LTE bez limitu

Post autor: waldemarka »

Czy w internecie abonamentowym Plush 20 Gb za 25 zł istnieje również FUP? Czy benefit stażowy jest liczony jako podstawowy pakiet internetowy jeżeli nabiorę do niego prawo po np. trzech miesiącach?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2019, o 15:44 przez waldemarka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bravd
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2019, o 06:24

Re: LTE bez limitu

Post autor: Bravd »

Michał_Plus pisze:Bravd, być może te sytuacje nałożyły się w czasie.
Co to znaczy, że te sytuacje się nałożyły ? Że niby mam mieć cały czas blokadę do nowego okresu rozliczeniowego, chociaż rachunek jest opłacony ?

Właśnie na infolinii miła pani mnie oświeciła, że moja usługa LTE w plusie na abonament to nie jest internet BEZ LIMITU. Szczerze to nie przypominam sobie, żeby Plus miał jednocześnie dwie różne oferty na LTE na abonament, ale jednak. W świetle tego przy zawieraniu umowy przez telefon zostałem oszukany przez człowieka na infolinii, gdyż zapewniał, że po wyczerpaniu pakietu 30GB, prędkość będzie nadal pozwala normalnie korzystać. Natomiast w rzeczywistości aktualny limit, który mam to 32kbps. Dodam, że limit tak nie wyglądał póki płatność była w terminie. Gdy spóźniłem się do momentu, gdy otrzymałem SMS z groźbą wyłączenia to pomimo tego, że za chwilę opłaciłem, to po osiągnięciu limitu nie mogę korzystać, choć w poprzednich miesiącach po limicie mogłem normalnie korzystać, tak jak to było według umowy przez telefon. A hitem jest, że nie ma żadnej opcji płatnego SMSa na dodanie GB bez limitu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Bravd, jeśli jest to FUP, to prędkość zostanie przywrócona wraz z nowym okresem rozliczeniowym.
Bravd pisze:W świetle tego przy zawieraniu umowy przez telefon zostałem oszukany przez człowieka na infolinii,
Jeśli czujesz się oszukany, sugeruję złożenie reklamacji i powołanie się na rozmowę z konsultantem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
waldemarka
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 16 sty 2014, o 12:48

Re: LTE bez limitu

Post autor: waldemarka »

Michał_Plus
Proszę o odpowiedź w sprawie FUP w Plush Internet
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

waldemarka, umknęło mi. Po wykorzystaniu pakietu, prędkość pobierania, zostaje ograniczona do 32kb/s.
waldemarka pisze:Czy benefit stażowy jest liczony jako podstawowy pakiet internetowy jeżeli nabiorę do niego prawo po np. trzech miesiącach?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
filip.wator
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2019, o 00:16

Opinia o Internecie Plus - TRAGEDIA

Post autor: filip.wator »

Witam, chciałbym w tym poście przedstawić swoją opinie po kilku latach w Plusie. Od dawnego czasu mam styczność z waszym internetem i jest to PORAŻKA. Po wykorzystaniu pakietu wchodzi tzw. "Lejek", w tym problem, że w plusie internet to wtedy nie internet. Sama strona plusa ładowała mi się 10 minut, co nie jest normalne nawet podczas lejku. Szanujcie swoich klientów, bo co roku wciskacie mi przysłowiowy kit i zapewniacie, że będzie lepiej :) Nie Pozdrawiam i pod koniec umowy zmieniam operatora :D

I Proszę na przyszłość zatrudniajcie lepszych Ekspertów co do internetu, bo to co oni potrafią nieraz powiedzieć to dno. Nie tłumaczcie się lejkiem, bo lejek to nie jest ograniczenie internetu do praktycznie 0 :)
Nie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 11:30 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opinia o Internecie Plus - TRAGEDIA

Post autor: sl@w_es »

Szanowny Kolego!

Przed kolejnym wpisem na Forum bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się Regulaminem Plus Forum: viewtopic.php?f=40&t=292 (zwłaszcza pkt 1, 7, 10, 11).

Ze względu na treść Twojej wypowiedzi, skierowaną do Plusa przenoszę wątek do części oficjalnej, gdzie zapoznają się z nim Specjaliści Plusa.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

filip.wator, smuci nas Twoja opinia. Jest uruchamiany stopniowo. Celem FUP jest za to zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci. Mimo ograniczenia prędkości, zgodnie z umową, transfer danych nigdy nie zostaje jednak wstrzymany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukeniu
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 27 gru 2014, o 10:38

LTE bez limitu

Post autor: lukeniu »

Witam. Jaki jest rzeczywisty limit GB w LTE przy LTE bez limitu?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, o 08:15 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
ODPOWIEDZ