LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Ewa_Plus pisze:Witaj brunek1316,
kiedy włącza się FUP ? czy od razu po przekroczeniu podstawowego limitu? czy gdy przekroczy się jakiś kolejny "niewidzialny" limit np 100 GB ?
- nie od razu. Ograniczenie FUP dotyczy ekstremalnych przypadków. Nie ma określonego limitu.
Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci.
gdzie mogę sprawdzić ile faktycznie wykorzystuję GB w danym miesiącu
-wykorzystanie pakietu możesz sprawdzić na Plus online. Do sprawdzenia ilości pobranych danych ponad to, wymagany byłby, na telefonie/komputerze, zainstalowany licznik. Ale to i tak nie byłoby w pełni miarodajne.
czy jest jakiś minimalny limit przesyłania danych po włączeniu się FUP-a. Mimo tego że mam LTE przycięło mi do 32 kb/s i chyba nie muszę pisać jak działa. MASAKRA
- prędkość może być ograniczona do różnych wartości (nie ma stałego limitu), zaś bardzo restrykcyjne ograniczenia są wprowadzane dopiero po pobraniu bardzo dużej ilości danych. Sugeruje zapoznać się z wcześniejszym wpisami w tym wątku.
Klasyczny bełkot. Jak korzystałem z Plus Internet jako głównego internetu domowego to FUP pojawiał się regularnie po przekroczeniu pakietu podstawowego. Od razu i co miesiąc obcinka do 20 Mbps. Po kolejnych 100 GB do 1-7 Mbps (tu dokładnie nie pamiętam). Dwa razy obcięło mi do 32 Kbps. Na telefonie Internet działał wtedy w granicach 40-100 Mbps, tak więc o obciążeniu BTS nie mogło być mowy.
A brak możliwości sprawdzenia ilości wykorzystanych danych to skandal. Nie ma tego nawet na fakturze, bilingu więc na jakiej podstawie można złożyć jakąkolwiek reklamację?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

torre24, w przypadku kwestionowania rozliczeń, można złożyć reklamację wysyłając maila na bok@plus.pl"target="_blank, podając swoje dane identyfikacyjne i opisując cała sytuację. Wszystko dokładnie zostanie sprawdzone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: pitupitu »

Ewa_Plus pisze:Witaj brunek1316
- nie od razu. Ograniczenie FUP dotyczy ekstremalnych przypadków. Nie ma określonego limitu.
Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci.
Proszę nie wprowadzać w błąd potencjalnych klientów którzy przeczytaja ten post!
https://www.plus.pl/wszystko-o-lte/oferta-lte.html

Kod: Zaznacz cały

prędkość w zasięgu LTE po wykorzystaniu pakietu podstawowego: do 20 Mb/s
bez limitu danych w zasięgu LTE
I tu pytanie nie należało by informować klienta że po kolejnych 100GB dostanie kolejny lejek ? Napisaliście na www czytelnie 20Mbps trzeba było jeszcze dodać regulamin z FUP i być w porzadku do klientów.

Kłamstwo, FUP działa od razu po pakiecie. Pierwsze przyciecie to 20Mbps

Jest to niezależne od obciążenia sieci...


Nalezało by o tym informować klientów, nie ma tego nawet w waszych regulaminach, obcinacie prędkość równiutko zaraz jak sie pakiet kończy.


Jest tak od lat, siostrzeniec miał 60GB i za każdym razem zaraz po pakiecie ciach, nawet jak był u mnie na wakacjach... sąsiad ma 100GB ostatnio kupił... Ciach równiutko po 100GB 20mbps mimo tego, że obciążenia nie ma co widzę po speedtestach z telefonu gdzie minimum jest 120mbps o każdej porze dnia, znam tu każdego i plusa omijaja szerokim łukiem tylko telefony maja a internet jest darmowy 10/1 z pingiem 2ms więc nie muszą nic kupować... Jedynie kupuja internet mobilny osoby które nie obejmuje zasięg darmowego internetu
waldemarka
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 16 sty 2014, o 12:48

Re: LTE bez limitu

Post autor: waldemarka »

Niestety z tym obcięciem prędkości do 20 mb/s zaraz po pakiecie to prawda. Dlatego rozwiązałem umowę rok temu. Pewnym rozwiązaniem jest umowa na internet mobilny w Plush.
Agat
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2020, o 11:33

Lejek- ile wynosi przy LTE bez limitu?

Post autor: Agat »

Witam,
Mam takie pytanie i z góry wybaczcie jeśli taki temat się już pojawił. Posiadam taryfę internet mobilny LTE 60GB z LTE bez limitu. Wcześniej przez 2 lata miałam niższy pakiet tj. 40GB. Przy podpisaniu nowej umowy powiedziano mi, że lejek wynosi x4. Czyli na chłopski rozum- uprzykrzające życie obniżenie prędkości pobierania powinno się zacząć koło 240GB, a po 60GB jej spadek nie powinien być tak odczuwalny. W chwili obecnej transfer danych wynosi ok.185Gb i ta prędkość już drastycznie spadła, czasem nie da się załadować strony. I stąd moje pytanie: czy lejek faktycznie ma wartość x4? Czy może zależy to od średniej miesięcznej zużycia transferu i na tej podstawie szybkość się obniża?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2020, o 13:04 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE bez limitu

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Agat,
- nie ma ustalonych widełek, ograniczenie dotyczące prędkości jak i czasu aktywacji FUP, zależy od obciążenia sieci w danym rejonie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Uncy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2020, o 22:18

Re: LTE bez limitu

Post autor: Uncy »

Witam wszystkich planuję zmienić dostawcę internetu i myślę o sieci plus trochę czytałem wypowiedzi na temat internetu w tym wątku.
Rozumiem że prędkość internetu może zostać ograniczona z powodu nadmiernego obciążenia łącza przeze mnie i tu pojawia się pytanie czy jest możliwość sprawdzenie jak bardzo jest obciążony nadajnik w mojej okolicy.
Nadajnik to: BT11111

Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Uncy, niestety, nie posiadamy informacji o obciążeniu poszczególnych stacji. Z uwagi na specyfikę internetu mobilnego, sytuacja może stale ulegać zmianie. W grudniu stacja była modernizowana o nowe sektory dla LTE2600. Obecnie są dostępne LTE900, LTE1800 i LTE2600 wraz z możliwością ich agregacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Uncy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2020, o 22:18

Re: LTE bez limitu

Post autor: Uncy »

Modernizowana czyli mogę przez to zrozumieć że sprzęt na niej jest przygotowany do przyjęcia dużego obciążenia ??
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

Uncy, pasmo LTE2600 jest znacznie wydajniejsze jeśli chodzi o przesył danych, jednak kosztem zasięgu. Zwiększenie liczby sektorów pozwala na lepsze pokrycie terenu i rozłożenie ruchu pomiędzy nimi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: pitupitu »

Ewa_Plus pisze:Witaj Agat,
- nie ma ustalonych widełek, ograniczenie dotyczące prędkości jak i czasu aktywacji FUP, zależy od obciążenia sieci w danym rejonie.
Jak nie ma jak są ? po pakiecie leci 20mbps Obrazek https://www.plus.pl/wszystko-o-lte/ofer ... et="_blank To nie są widełki i zwolnienie internetu o którym nawet w regulaminach mowy nie ma :D


i po kolejnych 100GB znowu obcinacie co potwierdzaja użytkownicy tutaj w wpisach :D
Uncy pisze: Rozumiem że prędkość internetu może zostać ograniczona z powodu nadmiernego obciążenia łącza przeze mnie

To nie ma znaczenia jakie jest obciążenie, po przekroczeniu pakietu podstawowego jaki masz prędkość spada do 20Mbps. Przychodzi sms, przekroczono podstawowy pakiet bla bla bla prędkośc została obniżona, bla bla bla. po kolejnych 100GB od pakietu podstawowego tak zwolni, że wersji tekstowej strony wap z 1999roku nie otworzysz co potwierdzaja tutaj ludzie, na forum bez kabli jak i telepolis.

Koniec pakietu podstawowego równa sie pierwszy limit 20Mbps nawet jak bedziesz sam na nadajniku...


Gdyby dalej nie obcinali prędkości i by zostało te 20Mbps albo nawet 10Mbps to by była dobra oferta lecz tak nie jest, poogladasz za dużo netflixa i możesz kartę sim włożyć do szuflady.
polkij
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2020, o 19:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: polkij »

Określony limit pakietu internetowego 60GB lub 100GB po każdym okresie rozliczeniowym przepada czy niewykorzystana część pakietu przechodzi na następny okres rozliczeniowy?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Przepada
polkij
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2020, o 19:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: polkij »

A jak działa po przekroczeniu limitu ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

pitupitu, ograniczenie prędkości, wynikłe z warunków umowy lub promocji, po wykorzystaniu pakietu podstawowego to nie FUP.

polkij, pakiet nadawany jest na okres rozliczeniowy. Od nowego okresu wchodzi nowy pakiet, poprzedni jest zerowany.
polkij pisze:A jak działa po przekroczeniu limitu ?
Sposób działania zależny jest od promocji w jakiej została podpisana umowa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ