LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Dobrze jest znać różnicę między ograniczeniem FUP a przeciążoną stacją bazową czy też beznadziejnymi wartościami zasięgu.

@Tomasz84
Po co zgłaszałeś problem z działaniem sieci?
Problem może leżeć na twoim koncie więc poproś o sprawdzenie czy usługa LTE bez limitu jest aktywna lub o reset usług na swoim koncie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

Marcinelli pisze:Bo przyszedł SMS że zmienił się adres Polkomtela, teraz to Konstruktorska 4. Tam należy skierować wypowiedzenie ?
Tak.
Dział Obsługi Klienta Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa
ktry pisze:Mój FUP działa następująco/ w godzinach szczytu obniża mi prędkość o połowę tej która aktualnie jest dostępna
To nie FUP tylko większe obciążenie sieci w godzinach szczytu ( większa liczba użytkowników).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
DanielloJSA
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 13 cze 2014, o 21:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LTE bez limitu

Post autor: DanielloJSA »

patryk7588 pisze:Dobrze jest znać różnicę między ograniczeniem FUP a przeciążoną stacją bazową czy też beznadziejnymi wartościami zasięgu.
Patryku, moje parametry sieci to:
Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -63
4 RSRP (dBm): -91
5 RSRQ (dB): -15
6 Roaming: Nie

Co daje na wskazaniach routera pełny zasięg. Różnice pomiędzy zapchaną stacją bazową też znam, więc nie musisz się bawić w nauczyciela i mnie pouczać. To że jest zapchana stacja bazowa kompletnie mnie nie dziwi bo nie da się zasilić 4 innych stacji bazowych czyli połowy miasta i całej wsi radiolinią 182,7Mbps tak żeby każdy miał normalną prędkość zwłaszcza jak na co drugim domu wisi antena z zestawu ODU IDU Plusa ale powiedz mi czy to jest mój problem? Ja płace nie małe pieniądze za ten internet więc wymagam. Zgłaszałem to niejednokrotnie nawet na tym forum infolinii i salonie prosiłem o zwiększenie dosyłu do stacji no i co? Wszyscy maja to głęboko w tyle jedyna odpowiedź jest taka, że w najbliższym czasie nie przewidują prac modernizacyjnych na tej stacji. Jakoś konkurenci potrafia montować radiolinie 1100Mbps lub 500Mbps gdy jest taka potrzeba a Plus ma na to po prostu wyj...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

DanielloJSA pisze:
patryk7588 pisze:Dobrze jest znać różnicę między ograniczeniem FUP a przeciążoną stacją bazową czy też beznadziejnymi wartościami zasięgu.
Patryku, moje parametry sieci to:
Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -63
4 RSRP (dBm): -91
5 RSRQ (dB): -15
6 Roaming: Nie
Ale ja to pisałem ogólnie a nie do Ciebie.
PS. RSRQ -15 to bardzo kiepski wynik.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

DanielloJSA, chodzi o Jasienice? Na jakim modemie/routerze korzystasz?
Tak jak zauważył patryk7588, RSRQ -15 to bardzo słaby wynik.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
DanielloJSA
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 13 cze 2014, o 21:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LTE bez limitu

Post autor: DanielloJSA »

Tak zgadza się, chodzi o Jasienicę maszt przy ul. Kościelnej. Mój modem to Huawei B593s-22. Kolejny raz apeluję o modernizację tego masztu, a zwłaszcza jego dosyłu ponieważ jest on notorycznie zapchany, parametry sygnału LTE są takie jak podałem o sygnale 3G nie mówię ponieważ nie ma go praktycznie wcale, jest prawdopodobnie tak zapchany samą ilością podłączonych urządzeń, że nie wpuszcza już nowych (UMTS900) router go nie wykrywa tak samo smartfony sąsiadów i odwiedzających mnie gości którzy posiadają abo w Plusie. Zasieg 3G się pojawia pełny przez parę sekund po czym znika i przez parę minut jest brak sieci. Mieszkam w bardzo bliskiej odległości od masztu bo jakieś 600m w linii prostej tak, że mogę go dostrzec z balkonu. Jeszcze pół roku temu internet śmigał aż miło ok. 50Mb/s, ale odkąd pojawiły się pogłoski o zniknięciu FUPa przez większość dnia z usługi praktycznie nie da się korzystać, a godziny szczytu cały czas się rozszerzają. Kiedyś było to od 19 do 23, później od 18 do 23, a teraz już po 15 ciężko jest cokolwiek zrobić aż do północy, później zaczyna się luzować.

EDIT:

Obrazek

Tak wygląda mój wynik o 2 w nocy co kiedyś było kosmosem, bo o tej porze osiągałem prędkości 60Mb/s więc pomyślcie sobie co się dzieje w ciągu dnia.
Parametry sygnału wyglądają teraz tak:
Załączniki
test.jpg
Ostatnio zmieniony 13 lut 2016, o 08:23 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
pawel2503
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 3 paź 2014, o 16:29

Re: LTE bez limitu

Post autor: pawel2503 »

Witam.
Jestem posiadaczem internetu POWER LTE 20GB, internet zawierałem w czasie trwania promocji, mogłem dodatkowo za 10 zł/ms dokupić usługę LTE BEZ LIMITU, konsultantka powiedziała mi, że będę mógł korzystać z tej usługi gdy przekroczę podstawowy pakiet i będę w zasięgu LTE, ale tylko 20 gb. Jaka to jest usługa LTE BEZ LIMITU skoro mogę pobierać tylko do 20 gb ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Coś pokręciłeś.
20GB to masz w pakiecie podstawowym.
LTE bez limitu powinno działaś po tych 20 GB.
pawel2503
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 3 paź 2014, o 16:29

Re: LTE bez limitu

Post autor: pawel2503 »

Masz racje, czyli mogę pobierać bez limitu czyli dokładnie ile, kiedy dostane ograniczenie przez FUP?
Jeszcze dodam, że po wykorzystaniu pakietu podstawowego to korzystam z tej usługi LTE BEZ LIMITU, czy to normalne jest, że prędkość pobierania danych jest kilkukrotnie niższa od podstawowego limitu danych? Głównie od południa do północy.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Kiedy wytnie Cię FUP... tego to nawet sam Plus nie wie... działanie algorytmu jest tak pilnie strzeżoną tajemnicą, że tego to chyba nikt nie wie, poza jego twórcą. Jednych wycinało zaraz po przekroczeniu limitu podstawowego a innych w ogóle nie wycinało. Czysta loteria... ostatnie doniesienia wskazują na to, że FUP został zastąpiony jakimś innym limitem i nie działa to w tej chwili w ogóle.
Jeśli natomiast pytasz o spadek prędkości w godzinach popołudniowych to może Cię naprowadzić na odpowiedź słowa klucze: "godziny szczytu" :roll: lub "przeciążony nadajnik" :cry:
Więcej szczegółów tutaj:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=345
Sebcze
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 17 lis 2014, o 23:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: Sebcze »

W związku z wypowiedzeniem mam pytanie Panie Krzysztofie. Byłem w salonie plusa i chciałem złożyć wypowiedzenie z końcem okresu minimalnego. Sprzedawca poinformował mnie , że może przyjąć tylko rezygnacje w trybie natychmiastowym i bede musiał zapłacić karę za zerwanie umowy. Wypowiedzenie zdaniem konsultanta mogę wysłać tylko listownie. Uznałem , że to idiotyczne i moim zdaniem niezgodne z prawem i po braku argumentów ze strony sprzedawcy przyjął on reklamacje z wypowiedzeniem umowy z końcem okresu minimalnego. Czy migę prosić o wyjaśnienie tematu ?

Dziękuje
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: bartex03 »

Sebcze, piszesz ze wypowiadasz Umowe wraz z końcem okresu na jaki została zawarta.

Plus sobie żyje w własnym świecie, Umiejętność czytania jest w tej firmie obca.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sebcze, pracownik punktu powinien również przyjąć takie pismo: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... ie#p168164
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
DanielloJSA
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 13 cze 2014, o 21:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LTE bez limitu

Post autor: DanielloJSA »

bartex03 pisze:Sebcze, piszesz ze wypowiadasz Umowe wraz z końcem okresu na jaki została zawarta.

Plus sobie żyje w własnym świecie, Umiejętność czytania jest w tej firmie obca.
Zasady CSR i ISO 26000 tej firmie również są chyba obce pomimo, że "podobno" je stosuje. Książkowy przykład firmy NIE Odpowiedzialnej Społecznie.
ogion
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2016, o 12:08

Re: LTE bez limitu

Post autor: ogion »

Panie Krzysztofie, czy można sprawdzić, co się dzieje z nadajnikiem w Wieluniu. Przez około 18 miesięcy nie miałem żadnych problemów z LTE. No chyba, że mnie lejek dopadł, ale to raz, czy dwa. Natomiast od kilkunastu-kilkudziesięciu dni w nocy LTE śmiga po 30 Mbps (download), a za dnia 0.20 Mbps niezależnie, czy dzień roboczy, czy też nie. A może to nowe sposoby odciążania nadajnika?
ODPOWIEDZ