LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mazut
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 09:33

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: mazut »

http://www.telix.pl/artykul/plus-ma-10- ... 64591.html
Wzrost ten jest efektem przede wszystkim wzrostu o 38,9% liczby usług świadczonych w obszarze dostępu do szerokopasmowego Internetu, co jest związane z prowadzoną przez Grupę strategią aktywnego promowania sprzedaży usług świadczonych w oparciu o technologie LTE/HSPA+, m.in. poprzez wprowadzenie oferty nielimitowanego Internetu PowerLTE, oraz dynamicznie rosnącą liczbą użytkowników Internetu w Polsce
czyli 355.289 kart sim wiecej na net w ciagu roku.. sporo tych uzytkownikow LTE i Power LTE
bartoleq
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 23 lip 2013, o 11:18

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartoleq »

nervas pisze:Mówisz, aby powoływać się na regulaminy, ale tylko ten czerwcowy daje możliwość do rozwiązania umowy, bo tam wyraźnie pisze, że FUPy nie mogą być zakładane w zasięgu LTE. W przypadku innych umów nie jest już tak kolorowo bo tam wyraźnie pisze, że operator ma prawo do zakładania 'lejków' i tutaj zaczyna się dla nas problem...
Na czym opierasz swoje zdanie, ze tylko czerwcowe? Czytales wszystkie, czy tylko powtarzasz plotki?
Zanim cos napiszesz, zapoznaj sie z tematem.

Np....regulamin z 03.07 http://www.plus.pl/documents/16/1130222 ... 7.2014.pdf

"3.Maksymalna prędkość pobierania i wysyłania danych określona w Cenniku nie obowiązuje Abonentów zawierających Aneks w ramach Promocji. W
przypadku Abonentów zawierających Aneks w ramach Promocji prędkość ta nie jest ograniczana przez Polkomtel, jest ograniczona wyłącznie
technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent"
"6. W celu realizacji FUP w 2G/3G to Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych GPRS, EDGE
lub HSPA+ po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym:"
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: mikiasa »

nervas pisze:
DanielloJSA pisze:A urzedasy niech dalej ociagaja sie z przyznawaniem czestotliwosci wtedy te sieci na pewno pozdychaja jedna po drugiej zwlaszcza plus jadacy na radioliniach z jednym radiowezlem obslugujacym pol wojewodztwa.
Ale zauważ, że Plus ma największą infrastrukturę w Polsce. Ja nie jestem żadnym fanboyem Plusa/CP! Podaje tylko suche fakty, i zgadzam się z Tobą, że jeżeli operatorzy nie zaczną rozbudowywać sieci, budować nowych BTSów itp. to wszystkie sieci za jakiś czas padną, bo praw fizyki nie da się ominąć, no cóż ale oni wolą siedzieć na Cyprze albo innych wyspach i grzać swoje cztery litery zamiast wziąć się do rzetelnej i uczciwej pracy...
Większej bzdury nie czytałem. O jakiej infrastrukturze raczyłes napisać? Chyba jedynie o nadajnikach z LTE. Bo szkieletu sieci to u nich praktycznie nie ma. Wszystko w dzierżawie.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Marcinelli
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 20:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Marcinelli »

nervas pisze:Na jakiś cud albo poprawę regulaminu przez CP/Plusa. :D
I jeszcze taka mała prośba dla ludzi tutaj zachwalają tak Play'a, którzy mówią że nie dostają lejka grubo po ponad 100GB.
Daje wam jeszcze kilka miesięcy, Play nabierze nowych klientów i zobaczycie, łącza zaczną zamulać i zacznie się i dla was "cięcie"! Przypominam, że Play ma dużo słabszą infrastrukturę od Polsatu/CP i to tylko kwestia czasu jak i wy zaczniecie płakać.
Plus nałowił klientów ale jego sieć wcale nie zamula... U mnie na nieolejkowanej karcie sim, dzisiaj rano download 58 Mbps, upload 42 :lol:
Nawet w godzinach szczytu jest 30/30 :lol: Naprawdę daleko jej do zamulania, lejek to po prostu sposób na wyciągnięcie ekstra pieniędzy.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: mikiasa »

To akurat jednostkowy przypadek.
W większości lokalizacji sieć się poddała. U mnie ostatnio w limicie było 12 Mb download i 46 Mb upload.

Rano i w sumie tak do 16 jest OK, natomiast wieczorem tragedia.
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

U mnie w mieście nie jest chyba tak źle bo jestem w stanie uzyskać download 75 Mb/s.

Co do mojej reklamacji. Dzwonilem trzy razy w sprawie rekalkulacji faktór ponieważ zostały źle naliczone benefity . Na początku każdej rozmowy konsultant mówił cos takiego "" Widzę że składał pan wypowiedzenie umowy usług internetowych, wypowiedzenie jest w trakcie realizacji..." Czyli wygląda na to że przychylili się do mojej reklamacji choc pima do domu jeszcze nie dostałem.
pikus88
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2014, o 20:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pikus88 »

@olxxx

odzywał się ten gość od artykułu?

U mnie sieć teraz zapchana niesamowicie. Wyciągałem całe 3 Mb/s downloadu. Szkoda, że w tym kraju nawet stworzenie normalnie działającej sieci stwarza tyle problemów.
Adixm
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 11:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Adixm »

pikus88 pisze: Wyciągałem całe 3 Mb/s downloadu.
Aż się nie chce wierzyć że to możliwe, a skąd jesteś?
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Jezeli nie widziales refulaminu na oczy to wedlug mnie nie powinienes nic podpisywac.

Z 2 strony ja swoj czerwcowy przemaglowalem przed pospisaniem umowy w kazda strone i mam 0,5Mb/s na LTE i FUP na LTE.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

nervas pisze:Tylko, że ja nawet nie zostałem poinformowany, że taki regulamin istnieje, konsultant ani słowem o tym nie wspomniał.
To nie wiem , nie zapytales ?

Pamietam jak dzwonilem do BOK zeby sie zorierntowac co i jak , to mialem w reku regulamin i wiecej wiedzialem niz Konsultanci.
pikus88
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2014, o 20:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pikus88 »

Adixm pisze:
pikus88 pisze: Wyciągałem całe 3 Mb/s downloadu.
Aż się nie chce wierzyć że to możliwe, a skąd jesteś?

Nadajniki w Ostrołęce, mieszkam natomiast w okolicy, do najbliższego nadajnika miałem jakieś 4,5-5 km. Wcześniej na takiej samej konfiguracji spokojnie wyciągało 25-30 Mb/s. W nocy momentami szło około 50 Mb/s.

Co ciekawe ta sama kobieta, która mnie okłamała odnośnie zasad tej promocji miała tupet zadzwonić do mnie tydzień temu i przedstawić ofertę specjalną dla mnie, bo mogłem brać ten cały SmartDom. Mają czelność.

Najbardziej wkurza mnie to, że przez obijanie się Orange (jakieś 35 dni czekałem na naprawę linii) wpakowałem się w tego beznadziejnego Plusa.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Jakbym wiedzial ze bede oszukiwany i mój regulamin i umowa nie bedzie respektowana- co nie miesci się w glowie to nie brał bym tego internetu.

Jezeli czytam ze bede mial bez limitu w LTE i FUP mi nie grozi w LTE to podpisalem. Cala sytuacja jest jakims ewenementem , nie wiem jak to mozna nazwać co to sie porobilo...
Awatar użytkownika
zokoj
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2014, o 16:05

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zokoj »

On o tym wie, to stary wyjadacz :) gorzej ze plus o tym niie wie i nie respektuje praw konsumentow
bob608
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 7 paź 2014, o 11:02

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bob608 »

Zamulenie to tylko kwestia czasu. Przez pierwsze dwa miesiące miałem powyżej 30Gb/s. Teraz do dwóch miesięcy wieczorem jest tak
Obrazek
mam pakiet 20GB wykorzystany w 70% bez lejka rano maksymalnie 15Mb/s.
Ciesz się, że masz nieobciążony BTS
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, o 21:10 przez bob608, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam_2K
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2014, o 19:02

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Adam_2K »

Dzisiaj minął 30-dniwy termin odpowiedzi na moją reklamację, w której żądałem rozwiązania umowy z winy operatora i... karta SIM przestała być aktywna ;)
Ciekawe, czy to przypadek i jakieś problemy z BTS-em, czy rzeczywiście rozwiązali umowę i wyłączyli tę super usługę (oby ;) )?
Sprawa jest o tyle ciekawa, że nikt nie dzwonił z BOK aby potwierdzić rozwiązanie umowy.
ODPOWIEDZ