LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

LTE w plusie
Załączniki
158471544.png
158471544.png (49.5 KiB) Przejrzano 11305 razy
boood
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2017, o 19:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: boood »

Panie i Panowie ja już wydrukowałem wypowiedzenie. Umowa do grudnia ale mam gdzieś taki internet bez limitu Lte.
Bts z którego ciągnę nie jest wcale obciążony nawet w godzinach 19-21 (tereny mało zurbanizowane).
Czasami przejeżdżam obok nadajnika i zawsze mam piękne wyniki w telefonie lub w modemie z inną kartą sim .
Przechodzę do konkurencji tam jeżeli jest naprawdę obłożenie full nadajnika to stosowany jest Qos który po pewnym czasie przywraca pełną prędkość a nie tak jak w super wypasionym internecie Lte w plusie bez limitów, gdzie po wykorzystaniu limitu 3G zawartego w umowie zaczynają się lejki na Lte prawie do zera.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2017-10-02 19-27-02.png
Zrzut ekranu z 2017-10-02 19-27-02.png (27.05 KiB) Przejrzano 11211 razy
mati321
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 14:27

Re: LTE bez limitu

Post autor: mati321 »

Ja już mam dosyć tego Internetu "bez limitu" a jeszcze muszę się męczyć 10 miesięcy. Ale koniec z tym jak się mi umowy pokonczą to zrezygnuje ze wszystkiego Internetu , telewizji i abonamentu na telefony .
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

i dobrze zrobisz mi został jeszcze rok męczenia się z tym niby internetem.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

qpiec100 pisze:Wszystkim fanom równego i sprawiedliwego dostęp do sieci przesyłam moje statystyki ku przestrodze w planie LTE110:
- po limicie głównym 110GB przycinka do 20/7
- po kolejnych 100GB przycinka 7/1,6
- po kolejnych 20GB internet nie nadaje się do korzystania 0,5/0,1
To całkiem przyzwoite transfery, skoro zdecydowałeś się na Plusa-musiał być jakiś tego powód? (z reguły cena) Od dawna jest dostępna podobna oferta konkurencji z no-limit za 79zł. Teraz przy ograniczonych progach prędkości w niższej cenie, także i FUP w Plusie będzie musiał "złagodnieć", bo klienci uciekną do konkurencji (która również stosuje/będzie stosować swój FUP). :-)
qpiec100
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:18

Re: LTE bez limitu

Post autor: qpiec100 »

jarek7714 pisze:
qpiec100 pisze:Wszystkim fanom równego i sprawiedliwego dostęp do sieci przesyłam moje statystyki ku przestrodze w planie LTE110:
- po limicie głównym 110GB przycinka do 20/7
- po kolejnych 100GB przycinka 7/1,6
- po kolejnych 20GB internet nie nadaje się do korzystania 0,5/0,1
To całkiem przyzwoite transfery, skoro zdecydowałeś się na Plusa-musiał być jakiś tego powód? (z reguły cena) Od dawna jest dostępna podobna oferta konkurencji z no-limit za 79zł. Teraz przy ograniczonych progach prędkości w niższej cenie, także i FUP w Plusie będzie musiał "złagodnieć", bo klienci uciekną do konkurencji (która również stosuje/będzie stosować swój FUP). :-)
W miejscu gdzie mieszkam zwyczajnie nic innego nie ma.. więc nie macham szabelką i nie wypowiadam honorowo umowy, bo nie mam alternatywy.. jednak od tego jest to forum, aby tych co mają alternatywę ostrzec przed bardzo nieuczciwym zagraniem Plusa. Do tej pory nie rozumiem, dlaczego tych limitów nie można normalnie wpisać do umowy.. ja bym i tak wziął. A cała ta bajka o wyrafinowym mechanizmie FUP, który analizuje obciążenie nadajnika, itp jest zwyczajnie śmieszna.
Trzeci miesiąc z rzędu FUP działa tak samo - wczoraj dostałem przycinkę do 7 / 1,6 (limit podstawowy 110, a następnie 100 w prędkości 20/7)
qdlaty9201
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2017, o 15:25

Re: LTE bez limitu

Post autor: qdlaty9201 »

Witam Wszystkich,

Niestety wpadlem w ta sama pulapke co wszyscy, szkoda ze zaczelem czytac teraz :) Czy ktos jest mi w stanie powiedziec jak po nalozeniu 40mln kary na Plusa dalej reklamuja swoj internet jako LTE bez limitow? Przeciez to jest jawne oszustwo. Kara nalozona w lutym a mnie i tak nabrali we wrzesniu. Czy ktos probowal zerwac z nimi umowe?
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

qpiec100 pisze: A cała ta bajka o wyrafinowym mechanizmie FUP, który analizuje obciążenie nadajnika, itp jest zwyczajnie śmieszna.
Trzeci miesiąc z rzędu FUP działa tak samo - wczoraj dostałem przycinkę do 7 / 1,6 (limit podstawowy 110, a następnie 100 w prędkości 20/7)
Panowie "nie nakręcajcie" mnie tutaj, nie będę się rozpisywał i pisał dosadnie (bo kolejny raz Admin wykasuje...). Ten dostęp w SmartDom/DUK kosztuje od 20 do 45zł/miesiąc. Ludzie płacą naście lat za wolniejsze i gorszej jakości ADSL-e 3x tyle, a tutaj krzywda że po 200GB jest przycinka 7/1,6. Skąd to się bierze?! Bo jeden z operatorów oferuje DIL-w którym rozdaje 100GB/m-c za nawet 5 zeta (oczywiście nie ma reklam, nie chwali się tym w swej sieci handlowej-bo nie przynosi zysków, na szczęście w sieci informacje się rozchodzą i zaczyna mu dynamicznie ubywać klientów abonamentowych...), problem w tym że 5km za miastami go już nie ma...A Plus jest prawie wszędzie. :arrow:
qpiec100
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:18

Re: LTE bez limitu

Post autor: qpiec100 »

jarek7714 pisze:
qpiec100 pisze: A cała ta bajka o wyrafinowym mechanizmie FUP, który analizuje obciążenie nadajnika, itp jest zwyczajnie śmieszna.
Trzeci miesiąc z rzędu FUP działa tak samo - wczoraj dostałem przycinkę do 7 / 1,6 (limit podstawowy 110, a następnie 100 w prędkości 20/7)
Panowie "nie nakręcajcie" mnie tutaj, nie będę się rozpisywał i pisał dosadnie (bo kolejny raz Admin wykasuje...). Ten dostęp w SmartDom/DUK kosztuje od 20 do 45zł/miesiąc. Ludzie płacą naście lat za wolniejsze i gorszej jakości ADSL-e 3x tyle, a tutaj krzywda że po 200GB jest przycinka 7/1,6. Skąd to się bierze?! Bo jeden z operatorów oferuje DIL-w którym rozdaje 100GB/m-c za nawet 5 zeta (oczywiście nie ma reklam, nie chwali się tym w swej sieci handlowej-bo nie przynosi zysków, na szczęście w sieci informacje się rozchodzą i zaczyna mu dynamicznie ubywać klientów abonamentowych...), problem w tym że 5km za miastami go już nie ma...A Plus jest prawie wszędzie. :arrow:
Trzeba było jeszcze zacytować to:
qpiec100 pisze: Do tej pory nie rozumiem, dlaczego tych limitów nie można normalnie wpisać do umowy.. ja bym i tak wziął.
zgadzam się z tym co piszesz, jest masa ludzi którzy przepłacają za gorszej jakości łącze, i że po przejściu do Plusa pewnie nie zauważyliby przycinki do 20/7. jednak te limity naprawdę powinny być jasno zdefiniowane w regulaminie / umowie. Nie nie byłoby pie...nia o FUPie
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

qpiec100 pisze: zgadzam się z tym co piszesz, jest masa ludzi którzy przepłacają za gorszej jakości łącze, i że po przejściu do Plusa pewnie nie zauważyliby przycinki do 20/7. jednak te limity naprawdę powinny być jasno zdefiniowane w regulaminie / umowie. Nie nie byłoby pie...nia o FUPie
Jak najbardziej te progi powinny być jasno zdefiniowane, można sobie pomóc poprzez forum-otóż potwierdzam to co napisałeś iż po pakiecie podstawowym mam FUP na poziomie upload 7Mbps, download oscyluje w szczycie między 5-10Mbps (w pakiecie podstawowym w okolicy 10mbps), już poza pakietem podstawowym jest tyle Obrazek, także te 20Mbps jest w tej chwili u mnie osiągalne w nocy. W kolejny pułap FUP się nie załapię-bo nie zużywam tyle danych. Jak mogę narzekać?! Jeżeli płacę za tą usługę 26zł/m-c z publicznym IP (dynamicznym), dekadę wcześniej za 1Mbps od lokalnego ISP płaciłem 90zł/m-c, a w szczycie nie osiągał nawet połowy.
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

inprogs
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2017, o 13:30

Re: LTE bez limitu

Post autor: inprogs »

Obrazek

no comments, od 2013 tyle kasy na nich wydałem... ładnie traktują klienta


od 20min wisze na telefonie i czekam na konsultanta.... od tej muzyczki zaraz dostane szału...

żart a nie firma
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

fup dostałeś takie praktyki plusa
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

jarek7714 pisze:
qpiec100 pisze:Wszystkim fanom równego i sprawiedliwego dostęp do sieci przesyłam moje statystyki ku przestrodze w planie LTE110:
- po limicie głównym 110GB przycinka do 20/7
- po kolejnych 100GB przycinka 7/1,6
- po kolejnych 20GB internet nie nadaje się do korzystania 0,5/0,1
To całkiem przyzwoite transfery, skoro zdecydowałeś się na Plusa-musiał być jakiś tego powód? (z reguły cena) Od dawna jest dostępna podobna oferta konkurencji z no-limit za 79zł. Teraz przy ograniczonych progach prędkości w niższej cenie, także i FUP w Plusie będzie musiał "złagodnieć", bo klienci uciekną do konkurencji (która również stosuje/będzie stosować swój FUP). :-)
U mnie właśnie działa obcinka do 20 Mbit/s. Infolinia upiera się, że to znakomity transfer (u mnie net z Plusa potrafił i 100 Mbit/s chodzić). Dopiero po konsultacjach Pan powiedział, że mogę mieć założony FUP. Internetu w tym miesiącu używałem niewiele (ale ile nie wiem, nie monitoruję tego). Swoją drogą, jak pisze jarek7714, 100 GB to raczej małe zużycie aby nakładać ograniczenia. Przy HBO GO i Netflixie dla mnie i YT dla dzieci wykorzysta się taką paczkę piorunem. Ale jako, że płacę 11,08 zł (pierwsza edycja SmartDom) to karta powędruje do szuflady, a ja chyba przeproszę się z T.

Update. Dlaczego na infolinii nie mogę dowiedzieć się ile GB zużyłem w poprzednich miesiącach? Zaczyna być to męczące - nie wiadomo kiedy Plus włączy FUP, ile GB się zużyło, co jeszcze można zrobić w internecie w tym miesiącu aby nie zostać na lodzie przez kilka/kilkanaście dni. Oczywiście zamówionych duplikatów rachunków szczegółowych też nie ma w Plus Online, a minęło już grubo ponad 24 h więc cisza informacyjna na całego.
Pitrek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2017, o 18:01

Internet "LTE"

Post autor: Pitrek »

Kochany Plusie
Jak jesteś w stanie mi to wytłumaczyć:
Obrazek
Dodam jeszcze że używam rutera Huawei B593 z dwoma antenami zewnętrznymi na dachu. Ruter pokazuje maksymalny zasięg bez przerwy. Próbowałem już różnych ustawień lecz nic to nie zmienia, Wasze ukochane "LTE" jeżeli można to tak nazwać chodzi gorzej niż mój internet z przed 10 lat.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, o 15:48 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
ODPOWIEDZ