LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
plusiaczek
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lis 2018, o 14:03

Re: LTE bez limitu

Post autor: plusiaczek »

Arkovianin pisze:
pitupitu pisze:
Michał_Plus pisze:pitupitu, poruszane przez Ciebie kwestie były już wielokrotnie omawiane. Proszę, zapoznaj się z poniższym tematem.
Witam serdecznie

W którym miejscu zostało wyjasnione na stronie sklepu www, że stosujecie FUP ? Ja tam nigdzie takiej informacji nie widzę, nawet gwiazdki i drobnego druczku, natomiast widzę, że jest bez limitu prędkości i ilości, jedyna wzmianka jest w regulaminie lecz nie daliście nawet gwiazdki przy informacji o bezlimitowanej transmisji z pełną prędkością.




Pominmy tą kwestie bo zrezygnowałam z zakupu internetu i walka z wiatrakami zazwyczaj jest bez sensu co widać po wszystkich wpisach w tym temacie.




Życzę miłego dnia.
LTE bez limitu danych, nie prędkości, FUP jest stosowany po to by użytkownicy mieli równy dostęp do sieci, internet mobilny to nie stacjonarny, i należy czytać ze zrozumieniem.
W postach wcześniej kolega specjalnie ci podkreślił "bez limitu prędkości i danych" więc wydaje mi się że problemy ze zrozumieniem masz jednak Ty
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: pitupitu »

Arkovianin pisze:
LTE bez limitu danych, nie prędkości, FUP jest stosowany po to by użytkownicy mieli równy dostęp do sieci, internet mobilny to nie stacjonarny, i należy czytać ze zrozumieniem.
Nie widziałeś co jest na stronie plus.pl jak kupujesz ofertę ?

Jak kupuje i jest napisane, że nie ma limitu to mam wchodzic na forum ? Może swięty mikołaj bo zbliża sie 6 to mi powie ? Być może masz za słabe okulary albo pryszcze przysłaniaja Ci monitor, jednak sądze, że nie próbowałes kupić internetu z plusa i nie zobaczyłes na własne oczy owej strony


Sprawę zgłosiłam do uke, myslę, że to wszystko w temacie.


Rozumiem, że tu można dostać bana za własciwe myslenie, czy mam wkleić ss z skargą ?


Dla czytających spontanicznie o celowe wprowadznie w błąd przy zakupie przez oficjalną stronę plusa na której jest jasno i czytelnie napisane co wkleiłam w ss, nie ma nawet odnosnika do regulaminu czy gwiazdki.


Kończe dyskusje uważam ją za bezcelową, proszę mnie nie prowokować co do plusa i firmy uważam, że jest to bardzo nie w porządku. Sama używam do rozmów głosowych plusa i wszystko było zrozumiałe tu nie, panuje jakas samowolka... nie znam celu i w tym momencie mnie to nie interesuje, proszę nie cytować, nie odpwiadać na mój post, gdyż znowu jakies bzdury napiszecie i będe rozdrażniona.
Rozumiem, że tu można dostać bana za złe spojrzenie na siec, ale jak woli moderator mogę wkleić skargę na sieć plus i odpowiedz, ewentualnie facebooka, lecz tam napiszą nie odpowiadamy za forum tam są inni ludzie :) szykowała bym grubą kasę na miejscu sieci plus. ss są mało brane pod uwgę lecz mamy takie strony które robią snapshoty innych stron, nic nie przepada
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: LTE bez limitu

Post autor: nery »

taka jest prawda zostaliśmy wprowadzeni w błąd zapis w umowie maksymalna prędkość pobierania danych w ramach usługi LTE bez limitu danych za 0 zł po przekroczeniu podstawowego limitu transmisji danych zaznaczone maksymalna wchodzi fup i jest 10kbs szkoda słów nawet nie da się otworzyć strony to jest internet mam nadzieje ze uokik w końcu zajmie się tą sprawą i możne jedna kara za mało ?
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LTE bez limitu

Post autor: Arkovianin »

pitupitu pisze:
Arkovianin pisze:
LTE bez limitu danych, nie prędkości, FUP jest stosowany po to by użytkownicy mieli równy dostęp do sieci, internet mobilny to nie stacjonarny, i należy czytać ze zrozumieniem.
Nie widziałeś co jest na stronie plus.pl jak kupujesz ofertę ?

Jak kupuje i jest napisane, że nie ma limitu to mam wchodzic na forum ? Może swięty mikołaj bo zbliża sie 6 to mi powie ? Być może masz za słabe okulary albo pryszcze przysłaniaja Ci monitor, jednak sądze, że nie próbowałes kupić internetu z plusa i nie zobaczyłes na własne oczy owej strony


Sprawę zgłosiłam do uke, myslę, że to wszystko w temacie.


Rozumiem, że tu można dostać bana za własciwe myslenie, czy mam wkleić ss z skargą ?


Dla czytających spontanicznie o celowe wprowadznie w błąd przy zakupie przez oficjalną stronę plusa na której jest jasno i czytelnie napisane co wkleiłam w ss, nie ma nawet odnosnika do regulaminu czy gwiazdki.


Kończe dyskusje uważam ją za bezcelową, proszę mnie nie prowokować co do plusa i firmy uważam, że jest to bardzo nie w porządku. Sama używam do rozmów głosowych plusa i wszystko było zrozumiałe tu nie, panuje jakas samowolka... nie znam celu i w tym momencie mnie to nie interesuje, proszę nie cytować, nie odpwiadać na mój post, gdyż znowu jakies bzdury napiszecie i będe rozdrażniona.
Rozumiem, że tu można dostać bana za złe spojrzenie na siec, ale jak woli moderator mogę wkleić skargę na sieć plus i odpowiedz, ewentualnie facebooka, lecz tam napiszą nie odpowiadamy za forum tam są inni ludzie :) szykowała bym grubą kasę na miejscu sieci plus. ss są mało brane pod uwgę lecz mamy takie strony które robią snapshoty innych stron, nic nie przepada
Każdy ma inne zdanie, Ty masz inne, ja mam inne, zgłosiłaś sprawę do UKE, to Twoja sprawa, uważam,że sieć Plus nie oszukuje klientów i jest najlepszą siecią,dla mnie jest wszystko jasne i klarowne.
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Arkovianin pisze: LTE bez limitu danych, nie prędkości, FUP jest stosowany po to by użytkownicy mieli równy dostęp do sieci, internet mobilny to nie stacjonarny, i należy czytać ze zrozumieniem.
Równy dostęp? Sieć się zatkała - FUP na 12 h. To jest równy dostęp do sieci. A po "rozładowaniu" nadajnika prędkości wracają do normalnych. A nie lejek na np. trzy tygodnie bo w pierwszym korzystałem bardzo dużo z netu.
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: LTE bez limitu

Post autor: Gabriel12 »

Ja mam z kolei pytanie odnośnie tych nowych taryf jak to jest w końcu z tym fup-em bo na stronie można obecnie coś takiego doczytać:
W abonamencie od 40 zł/mies. Internet w technologii LTE bez limitu GB nawet po wykorzystaniu pakietu danych. Po wykorzystaniu pakietu podstawowego otrzymujesz nielimitowany dostęp do transmisji danych na terenie kraju z maksymalną prędkością pobierania danych wynoszącą 1 Mb/s.
Czyli jeśli sugerując się tym mamy podstawę załóżmy 45GB i LTE bez limitu GB który po przekroczeniu od razu podstawy spowalnia nam internet do 1 Mb-s. Czyli w skrócie mamy 45GB pełnej prędkości a później 1Mb/s bez limitu? Czy może jest to jak było ze 45GB + min 100GB dobrej prędkości neta i lejki rosnące wraz ze zużyciem?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

Gabriel12, przekazałem informację do odpowiedniego działu w naszej firmie o błędnym komunikacie na stronie, który znajduje się po najechaniu na "żarówkę".

Usługa LTE Bez końca opisana jest w Regulaminie Promocji. Możesz go znaleźć np. tutaj: https://www.plus.pl/documents/16/f37e8d ... d9106d318c

Zasada działania FUP-a nie zmieniła się. Z pakietu tzw. podstawowego (lub całkowitego) zawsze korzystasz z pełną prędkością. Po jego wykorzystaniu, jeśli masz aktywną usługę LTE Bez końca to przesyłasz dane bez limitu, a prędkość może (ale nie musi) zostać ograniczona w ramach FUP.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpietrusa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2018, o 23:54

Re: LTE bez limitu

Post autor: mpietrusa »

Witam,
Jestem klientką od 6 lat i posiadam trzy produkty w SMART DOM: telewizje Cyfrowy Polsat, Plus Internet, Plus telefon.
Mieszkam w miejscowości o bardzo niskim zaludnieniu, przez wszystkie lata mam stabilną i świetną prędkość powyżej 60Mb/s, ale oczywiście co pewien czas zostaje założony FUP. Nadajnik oczywiście nie jest obciążony ponieważ w tym samym momencie uruchamiam drugą kartę plusa i mam znowu 60Mb/s. Ostatnio złożyłem reklamacje, która została odrzucona powołując się na FUP. Taryfę internetu posiadam w tym momencie Ja+ Internet LTE 120 GB niestety mimo to dostałam FUPa przy ściągnięciu około 400GB. Jest to najwyższa taryfa jaką można zakupić i mimo to nie można się pozbyć FUPa.
Ktoś może powiedzieć dużo ściągam, natomiast w dzisiejszych czasach strumieniowanie wideo pochłania naprawdę dużo: szkolenia, youtube, netflix (bajki, serial wieczorem) = około 300 do 500GB = efekt 15 dni i FUP. Najgorsze w tym, że nie ma jasnej zasady kiedy dostajesz FUP. Cały czas myślałam że może Plus zmieni politykę bo przecież jak można zakłądać FUP do tak niskich prędkości? Ostatecznie przestałam się łudzić i niestety muszę się pożegnać z Plusem z tego powodu, ponieważ nie wyobrażam sobie jak można dostać lejek na 0.25Mb/s i mieć go przez połowę okresu. Dlatego w dniu dzisiejszym złożyłam wypowiedzenia dla wszystkich usług SMART DOM i muszę przejść do T-Mobile za 1,5 miesiąca gdzie dostaje nielimitowany internet niestety z prędkością 20Mb/s (tylko tyle wyciągam, Plus jednak ma lepszą jakość nadajników w mojej okolicy).
Szkoda że zostałam zmuszona do wyboru 60Mb/s przez pół miesiąca czy może cały okres 20Mb/s, gdzie wybór niestety jest oczywisty 20Mb/s
Pozdrawiam
Rozczarowana klientka
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

mpietrusa, jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Być może, w przyszłości, oferty ulegną zmianie by sprostać Twoim oczekiwaniom.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: torre24 »

Panie Michale, dokładnie tak jak zmienia się np. Smartdom, aby sprostać naszym oczekiwaniom? Mój Internet już w styczniu leci do szuflady ale tylko dlatego, że nie chcę rozwalić pierwszego SD, dokładnie z tego samego powodu jak u mpietrusa. Tyle, że ja mam to szczęście, że u mnie na wsi będzie światłowód, a za telefon i CP płaci kto inny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Jest jeszcze jakiś wątek na tym forum gdzie powyższego nie napisałeś?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

wzbyszko, FUP nie zostaje włączony z uwagi na konkretny dzień cyklu. Wyznacznikiem jest ilość pobieranych danych względem posiadanego pakietu. Temat był już omawiany wielokrotnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

wzbyszko, tego nie wiem. Widocznie nastąpiło podobne zużycie danych.
wzbyszko pisze:Czy 182 GB to według was dużo?
Nadal możesz korzystać z internetu pomimo spowolnionego transferu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

wzbyszko, w regulaminie nie ma takiego zapisu. Dokładnie omówienie tego zagadnienia było tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

wzbyszko, na innych kartach działa bez zmian ponieważ FUP może być uruchomiony dopiero po wykorzystaniu pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ