Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Maciek 777
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 wrz 2021, o 10:26

Problem z routerem odu idu

Post autor: Maciek 777 »

Rodzice wzięli w plus router idu z modemem zewnętrznym odu.Podłączyliśmy router z modemem kablem zakupionym w plus bez żadnego połączenia z anteną (naziemna,DVB-T). Internet śmigał,YouTube nawet w 4k (wieś najbliższe nadajniki ok. 6km). Później gdy włączyliśmy,kontrolka odu status mrugająca na czerwono,brak zasięgu.Ponowne podłączanie kabli nic nie dało czy inne ustawianie modemu.Co można zrobić? można jeszcze zwrócić ale chodził pięknie i szkoda by było.Proszę o pomoc bo jestem zielony.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2021, o 14:19 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono wpis do włsciwego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

Maciek 777, a diody ODU Power i ODU LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maciek 777
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2021, o 10:26

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Maciek 777 »

Odu LTE raz zamrugała na niebiesko i tyle odu power chyba nic
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

Maciek 777, brak ODU Power świadczy o braku zasilania modemu na sztycy. Jeśli połączenia są poprawne, udaj się do jednego z naszych punktów w celu sprawdzenia urządzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Gang »

Michał_Plus pisze:Gang, to zależy od tego ile danych będą pobierać te urządzenia. ;-)
Gang pisze:Czy do odu-idu 300 będe mógł bez problemu podłączyć APeka?
Nie powinno być problemu. Naleźy jednak pamiętać, że urządzenie nie posiada funkcji "bridge". Z tego powodu trzeba włączyć w ustawieniach "Strefa Zdemilitaryzowana" i podać IP: UAP-AC-LR.
Gang pisze:Rozumiem, że wifi mogę wtedy całkowicie wyłączyć?
Tak.
Cześć, czy coś się zmieniło i ODU IDU ma już tryb bridge?

Jeżeli użyję strefy, to odu idu będzie dalej nadawało IP itd. Czy dla niego będzie istniał tylko mój router?
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jaszek7777 »

Pisałem już w innym wątku, ale ten chyba jest bardziej odpowiedni, a ponadto chcę jeszcze coś dodać.

Kupiłem zestaw ODU-IDU 200 w internecie od osoby prywatnej za grosze (150 zł), nigdy nie użyty. 5 km od BTS, na linii ściana lasu. Jest sporo narzekań na ten zestaw, że antena słaba. Więc proszę - LTE2600 z BT41553:

Obrazek

Podstawa to dobry(!) kabel koncentryczny. Dodatkowo modem zewnętrzny - jeżeli daleko od BTS - jak najwyżej (u mnie to komin) oraz front zwrócony dokładnie w stronę BTS. I śmiga.

Część problemów może wynikać z bezmyślnego montażu (np. maszt anteny satelitarnej, które są często nisko i umożliwiają ograniczone tylko azymuty ustawienia modemu), np. takiego, gdzie modem ustawiany jest zupełnie przypadkowo, losowo.

Jako ciekawostkę dodam, że przy obecnym ustawieniu mam lepsze parametry LTE2600, niż LTE1800. LTE2600 urządzenia określa jako sygnał dobry (niebieska dioda), zaś LTE1800 jako średni (zielona dioda). A teoretycznie powinno być odwrotnie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

Gang, sprawdzę i wrócę z odpowiedzią.

EDYCJA: ODU/IDU nie wspiera trybu Bridge.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rakszas
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2021, o 00:39

Internet Domowy ODU-200

Post autor: rakszas »

Witam,
w którą stronę ustawić mam modem zewnętrzny odu-200, żeby jakość połączenia była najlepsza?
woj. mazowieckie, Dębowola, gm.Magnuszew
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

rakszas, sprawdź Elektrownia Kozienice i Magnuszew. Wykonaj testy i wybierz lepszy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jaszek7777 »

Cześć, o czym mówi kolumna "Czas wygaśnięcia"?Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: zbych_in_flames »

Godz rozłączenia urządzeń z routerem albo czas po którym nastąpi to rozłączenie automatycznie przy braku aktywności.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jaszek7777 »

Wczoraj miałem zlecenie na poprawę usługi montażu zestawu ODU-IDU 300 po monterze polecanym (przysyłanym) przez jeden z pobliskich APS-ów. Już wcześniej dochodziły do mnie takie sygnały, ale teraz zobaczyłem to na własne oczy. Oto moje spostrzeżenia:

- zestaw na głębokiej wsi zamontowany na wysięgniku od anteny satelitarnej, skierowany "na pałę" tak, jak i antena, czyli na południe, gdzie nie ma żadnego BTS-a w odległości mniejszej niż 15 km, choć 5 km na północ jest (oczywiście ta strona zasłonięta całym budynkiem).

- nieskonfigurowane połączenia sieciowe na dekoderach, choć wszystko było zamawiane za jednym zamachem, wraz z pakietami VOD

- niepozostawione hasło logowania do panelu zarządzania routerem. Po moim telefonie najpierw zarzekał się, że nic nie zmieniał, nie logował się tam i "musi" działać domyślne, ale na moje pytanie jak w takim razie zmienił hasło do WiFi z domyślnego na takie, którego chciał klient nie potrafił odpowiedzieć, zamiast tego była słowna agresja. Hasła oczywiście nie podał.

- hasło WiFi zmienił tylko na 5GHz, a ten sygnał nie obejmuje wszystkich pomieszczeń domu. Nie chciało mu się zmienił dla obu.

Chamstwo, oszustwo, buractwo. Przerabiałem to samo w przypadku anteny TV SAT CP, gdzie monter kąt pionowy i skręt konwertera ustawiał sobie jeszcze stojąc z anteną w ręku na ziemi.

Wszystko idzie potem na konto operatora, bo "nie działa".

Weźcie się na boga za te lokalne APS-y i przyjrzyjcie się firmom, które przysyłają. Celowo nie podaję miasta i APS-u, proszę też nie sugerować się moją lokalizacją. Ten problem należy rozwiązać globalnie, nie lokalnie.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jaszek7777 »

Wczoraj miałem zlecenie na poprawę usługi montażu zestawu ODU-IDU 300 po monterze polecanym (przysyłanym) przez jeden z pobliskich APS-ów. Już wcześniej dochodziły do mnie takie sygnały, ale teraz zobaczyłem to na własne oczy. Oto moje spostrzeżenia:

- zestaw na głębokiej wsi zamontowany na wysięgniku od anteny satelitarnej, skierowany "na pałę" tak, jak i antena, czyli na południe, gdzie nie ma żadnego BTS-a w odległości mniejszej niż 15 km, choć 5 km na północ jest (oczywiście ta strona zasłonięta całym budynkiem).

- nieskonfigurowane połączenia sieciowe na dekoderach, choć wszystko było zamawiane za jednym zamachem, wraz z pakietami VOD

- niepozostawione hasło logowania do panelu zarządzania routerem. Po moim telefonie najpierw zarzekał się, że nic nie zmieniał, nie logował się tam i "musi" działać domyślne, ale na moje pytanie jak w takim razie zmienił hasło do WiFi z domyślnego na takie, którego chciał klient nie potrafił odpowiedzieć, zamiast tego była słowna agresja. Hasła oczywiście nie podał.

- hasło WiFi zmienił tylko na 5GHz, a ten sygnał nie obejmuje wszystkich pomieszczeń domu. Nie chciało mu się zmienił dla obu.

Chamstwo, oszustwo, buractwo. Przerabiałem to samo w przypadku anteny TV SAT CP, gdzie monter kąt pionowy i skręt konwertera ustawiał sobie jeszcze stojąc z anteną w ręku na ziemi.

Wszystko idzie potem na konto operatora, bo "nie działa".

Weźcie się na boga za te lokalne APS-y i przyjrzyjcie się firmom, które przysyłają. Celowo nie podaję miasta i APS-u, proszę też nie sugerować się moją lokalizacją. Ten problem należy rozwiązać globalnie, nie lokalnie.
ODPOWIEDZ