Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
DawidK84
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 sie 2014, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: DawidK84 »

sprawdzałem i po wifi i ethernecie efekt identyczny na obu urządzeniach
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

DawidK84, proszę prześlij przez ten formularz numer przypisany do karty Plus Internet, sprawdzimy czy nie ma żadnych ograniczeń.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DawidK84
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2014, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: DawidK84 »

Krzysztof jak wygląda sprawa z moimi prędkościami, nr wysłałem na priva tak jak chciałeś.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

DawidK84, na numerze nie ma żadnych ograniczeń, mimo to zrealizowałem reset ustawień dla karty SIM, proszę przeloguj urządzenie, (najlepiej reset do ustawień fabrycznych) i sprawdź ponownie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cieszek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2014, o 21:42

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: cieszek »

Czy na gwarancję oddawać należy cały zestaw czy tylko IDU, do którego mam zastrzeżenia?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

cieszek, cały zestaw, a jaki masz problem?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DawidK84
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2014, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: DawidK84 »

Witam Krzysztof

Jednak Twoje resety i moje przywracanie do ustawień fabrycznych nic nie dało. Co robimy dalej?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

DawidK84, w takim wypadku pozostaje serwis.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
adrian128vip
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2014, o 17:24

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: adrian128vip »

Takie pytanie mam ograniczenie 30mb/s posiada tylko router a modem juz nie , czy jest możliwa jest zmiana routera z wejściem sat ?
ODU-IDU .BTS ~3km . DW 25-28mb/s.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

adrian128vip, jeśli jesteś jeszcze w okresie testowym możesz rozwiązać umowę i następnie podpisać nową z innym urządzeniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
adrian128vip
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2014, o 17:24

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: adrian128vip »

Nie chodzi o to ja jestem zadowolony z tego zestawu idu odu mimo maks 30mb/s przynajmniej łącze jest stabilne. Tylko ciekawi mnie czy w przyszłości wyjdzie np. 2 wersja IDU z innym ograniczeniem lub bez. Czy może są takie routery do których można lub będzie można podpiąć ODU :)
ODU-IDU .BTS ~3km . DW 25-28mb/s.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

adrian128vip, trudno powiedzieć, na razie nie ma takich planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pebyls
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 16:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: pebyls »

Witam serdecznie.
Od dwóch dni testuję zestaw ODU IDU, po umieszczeniu anteny na zewnątrz domu w nawyżej położonym punkcie sygnał jest słaby. Przy module zewnętrznym sygnał wyświetla jako zielony, natomiast przy ruterze wewnątrz domy tj. ok 10m poniżej sygnał już pokazuję tylko kolor diody pomarańczony. Z tego co wiem, to nie powinno mieć miejsca. W dodatku interesuje mnie czy powinienem osiągnąć lepszy wynik odbieranego sygnału. Dodatkowo podczas przykręcania kabla koncentrycznego do modułu zew. dioda świeci na niebieski ( czyli jakby sygnał był lepszy?) przy dokręceniu go na max znów świeci na zielono. Stąd moje pytanie czy to możliwe, że to jakieś zakłócenia czy co to? Bardzo proszę o pomoc, w miarę możliwości podam wszystkie znane mi informacje. Najwyższa prędkość jaką widziałęm to ok 10mb/s. Proszę o szybką odpowiedź, oraz jeśli to możliwe zapropowanie innego sprzętu, dzięki któremu prędkość będzie wyższa. W miejscu gdzie mieszkam, jedyne rozwiązanie na internet na tą chwię to net mobilny, z racji tego, że jest to nowe osiedle nie ma tam możliwości podpiannia stałych łącz. Bardzo chętnie podejmę rozmowę na ten temat.
Pozdrawiam Pebyls.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

pebyls pisze:Od dwóch dni testuję zestaw ODU IDU, po umieszczeniu anteny na zewnątrz domu w nawyżej położonym punkcie sygnał jest słaby. Przy module zewnętrznym sygnał wyświetla jako zielony, natomiast przy ruterze wewnątrz domy tj. ok 10m poniżej sygnał już pokazuję tylko kolor diody pomarańczony
Słabej jakości kabel?
Do instalacji zaleca się wybór kabla koncentrycznego o impedancji 75 Ohm dobrej jakości tj. co najwyżej o tłumieniu ~25dB/100m (na 2GHz) i rezystancji 16,85 Ohm/km.
Jakość kabla wpływa na tłumienie sygnału, jak również spadek napięcia poniżej wymaganego progu dla LNB.
Tanie (niskiej jakości) lub stare kable mogą charakteryzować się zbyt dużym tłumieniem i negatywnie wpływać na odbiór programów oraz pracę zestawu internetowego (stare kable mogą wymagać wymiany).
pebyls pisze:Proszę o szybką odpowiedź, oraz jeśli to możliwe zapropowanie innego sprzętu, dzięki któremu prędkość będzie wyższa.
Proszę podaj lokalizacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pebyls
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 16:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: pebyls »

Witam ponownie, lokalizacja Nowa Sól, ul Słonecznikowa. Co do kabla, powiem może mało profesjonalnie, kabel satelitarny podwójna osłonka miedziana włosie siatka, izolacja środka dość gruba, niestety tyle mogę powiedzieć. Dodam, że jest to nowy kabel nabyty specjalnie do montażu zestawu. Chciałbym dodać, że jest to oferta do testowania, nie umowa stała. Ogólnie w miejscu gdzie nabywałem sprzęt obsługa jest bardzo ale to bardzo niekompetentna, stąd też moja niewiedza na kilka spraw. Panie sprzedające nie mają pojęcia o niczym i nikt inny się tym nie zajmuję tam. Jeśli według Pana są lepsze metody na internet w tej lokalizacji to proszę o propozycję,
pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ