Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

jcost, informacje o średnich transferach na stacjach nie są udzielane. Po wyczerpaniu pakietu prędkość może zostać ograniczona w ramach FUP. Informacje o FUP znajdziesz w regulaminie usługi. Temat był również wielokrotnie poruszany i omawiany na tym forum.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jcost
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2020, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jcost »

dobrze, to czy są na poszczególnych nadajnikach BT11459, BT11972, BT14641, BT10381, BT16299, BT16280 odbiorcy (jednocześnie/w tym samym czasie około np. 10 odbiorców, przez kilka dni np. 2 tygodnie), którzy mają transfer/prędkość powyżej 50 Mbit/sek dla D/U na LTE+ lub 5G?

Czy 5G oznacza/jest tożsame z LTE+, a 5G oferowane jest tylko/jedynie na częstotliwości 2600 MHz/TDD, ale na FDD już nie?
Czy 4G oznacza/jest tożsame z LTE, a 4G oferowana jest na częstotliwościach 900, 1800 i 2600 MHz/FDD?

Czy nadajnik BT11459 oferuje 5G 2600 MHz/TDD? lub czy pozostałe nadajniki BT11972, BT14641, BT10381, BT16299, BT16280 oferują 5G 2600 MHz/TDD?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

jcost, jak pisałem, nie udostępniamy takich informacji.
jcost pisze:Czy 5G oznacza/jest tożsame z LTE+
Nie.
jcost pisze:a 5G oferowane jest tylko/jedynie na częstotliwości 2600 MHz/TDD, ale na FDD już nie?
Na TDD. A dokładnie w zakresie n41.
jcost pisze:Czy 4G oznacza/jest tożsame z LTE
Tak.
jcost pisze:a 4G oferowana jest na częstotliwościach 900, 1800 i 2600 MHz/FDD?
Nie tylko. Też 2100, i 2600TDD.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jcost
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2020, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jcost »

Czy nadajniki BT11459, BT11972, BT14641, BT10381, BT16299, BT16280 oferują 5G 2600 MHz/TDD, czy tylko 4G?
Czym się różni dla użytkownika LTE od LTE+, czy tylko prędkością/transferem?
Czy LTE i LTE+ zależy tylko od mocy sygnału? Mocniejszy sygnał to LTE+ i szybszy transfer?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

jcost, 5G: BT11459, BT10381 w trakcie instalacji. BT11972, BT14641, BT16299 - tak. BT16280 - zaplanowane, jednak nie ma terminu realizacji.
jcost pisze:Czym się różni dla użytkownika LTE od LTE+
Możliwość agregacji pasm = szybszy transfer.
jcost pisze:Mocniejszy sygnał to LTE+
Moc sygnału jest ta sama.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jcost
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2020, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jcost »

5G: BT11459, BT10381 w trakcie instalacji - kiedy w przybliżeniu można się spodziewać uruchomienia?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

jcost, nie ma przybliżonej daty. Instalacja, testy i zgody na uruchomienie mogą zająć jakiś czas.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MrAdamJa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2020, o 23:13

ODU IDU 300 Problem z telewizją naziemną DVB-T

Post autor: MrAdamJa »

Mam problem z zakupionym ostatnio zestawem ODU-IDU 300. Posiadam Internet z sieci Plus, lecz prędkość z obecnego modemu mobilnego była za mała, więc za satysfakcjonującą cenę nabyłem powyższy zestaw. Sprawa z szybkością Internetu została rozwiązana z 0,5 Mb/s Internet podskoczył do 28-35 Mb/s.

Sprzęt zainstalowałem na około rocznym kablu koncentrycznym, lecz gdy chciałem podłączyć antenę DVB-T (telewizja naziemna) napotkałem problem. Gdy tylko podłączę antenę do modemu ODU pod wejście oznaczone LNB modem nie ma zasilania (?), dioda gaśnie i od razu wyskakuje komunikat "Brak połączenia pomiędzy ODU i IDU lub ODU jeszcze się uruchamia..." oraz do tego brak Internetu. Router był połączony z ODU na dachu oraz kablem koncentrycznym z TV bez żadnych wzmacniaczy.
Próbowałem już:
* zmieniać antenę,
* odsuwać od anteny modem (jest zamontowany na tym samym maszcie),
* skróciłem koncentryk (antena - ODU) do około 50 cm,
* podłączyć tak jak wskazuje oznaczenie na routerze ODU-ODU, STB-TV,
* podłączyć tak jak wskazuje oznaczenie w instrukcji routera (różni się od powyższego), ODU-TV, STB-ODU,

I dalej nic. Dodam tylko, że podłączenie zgodne z oznaczeniem powoduje brak łączności z Internetem, ale za to mam wszystkie kanały telewizji naziemnej w TV.

Jakieś porady? Trzeba zrobić jakąś konfigurację, zmienić pasmo, kupić dedykowaną płytkę do anteny (DVB-t), a może zamieścić jakiś wzmacniacz?
Już brak pomysłów. Technik z Plusa nie pomógł, powiedział tylko, że "to może działać, ale on nie wie" i starał mi wmówić, że sprzęt tylko do Satelity, lecz instrukcja mówi co innego...
P O M O C Y
Ostatnio zmieniony 4 gru 2020, o 11:12 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

MrAdamJa, sprawdź czy jest zmiana po włączeniu "Unicable" i Antena zewnętrzna", jeśli nie masz jeszcze aktywnych tych opcji: Ustawienia -> Ustawienia Podstawowe -> Ustawienia ODU. Po zmianie ustawień zrestartuj urządzenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daark7
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 18:42

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: daark7 »

Witam. Wczoraj zakupilismy zestaw odu idu 200. Lecz mamy problem z ustawieniem anteny i routera. Status odu jest niebieski a na antenie niebieska dioda mruga, w dodatku dioda odu lte nie swieci sie. Nadmienie, ze sasiad dwa domy dalej ma identyczny zestaw i u niego sygnal jest idealny- fioletowa dioda. Co mozna zrobic?

EDIT:
Czy mozna ewentualnie przelozyc karte plusa z router odu idu do routera huwaei b315s bez zadnych konsekwencji w zmianie parametrow? Obecnie huawei obsluguje karte orange potem router zostaje dla mnie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

daark7, "ODU LTE" świeci się na niebiesko gdy aktywne jest połączenie LTE. ODU Status" niebieski oznacza dobry sygnał. Jednak jeśli miga to jaki jest status diody "ODU Power"? Czy "ODU Status" zmienia kolor?
daark7 pisze:Czy mozna ewentualnie przelozyc karte plusa z router odu idu do routera huwaei b315s
Karta może pracować w innych sprzetach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daark7
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 18:42

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: daark7 »

Dodam ze router huawei pracuje na chwile obecna z karta sim orange. Wiec jesli przeloze karte plusa do huawei to musze wykonac dodatkowe ustawienia by sprawdzic zasieg plusa na tym routerze i potem zpowrotem z nimi wrocic by znowu dsc tam karte orange?

Odu status zmienia kolor, lecz dziwi mnie mrugajaca dioda niebieska na antenie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

daark7, zmienia kolor na jaki? Miga wtedy? Status diody "ODU Power"?
daark7 pisze:Wiec jesli przeloze karte plusa do huawei to musze wykonac dodatkowe ustawienia
Tak, ustawienia sieci są inne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daark7
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 18:42

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: daark7 »

Gdy zmienia kolor to np na zielony i wtedy na antenie mrga zielony i adekwatnie z innymi kolorami.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

daark7, zielony to sygnał na poziomie "dobry". Jednak nie powinien migać. Ponawiam pytanie o diodę "ODU Power"?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ