Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: Krzysiek_Plus »

Andyy, na pewno nie zaszkodzi spróbować ;-) i sprawdź ten firmware tak jak sugeruje daruncio1
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: karol do »

Andyy pisze:... jest "Tylko LTE". Na innych forach jednym pomaga aktualizacja firmaware, ... Może wprowadzać ustawienia sieci Plus ręcznie?
U mnie identyczna konfiguracja sprzętowa działa przy ustawieniach:
3G/4G Only, a następnie
3G/4G Advanced Settings, ustawienia manualne: Dial number *99#, APN internet
Andyy
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 8 sty 2013, o 13:27

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: Andyy »

Wgrałem ponownie firmware 3.13.30 Build 130314 Rel.40806n wersja Beta. Na początku nic to nie zmieniło, po dłuższym czasie coś załapało. Chyba modem musiał się namyślić. Podziałał około 20 minut i się rozłączył. Później podziałał dłużej. Czy zdarzają się wam takie rozłączenia?
daruncio1
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2014, o 17:24

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: daruncio1 »

Resetowałeś router po podłączeniu modemu?
Jak nie to zrób to.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: Fenio »

Ten router ma fabryczną wadę w postaci słabego zasilania portu USB. Dokładniej mówiąc zasilanie jest takie jak wymaga tego specyfikacja USB (0,5A) a to nie wystarcza na niektóre modemy LTE których pobór wykracza poza normy dla USB 2.0. Czasami rozwiązaniem problemu może być wgranie alternatywnego oprogramowania Gargoyle które obchodzi się z obsługą modemu nieco inaczej niż fabryczny soft. Dla MR3420 w wersji V2 i fabrycznym softem jest to plik
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitu ... actory.bin
który należy wgrać tak jak wgrywa się fabryczny firmware. Dokładny opis na http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
Andyy
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 8 sty 2013, o 13:27

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: Andyy »

Na stronie producenta nie ma informacji o tym zasilaniu przy tym modelu, przy innych modelach można znaleźć informację o potrzebie dodatkowego zasilania np. poprzez aktywny HUB USB. Router wraz z modemem działa lecz zdarzają się rozłączenia lub brak dostępu do internetu mimo że komputer łączy się z routerem a na modemie świeci się zielona lampka. Czasami pomaga Reboot routera. Ale co może być przyczyną? Słaby zasięg LTE czy może to zasilanie? Ale jakby było to zasilanie to chyba nie działałby wgl.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: Krzysiek_Plus »

Andyy, na innych forach opisują problem z zasilaniem, sugeruje kontakt z producentem routera.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: Fenio »

Andyy pisze:Na stronie producenta nie ma informacji o tym zasilaniu przy tym modelu, przy innych modelach można znaleźć informację o potrzebie dodatkowego zasilania np. poprzez aktywny HUB USB.
Tak samo nie opisują wiele innych problemów z tym routerem co wcale nie znaczy że te problemy nie istnieją :) Router ma zbyt słabe zasilanie USB i niedopracowane firmware, nawet niektóre modemy 3G potrafią sprawiać przez to problemy. Sam mam w domu MR3220 który jest podobną konstrukcją do MR3420 i przy Aero2 na Huawei e3131-S2 nie był on w stanie nawiązywać połączenia. W trakcie przejścia z UMTS na HSPA+ zanikało zasilanie USB a modem się resetował. Producent na pewno zna te i inne problemy bo na forach jest o nich głośno ale co z tego, nowego firmware nie było od dawna i pewnie już nie będzie bo wyszły nowe modele routerów to co się będą trudzić ze wsparciem dla sprzętu na którym nie zarobią. Tyle dobrze że część problemów rozwiązuje instalacja Gargoyle oraz ewentualnie aktywny hub USB.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: jarek7714 »

Fenio pisze: Tyle dobrze że część problemów rozwiązuje instalacja Gargoyle oraz ewentualnie aktywny hub USB.
W zastosowaniu z modemami klasy HSPA rozwiąże to problem.Jest to niskobudżetowy produkt i ma ww problemy, można polecić Dovado ale to kosztuje (teraz niskobudżetowym, stabilnym rozwiązaniem jest kupowanie aktywacji z B593). Niestety seria routerów TL MR3020/3220/3420 nie nadaje się do użytkowania z modemami używającymi sieci LTE (to zbyt słabe obliczeniowo konstrukcje ze zbyt małą pamięcią RAM). :idea:
daruncio1
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2014, o 17:24

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: daruncio1 »

Ja użytkuję w/w routery i niemam najmniejszych problemów z modemami LTE.
dziabaducha
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2014, o 00:08

Re: Modem ZTE MF821 i router TL-MR3420

Post autor: dziabaducha »

Ja mam tl-mr3420. Na stockowym firmware lte wogóle nie odpalił. Teraz mam podłączony modem huawei 3276 przez aktywny hub usb i nie mam problemów. Restart się zdarza raz na klika dni. Używam Huntsman Rooter ze strony ofmodemsandmen.com
ODPOWIEDZ