Anteny - temat zbiorczy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: jarek7714 »

patryk7588 pisze: Ja bym Cybertecha tak nie krytykował.
Wcześniej moja krytyka opierała się na analizie danych podawanych przez użytkowników (parametry sygnału po zastosowaniu anteny), ale teraz te zdjęcia z demontażu anteny pokazują ewidentnie że klienci są po prostu naciągani-w dużą obudowę włożony mały aktywny panel/nie zabezpieczony/obudowa nieszczelna. Te anteny mogą jedynie konkurować z tymi pseudo produktami http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44 ... 10113.html.
patryk7588 pisze: Miałem za to szmelc Bestpartner który się rozpadł po roku a cenę miał kosmiczną, widziałem również szmelc od Signaflex.
Nie chciałbym przesadnie bronić Bestpartnera- ale może podajmy trochę faktów: miałeś olbrzymi panel, produkowany jednostkowo (takie anteny są bardzo rzadko kupowane przez klientów), a skoro po roku się rozsypała czyli należała ci się wymiana lub zwrot gotówki (z pewnością w tej cenie powinna mieć zabezpieczony laminat przed działaniem warunków atmosferycznych).
bartosss
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:05

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: bartosss »

Mam Signaflex antenę Tajfun i u mnie śmiga
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: jarek7714 »

bartosss pisze:Mam Signaflex antenę Tajfun i u mnie śmiga
A dlaczego ma nie działać?! Tylko hejterzy w sieci tak twierdzą, oczywiście jej realny zysk to ok. 30% deklarowanego i zastosowane materiały zapewne "średnio" się nadają do użytku zewnętrznego. :-)
bartosss
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:05

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: bartosss »

To zewnętrzna antena :)
przemty
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2011, o 18:56

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: przemty »

Michał_Plus pisze:LuckyAngel, najbliżej masz BT24632. Nadajnik posiada LTE1800, stad proponowałbym antenę pod to LTE.
Ponieważ korzystam z tego samego nadajnika i zamierzam kupić antenę to proszę o potwierdzenie, że jest tam 1800 MHz a nie 900 ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Michał_Plus »

przemty, LTE1800 jest tam od kwietnia zeszłego roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piotr.ko
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:45

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: piotr.ko »

czesc,
ostatnio w mojej okolicy (Braniewo warminsko - mazurskie), działa LTE1800 i LTE2600 i zaraz ma byc LTE900, zastanawiam sie, wiec czy mam zmieniac antene z http://www.cybertech.com.pl/p116,antena ... -mimo.html na taką, ktora mi poprawi osiągi. Btsa widzę z okna jednak w odległosci okolo 1,5km.
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dav »

Do czego masz teraz podpiętą tą antenę? Sprzęt obsłuży agregację 1800 + 2600?
piotr.ko
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:45

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: piotr.ko »

dav pisze:Do czego masz teraz podpiętą tą antenę? Sprzęt obsłuży agregację 1800 + 2600?
Do Huawei B525s-23a. On sam w sobie nie.ma możliwości wyboru konkretnych pasm, ale program LTE WATCH ogarnia bez problemu.

Jeszcze jedno pytanie: czy antena: http://www.cybertech.com.pl/p116,antena ... -mimo.html musi byc zamontowana jednym kątem do góry? Czy ma to jakies wieksze znaczenie?
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dav »

Jak wystarcza Ci to co masz teraz to ok ale jak chcesz skorzystać z agregacji 1800 + 2600 to oczywiście warto. Zawsze to dwa pasma a nie jedno :-) Najważniejsze żeby celować w nadajnik tym bardziej jak masz widoczność.
piotr.ko
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:45

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: piotr.ko »

Właśnie będę chyba zmuszony do zmiany anteny, bo moja miejscowość jest stosunkowo niewielka i pasma będą zapchane... A dwa to zawsze szerzej.

To zakładając że jednak zmienię, to jakie proponujecie?
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dav »

Jak z tego Cybertecha jesteś zadowolony to pewnie podobnie będzie z nowym. Przy takich warunkach jak masz u siebie z widocznością chyba nie będzie złego wyboru.
piotr.ko
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:45

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: piotr.ko »

ok,tak tez pewnie zrobie. A powiedz jeszcze jak z długością kabli? potrzebuje tak na luzie okolo 7 - 8 m jest sens brac 10 bo tyle jest "w zestawie" ? Chodzi mi o to czy nie bedzie duzej straty.
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dav »

A jaki długi kabel masz teraz? Porównywałeś poziom sygnału na tym kablu do połączenia na krótszym niemal przy antenie? Duża różnica?
piotr.ko
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:45

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: piotr.ko »

teraz mam 5 metrów, nie moge porównac jak jest na krótszym kablu bo same kable wychodzą z anteny...
ODPOWIEDZ