Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulaminem

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kapo
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulaminem

Post autor: Kapo »

Witam,
Mam internet, który zakupiłem w ramach promocji smart dom w piątek 19 września.
Jest 7 dniowy okres próbny i chyba podziękuję za ten internet ponieważ sprzedawca w salonie mnie oszukał! Odpowiadał na pytania, a okazało się że to co mówił jest nieprawdą!

Mianowicie: Pierwszego dnia od razu po podłączeniu ustawiłem aby łączył się router tylko z zasięgiem LTE (aby nie wykorzystać pakietu podstawowego). Jednak od razu przyszła wiadomość, że: "Wykorzystano 100% limitu w ramach pakietu podstawowego." pakiet najwyższy, nielimitowana prędkość (testy wykazywały ok 35mb/s max download.
Teraz mam pytanie, dlaczego wykorzystano pakiet podstawowy niby jeżeli łączę się tylko z LTE (kilometr ode mnie nadajnik + ustawienia aby tylko z tym zasięgiem się łączyło)? Konsultant jak można go tak nazwać w cyfrowym polsacie mówił jeden jak i drugi ponieważ z dwoma rozmawiałem, że pakiet danych 30gb jest naliczany dopiero po podłączeniu się z siecią inną niż LTE, i jest to po prostu pakiet na inny tryb sieci, a ja z innym się nie łączyłem.

Powiedzcie mi teraz dlaczego tak się stało? Oczywiście Wy tutaj nic nie jesteście winni, i dzisiaj idę do salonu wyjaśnić to kłamstwo co mi w oczy mówili. Chciałem się tutaj dowiedzieć dlaczego mi naliczono, limit skoro nie łączyłem się z inną siecią?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: habish »

Pakiet podstawowy ubywa w każdej taryfie. W twojej taryfie gdy się skończy nic się nie zmieni, w tańszych włącza się ograniczenie 1/5/10/20Mb/s w zależności od taryfy.
W 3G masz lejek 32kb/s.
Tyle w teorii.
Kapo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: Kapo »

Pakiet podstawowy ubywa w każdej taryfie, ale z tego co mi mówiono w salonie ubywa on dopiero po podłączeniu do sieci 3G, a nie od razu na sieci LTE. Głupi nie jestem, dlatego dokładnie wypytałem rzekomo "konsultanta" o szczegóły, no całkiem co innego mi mówił, dlatego to jest wprowadzanie ludzi w błąd, nic bym do tego nie miał co się zrobiło bo i tak tylko z LTE korzystam, ale takie oszukiwanie i wprowadzanie ludzi w błąd jest nie na miejscu.
Tak przy okazji, jak złożyć skargę na pracownika? Chętnie z tego skorzystam, bo pracownik w dodatku nie był uprzejmy i jak najszybciej chciał podpisać umowę bez objaśnienia podstawowych zasad.

Reasumując, pracownik mówił, że pakiet nalicza sie po podłączeniu do 3G i jest on na 3G, a nie od razu na LTE.

Jeszcze mam pytanie, dlaczego internet zwolnił do 20mb/s a było 30-35mb/s?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: habish »

No to źle Ci powiedział bo po LTE pakiet też ucieka.
Jeśli zwolnił do 20Mb/s i taka prędkość utrzymuje się także w nocy to pewnie masz przypisaną klasę prędkości do taryfy niżej niż twoja.
Jeśli kupiłeś internet w CP a nie Plusie to niestety nikt z pracowników operatora Ci tu nie pomoże.
Kapo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: Kapo »

Dzięki za odpowiedź,
W takim razie trzeba się do nich udać i wyjaśnić sprawę dlaczego jest limit prędkości teraz.

Mam jeszcze jedno pytanie: Pakiet już wykorzystałem w piątek (19 września) jednak od wczoraj (23 września) mam prędkość 20mb/s. Czy tą prędkość limitowaną mogli nadać dopiero dziś, czy od razu powinna być nadawana po przekroczeniu limitu danych? Internet powinien być bez limitu prędkości ale od wczoraj jest 20mb/s ponieważ jest to taryfa za 90zł
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: habish »

Ograniczenie prędkości powinno nastąpić od razu po wyczerpaniu pakietu podstawowego.
Kapo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: Kapo »

Może być jakiś inny powód ograniczenia prędkości do 20mb/s ? Bo chyba nadajnik nagle nie może nadawać dwa dni wolniejszą prędkością.
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: mariobross23 »

Nie w najwyższym abonamencie , płacąc 90 zł nie powinno być żadnych ograniczeń w LTE
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: habish »

W teorii może zwiększyć się na nim ruch i dlatego prędkość może być niższa. Sprawdź jakie prędkości masz w nocy, wtedy ruch jest mniejszy a prędkości powinny być większe.
Jaki masz sprzęt?
Max 35Mb/s szału nie robi... Ja mam więcej po LTE z 9km...
Kapo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: Kapo »

Około 22 wczoraj był max 20mb/s dzisiaj to samo jakby nie mógł tej prędkośći przekroczyć a upload jest 7mb/s, przedtem było 30-35mb/s odbierania i wysyłania ok 40mb/s.

Nadajnik BTS 1,1km, ale wierze widzę z okna bo jest dość wysoko umieszczona na wzgórzu, Router wybrałem ten mocniejszy huawei b593, internet używam na msi ge60 apache 2pc, na telefonie (nexus 5) jest taka sama prędkość jak na notebooku. Tutaj link do wyników: http://www.speedtest.net/my-result/3783174589

Chyba nałożony limit prędkości tak mi się wydaje, jak mówicie? Może sprawdzę jeszcze na innym nadajniku jak się uda
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: habish »

Wyższy Up od Down świadczy o problemach z zasięgiem. Podaj wartości zasięgu z routera. Znajdziesz je w diagnostyce.
Kapo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: Kapo »

O to może chodzi?
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -53
4 RSRP (dBm): -78
5 RSRQ (dB): -6
6 Roaming: Nie
Anten zewnętrznych nie używam ponieważ zakładając je miałem wolniejszą prędkość.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: habish »

O to... Wartości masz dobre...
Sprawdź prędkości w nocy.
Kapo
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 06:59

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: Kapo »

Nie bardzo mam czas na sprawdzenie w nocy ponieważ umowę jak wiadomo podpisałem prawie tydzień temu w piątek, okres próbny jest do piątku. Jutro wyjeżdżam do większego miasta na studia i do pracy i już nie będę miał okazji tego wyjaśnić w salonie na miejscu, jest jeszcze jakaś opcja aby sprawdzić ten zasięg inaczej czy to wina zasięgu czy nałożony został limit prędkości? Jeżeli w nocy będzie szybszy to wtedy czego może być to wina? i ostatnie pytanie prosiłbym odpowiedzieć na wszystkie trzy, czy jeżeli po podłączeniu się pod inny nadajnik powinna być już szybsza prędkość? Mam następny nadajnik ok 5-6km tylko nie wiem jak można nawiązać z nim połączenie zamiast z obecnym?
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Przekroczenie podstawowego limitu niezgodnie z regulamin

Post autor: mikiasa »

patryk7588 pisze:Wyższy Up od Down świadczy o problemach z zasięgiem. Podaj wartości zasięgu z routera. Znajdziesz je w diagnostyce.
Znowu się nie zgodzę :) Wyższy up od down świadczy o przeciążeniu nadajnika.
Nie da się osiągnąć wysokiego up przy kiepskim zasięgu.
ODPOWIEDZ