Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
misterecko
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lut 2019, o 21:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misterecko »

W paru lokalizacjach że tak powiem "na mieście" pokazuje mi pasmo 1800 ale telefon łączy się i tak albo z 2100 lub 2600 które działają poprawnie, natomiast w mojej okolicy 1800 nie ma. Sprawdzałem dziś na drugim telefonie i sytuacja jest taka sama 900 ok ale 2600 już klops. Ciekawi mnie czy nadajnik w moim rejonie był zmieniany lub modyfikowany, bo mniej więcej do połowy stycznia wszystko działało jak należy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misterecko, podaj dokładną lokalizację, skrzyżowanie ulic.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misterecko
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2019, o 21:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misterecko »

Zagłoby/Wierzbowa

Z mojego sprawdzenia wynika że już w okolicy mickiewicza/sienkiewicza oraz zagłoby żeromskiego 2600 działa w miarę poprawnie.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

misterecko, mam informację z działu technicznego, że w Twojej lokalizacji występuje problem z transmisją danych w paśmie LTE2600. Z tego powodu występuje sytuacja, którą opisujesz. Przepraszamy za niedogodności. Odpowiedni dział pracuje nad usunięciem usterki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misterecko
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2019, o 21:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misterecko »

Tiaa..."odpowiedni dział pracuje" już od miesiąca i wypracować nie daje rady. A jakieś konkretniejsze informacje? Co to za usterka? Jakie działania są podejmowane? Kiedy można się spodziewać rozwiązania problemu? Rozumiem gdyby to było w jakimś Pcimiu dolnym w totalnej dziczy gdzie wrony zawracają a nie prawie w centrum miasta, tym bardziej że wcześniej wszystko działało w miarę dobrze.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: sedzia20 »

sedzia20, podaj parametry sygnału i lokalizację w jakiej występują utrudnienia.


Najmocniej przepraszam, ale od tego co jest z usługą nie tak jesteście Wy, przedstawiciele operatora, a nie ja.
Mając moje dane z poprzednich korespondencji, powinniście sami do mnie zadzwonić, zweryfikować co się dzieje, a nie wypytywać mnie - ja płacę rachunki, swój obowiązek wypełniam w 100%-ach. A Wy? Już się ostatecznie przekonałem w weekend czego się mogę spodziewać po PLUS GSM :evil:
Wkurzyłem się do tego stopnia, że w sobotę wieczorem kiedy wstyd mi było znajomych, którzy przyszli na mecz i nie mogliśmy NIC obejrzeć bo zacinka po zacince, haczenie itp. pojechałem do T-Mobile, kupiłem usługę i WRESZCIE wiem co do Internet mobilny domowy! I do tego pięknie świeci magentowo 8-)
Zresztą widać jak ładnie działa przy opcji do 20 Mb/s - uzyskuję większe prędkości niż te niby u Was LTE do iluś tam (na niby oczywiście).

Przez niedzielę obejrzałem mecze, i ANI RAZU się nie wyłączyło, zacięło - a trochę osób korzysta z megentowej sieci w okolicy.

Tym samym PLUS wylądował w szafie, lada dzień pójdzie wypo z końcem okresu Umowy. I jak wspomniałem wyżej - usługa głosowa też zostanie przeniesiona :) I to z zapłatą kary umownej, byle się tylko wyzbyć tej niskiej jakości usługi. Będę wtedy przeradosny :-D
Załączniki
Screenshot_20190224-115807.jpg
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: TomPL »

misterecko pisze:Tiaa..."odpowiedni dział pracuje" już od miesiąca i wypracować nie daje rady. A jakieś konkretniejsze informacje? Co to za usterka? Jakie działania są podejmowane? Kiedy można się spodziewać rozwiązania problemu? Rozumiem gdyby to było w jakimś Pcimiu dolnym w totalnej dziczy gdzie wrony zawracają a nie prawie w centrum miasta, tym bardziej że wcześniej wszystko działało w miarę dobrze.
Nie obrażaj pan Pcimia - usterka może się zdarzyć wszędzie, nawet pod Pałacem Kultury :evil:
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misterecko, nie posiadamy tak dokładnych informacji. Nasi technicy pracują by rozwiązać problem jak najszybciej i przywrócić pełną funkcjonalność sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
mirko75
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2014, o 21:39

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mirko75 »

Problemy z łącznością internetową w Mikołowie na Grażyńskiego od wczoraj. Wybija i blokuje router B593 oraz mobilny zapasowy. Czasem sam się wznowi a czasem wisi i trzeba zrestartować. Ponoć kilkanaście dni temu byli tu monterzy. Czy cos wiadomo???
Pozdrawiam Mirek
"Jeśli nienormalne trwa wystarczająco długo, staje się normalne" ---cytat z Pratchetta
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Joanna_Plus »

mirko75,

aktualnie trwają prace modernizacyjne związane z dodaniem LTE2600, przez co sieć możne chwilowo nie działać stabilnie. Za utrudnienia najmocniej przepraszam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
malkospablos
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2019, o 20:23

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: malkospablos »

Znowu weekend i znowu :oops: dupa na terenie Sadek masakra jeszcze jak były dwa pasma jakoś chodziło teraz filmu nie można obejrzeć bez przecinku najgorzej, że jeszcze mam prawie 2 lata chyba że pęknie i będę musiał opłacać 2 w magneto i pomarańczy to 3 pasma mają a sąsiedzi się ze mnie śmieją :-x
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

malkospablos, podaj, proszę, parametry sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
malkospablos
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2019, o 20:23

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: malkospablos »

ping 31ms
download 1,79Mbps
upload 12,30 Mbps
RSSI:-71dBm
godzina pomiaru 19:11
ID: BT44108 (BTS z którego korzystam)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

malkospablos, podaj pozostałe parametry sygnału. Szczególnie SINR. Czy taka prędkość utrzymuje się przez cały czas?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
malkospablos
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2019, o 20:23

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: malkospablos »

dzisiaj 20:43
ping: 27ms
download: 3,9Mbps
upload: 13,31Mbps
RSSI: -67dBm
SINR: 10dB
RSRQ: -10dB
RSRP: -98dBm
ODPOWIEDZ