Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
g4cek
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 wrz 2018, o 19:57

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: g4cek »

Obrazek

To jest wszystko na co stać Plusa!!! Od kilku miesięcy ciężko uzyskać lepszy wynik mimo, że się ma BTSa widocznego z okna ok. 1km po lini prostej. Transferu 40 GB a ciężko wykorzystać 5-6GB przez miesiąć przy takiej prędkości (chyba, że będę korzystał z internetu od 1 do 5 nad ranem).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

g4cek, niestety, wygląda to na mocno przeciążoną stację. Jakiego sprzętu używasz? Cy masz antenę zewnętrzną? Podaj dokładną lokalizację. Sprawdzę pozostałe w okolicy stacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gundam
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2018, o 14:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Gundam »

Michał_Plus, Problem już w sumie rozwiązałem przez weekend wychodzi na to że taryfa została wykorzystana i to było przyczyną problemu. Co za to dziwnego było w tym całym procederze informacje o wykorzystaniu transferu dostałem 06.09 natomiast problem pojawił się około 22.09. W każdym razie dziękuje za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Gundam, zapewne dopiero wtedy uruchomił się system FUP. Prędkość zostanie przywrócona wraz z nowym okresem rozliczeniowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Witam. CO sie dzieje w miejscowsci Błaszki ze wgl nie ma sygnalu ? Od godziny 10 jak znikl sygnal wraz z internetem to do tej pory nie ma . A nigdy nie bylo takiego przypadku
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, właśnie trwa modernizacja stacji BT31184. Między innymi dodajemy na niej LTE900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

A dlugo ona bedzie trwala?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, dokładnej godziny nie jestem w stanie podać, jednak powinna się dziś jeszcze zakończyć.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
g4cek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2018, o 19:57

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: g4cek »

Michał_Plus pisze:g4cek, niestety, wygląda to na mocno przeciążoną stację. Jakiego sprzętu używasz? Cy masz antenę zewnętrzną? Podaj dokładną lokalizację. Sprawdzę pozostałe w okolicy stacje.
Router B315s. Anteny zewnętrzne (różnych producentów) przetestowane, nic nie pomagają, zero różnicy. Miasto Limanowa, podejrzewam, że w okolicy innej stacji nie będzie. I owszem stacja na pewno będzie mocno przeciążona, dlatego w tym regionie raczej nie warto brać od was usługi internetowej.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

g4cek, do końca roku powinna powstać stacja BT20115 w centrum miasta z LTE1800. Powinno to znacząco polepszyć sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DawidRos
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 22:18

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: DawidRos »

Witam

Można dokupić, domontować jakąś antenę zewnętrzną do zestawu ODU IDU 300 ? Internet za dnia to koszmar a wieczorem to już nic w ogóle nie można robić. Nie jestem pewien czy też dobrze skierowałem antenę na wieże BTS, niby ma być strzałka na obudowie lecz jej nie widzę, instrukcje przeczytalem 4 razy i też tam nic nie znalazłem. Moja miejscowosc to Gubin 66-620 i do wieży mam może nie cały kilometr ( mowa o BT33171 ) chyba, że powinienem skierować antene na inną wieże. Pomóżcie !
http://www.speedtest.net/result/7684870899

RSRP -88 dBm
RSRQ -15 dB
RSSI -53 dB
SINR 4 dB
Informacja o lokalizacji 468
Pasmo 7 (2600 MHz)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

DawidRos, można. Są odpowiednie gniazda do podłączenia dodatkowej anteny zewnętrznej. Strzałka jest wytłoczona na odbudowie z jej szerszej strony. Test wskazuje na bardzo mocną obciążane pasmo z którego korzystasz. Czy wybór pasma jest ustawiony na auto? Takie ustawienie powinno umożliwić korzystanie z agregacji. Na BT33171 jest LTE1800 i LTE2600. LTE900 zostało już zamontowane, ale nie działa jeszcze komercyjnie. W grudniu, na tej stacji, dodamy również TDD LTE2600. Powiano to znaczenie poprawić osiągi. Na północy masz również BT31031 z LTE1800.
Załączniki
front.jpg
front.jpg (18.89 KiB) Przejrzano 1562 razy
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacekgg
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 paź 2018, o 15:20

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: jacekgg »

witam,
nie wiem gdzie i jak starać się o interwencję, mam z Plusa 7 x abo na LTE większość w jednej lokalizacji, część na antenach zewnętrznych, część na wbudowanych w routerach. Do obecnej chwili wszystko działało bardzo dobrze (PING bardzo niski, prędkość pobierania dochodząca do 50 mbps, ale od jakiś 2 tygodni jest dramat, prędkość 0,4 - 3 mbps, wysoki ping, niestabilne działanie, zrywanie.
Miejscowość: Niedośpielin
do najbliższego BTS w miejscowości Wielgomłyny mam niecałe 4 km
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

jacekgg, nie odnotowaliśmy w tej okolicy awarii, dlatego chciałbym dowiedzieć się więcej informacji. Proszę, zamieść tutaj wynik testu prędkości oraz podaj z panelu Admina parametry odbieranego sygnału (RSRQ, RSRP, RSSI, SINR). Podaj również model urządzenia oraz jak jest ustawiony modem lub podłączona do niego antena zewnętrzna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacekgg
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 paź 2018, o 15:20

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: jacekgg »

w załączniku speedtest z 16.00 mierzyłem z Iphone 8 w transmisji LTE i było tragicznie jak w załączniku,
teraz daje wynik z huaweii B525S z anteną wewnętrzną bo akurat do niego mam dostęp po 16.00 i jest sporo lepiej.. dane w załączniku.
Załączniki
huawei speedtest
huawei speedtest
iphone speedtest
iphone speedtest
ODPOWIEDZ