Brak LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak LTE

Post autor: Michał_Plus »

Czester1234, czy na terenie Polski LTE działało poprawnie? Jaki masz ustawiony APN? Dla taryf głosowych jest to "plus".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE

Post autor: zbych_in_flames »

A nie masz już wykorzystanego pakietu? Masz abonament czy ofert na kartę, jaka taryfa? W Polsce na tej karcie LTE działało ci prawidłowo? Jak masz ustawiony APN?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, o 10:18 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Odpowiedź przeniesiona z części nieoficjalnej - zdublowany post Czester1234.
slimosolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2021, o 12:20

Re: Brak LTE

Post autor: slimosolo »

witam,
od kilku dni jestem użytkownikiem sieci plus. Niestety mój telefon (iphone11) nie "łapie" połączenia LTE przy połączeniach głosowych, mam bardzo słabej jakości połączenia telefoniczne ("zacina" dźwięk, czasem muszę ponownie się połączyć żeby poprawiła się jakość). Mieszkam w Katowicach więc nie powinno być problemu z zasięgiem.
W ustawieniach APN mam wpisane "plus". Interweniowałem w dziale technicznym niestety bez pozytywnego skutku. Bardzo proszę o pomoc
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak LTE

Post autor: mariusz9a »

Chodzi Ci o usługę VoLTE? Jeśli tak, to ona nie jest wspierana na iPhonach.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
slimosolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2021, o 12:20

Re: Brak LTE

Post autor: slimosolo »

Nie korzystam z VoLTE. Standardowe połączenia głosowe są fatalnej jakości. Dlatego szukam przyczyny. A sam telefon rzadko kiedy odbiera zasięg przez LTE. Dział techniczny zasugerował mi wymianę karty sim. Tylko czy to nie przypadkiem bardziej próba „zamiecienia sprawy pod dywan” ? Dlatego szukam pomocy tez tutaj
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE

Post autor: Ewa_Plus »

slimosolo,
- a sprawdzałeś jak wygląda sytuacja po przełożeniu karty SIM do jakiegoś innego telefonu?
Możesz podać, który to rejon w Katowicach? Nie chodzi mi o dokładny adres, tylko w obrębie jakich ulic, czy może blisko jakieś szkoły, dworca, kościoła etc. - sprawdziłabym przy okazji czy na pobliskiej stacji nie trwają prace.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slimosolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2021, o 12:20

Re: Brak LTE

Post autor: slimosolo »

Sprawdzałem w telefonie honor 10. Niestety bez pozytywnych skutków.
Jeżeli chodzi o region to tajemnicy robić nie będę bo blok mieszkalny które zamieszkuje ma jedyne 764 mieszkania :D Korfantego 14, ścisłe centrum między spodkiem a rynkiem
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak LTE

Post autor: mariusz9a »

Bardzo dziwne. W Twojej okolicy Plus ma nastawiane najwięcej nadajników:
- Uniwersytecka 13 (Altus),
- Skargi 6a,
- Chorzowska 11,
- Korfantego 36,
- Roździeńskiego 1.
Do wszystkich jest stosunkowo niedaleko i wszystkie mają LTE. Dziwne że sygnał z takich odległości nie przebija się u Ciebie w bloku... Chyba że jakoś niefartownie mieszkasz na niskim piętrze pozastawiany innymi zabudowaniami...

Problem występuje też na zewnątrz budynku? Albo w innych lokalizacjach?

PS. Na pewno Korfantego 14? Bo chyba coś tam namieszane jest z tą numeracją, a nie chce mi się jechać na miejsce i szukać :-D A być może przez to patrzę nie tam gdzie trzeba :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
slimosolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2021, o 12:20

Re: Brak LTE

Post autor: slimosolo »

Budynek supejendostka, jeden blok a numeracja tam jest od 14 do 32. Problem jest taki że pracuje zdalnie, i dobra jakość połączeń jest mi niezbędna w mieszkaniu. Mieszkanie jest w sumie na niskim piętrze ale skierowane w stronę uniwersyteckiej więc w teroii powinien odbierać - w praktyce niestety jest bardzo źle

edit:
obserwując mój telefon to zasięg na poziomie 1 albo 2 kreski to standard
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak LTE

Post autor: mariusz9a »

Jak nie korzystasz z VoLTE, to rozmowy powinny lecieć w 3G (nie ma rozmów w LTE - do tego jest VoLTE). Ale na 3G jest stosowany kodek HD więc powinno być ok... A nie zwróciłeś może przypadkiem uwagi, czy podczas rozmów telefon nie jest przerzucany czasami do sieci 2G? W 2G jest odczuwalnie niższa jakość rozmów... (zresztą między HD w 3G a VoLTE też jest słyszalna różnica, no ale tu tego nie przeskoczymy) Może z tego to wynika. Nic mi innego nie przychodzi do głowy. Tylko pytanie właśnie, czy podczas rozmowy widzisz na wyświetlaczu 3G czy w ogóle wywala do sieci 2G (nie wiem jak to wygląda w iPhone).

Myślę że dobrze by było, żeby ktoś z działu technicznego rzucił okiem na ten rejon. Bo to do końca nie jest normalne żeby był problem z zasięgiem i rwaniem rozmów ze stacji, która stoi w zasadzie na oko z 200m obok i niemalże nic jej nie zasłania (a w zasadzie nadajników, bo sporo ich tam w niewielkiej odległości) :-/ Idealnie by było jakby ktoś podjechał wykonać pomiary w Twoim budynku, ale znając realia to z tym jest ciężko :-/

Na tym telefonie Honor 10, jesteś w stanie pobrać taką aplikację np NetMonster ze sklepu Google Play? (być może jest jakiś odpowiednik na iPhone i da rade to na nim zweryfikować) Tam pokaże parametry sieci i do którego nadajnika jesteś połączony. Ewentualnie podczas wykonywanej rozmowy, można zobaczyć czy czasami telefon nie zmienia co chwile nadajnika co w zasadzie mogłoby się objawiać jakimś rwaniem/przerwami.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE

Post autor: Ewa_Plus »

slimosolo,
- a jeszcze dopytam, czy problem występuje tylko w tej lokalizacji? W innej części miasta już jest OK?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slimosolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2021, o 12:20

Re: Brak LTE

Post autor: slimosolo »

mariusz9a pisze:Jak nie korzystasz z VoLTE, to rozmowy powinny lecieć w 3G (nie ma rozmów w LTE - do tego jest VoLTE). Ale na 3G jest stosowany kodek HD więc powinno być ok... A nie zwróciłeś może przypadkiem uwagi, czy podczas rozmów telefon nie jest przerzucany czasami do sieci 2G? W 2G jest odczuwalnie niższa jakość rozmów... (zresztą między HD w 3G a VoLTE też jest słyszalna różnica, no ale tu tego nie przeskoczymy) Może z tego to wynika. Nic mi innego nie przychodzi do głowy. Tylko pytanie właśnie, czy podczas rozmowy widzisz na wyświetlaczu 3G czy w ogóle wywala do sieci 2G (nie wiem jak to wygląda w iPhone).
Będę musiał podczas rozmów zwrócić uwagę czy jest 2G czy 3G. Niestety na IOS nie znalazłem jakiś dobrych narzędzi diagnostycznych, więc wrzucam to z Honora 10. I w teorii wszystko powinno być okej w praktyce niestety nie jest... bo ile można prosić swojego rozmówcę żeby powtórzył co powiedział bo głos jest ciągle rwany
Ewa_Plus pisze:- a jeszcze dopytam, czy problem występuje tylko w tej lokalizacji? W innej części miasta już jest OK?
Z racji tego że pracuje zdalnie, większość rozmów prowadzę w danej lokalizacji. Poza mieszkaniem korzystam głównie z komunikatorów więc jeszcze nie miałem okazji odczuć jakości rozmów
Załączniki
lte.jpg
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Brak LTE

Post autor: mariusz9a »

Łączysz się ze stacją na Skargi 6a. Parametry są średnie, ale to normalne jak na wnętrze bloku mieszkalnego (ja mam u siebie gorsze we wszystkich sieciach ;-) ). Skoro nie masz VoLTE to rozmowa na pewno jest zrzucana do 3G. Nie zwróciłeś uwagi, czy podczas rozmowy nadajniki są zmieniane na inne (chodzi o numer z pozycji eNB, czy podczas rozmowy się często zmienia, jeśli w ogóle się zmienia)?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE

Post autor: Ewa_Plus »

slimosolo,
jeśli chcesz, mogę poprosić dział techniczny o zbadanie sprawy, potrzebne byłyby jeszcze dodatkowe informacje na maila:
- jakieś najświeższe przykłady takich połączeń, tak z dwóch dni (numer A, numer B - data i godzina)
- w jakim telefonie wówczas miałeś kartę SIM
- jak wygląda sytuacja z połączeniami w innej lokalizacji, czy również wtedy są podobne utrudnienia.

Wiadomość możesz wysłać na adres: specjalista_plus@plus.pl"target="_blank w temacie umieszczając swój nick oraz dopisek "forum".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
enrikez
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2021, o 22:13

Re: Brak LTE

Post autor: enrikez »

Cześć, posiadami telefon Xiaomi Mi 10t, przekładałem karty z dual sim, byłem w punkcie plusa, gdzie gość ustawiał APN itp itd. ale dalej telefon ściąga tylko H+/3g
ODPOWIEDZ