Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Moja Antena to : 2 - zakresowa Antena Kierunkowa 3G / 4G LTE 2x19dBi MIMO DUAL X-CROSS

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

ZbysiO28, a jesteś do routera podpięty przez Wi-Fi czy kabel ethernetowy?

Proszę podaj też informacje, jakie wyświetlają się na zakładce LTE/3G -> Status LTE/3G.

Czy w ustawieniach routera masz wybraną antenę zewnętrzną? Jak wyglądają parametry przy odłączonej antenie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Z routerem łączę się przez Kabel Ethernet i przez WI-FI tu nie widzę chyba problemu.
A gdzie jest mniej więcej te ustawienie czy mam wybraną akurat antenę zewenętrzną :) w starszych ruterach kiedyś był taki przycisk ^^
Załączniki
hhh.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

ZbysiO28 pisze: gdzie jest mniej więcej te ustawienie czy mam wybraną akurat antenę zewenętrzną :)
ZbysiO28, w ustawieniach routera (LTE/3G -> Tryb sieci -> Zewnętrzna lub przycisk na obudowie routera ANT).

Z Twojego screena nie wynika, byś korzystał z agregacji, czy obecnie masz ustawiony tryb automatyczny dla LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Nie mam wogóle przycisku na routerze ANT ani w ustawieniach co by dawało efekt włączenia anteny zewnętrznej.
Po wyjęciu przewodu antenowego z Routera załącza się tryb awaryjny jest czerwona kropka.
Nigdy z czymś takim się nie spotkałem.
Na starym Routerze Huawei ZTE MF 283+ osiągałem możliwośći DL do 50 MB/s bez agregacji.
Dziwna sprawa ale te D-Linki to są naprawde takie dobre czy może ta Nowość DWR960? t niewypał?

EDIT:
Prędkość osiągnięta na Huawei ZTE MF283+

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 mar 2017, o 17:24 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Czy te LTE-Advanced to tylko chodzi na kartach Internetowych - abonamentowych płacąc za bezpośrednio za Internet?
Czy nawet i za te 5 zł i wykupie pakiet LTE? Pytam się bo co każdą karte sim włożę do routera to nic tylko Połączenie alarmowe omg co jest grane.
Jestem zdenerwowany co fakt powiem ze te użądzenie to złom :) mnustwo szjsu w nim i w dodatku się nie nadaje.
Nic innego mi nie pozostaje jak oddać ten Router.

Kożystając z telefonu podłączonego jako Modem warty 2,000 pln Sony Xperia X niby LTE-Advanced do laptopa -Download maxymalny 17 MB/s :( a niby ma agregacje pasm .

Huawei P8 Lite karta SIM > Wykupiony Pakiet LTE > bez agregacji Download = 8 MB/s
Czyli nic innego jak Meczyć Smartfony porażka totalna :(

Pochwale się:)
LTE - Advanced z Routera DWR-960 !!!

Obrazek

EDIT:
Sprzęt zresetowałem , nadal nie uzyskałem pomocy. co jest spowodowane tym że mam takie słabe możliwości?
Czy mam opisać szczegółowo ustawione parametry urządzenia?
Ostatnio zmieniony 2 mar 2017, o 17:37 przez ZbysiO28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

ZbysiO28 pisze:Czy te LTE-Advanced to tylko chodzi na kartach Internetowych - abonamentowych płacąc za bezpośrednio za Internet?
Na wszystkich kartach z dostęp do LTE.
ZbysiO28 pisze:Czy nawet i za te 5 zł i wykupie pakiet LTE? Pytam się bo co każdą karte sim włożę do routera to nic tylko Połączenie alarmowe omg co jest grane.
Czyli z innymi kartami SIM router nie działa? Na jakiej karcie realizowałeś wcześniejszy test (nazwa oferty)?
ZbysiO28 pisze:Kożystając z telefonu podłączonego jako Modem warty 2,000 pln Sony Xperia X niby LTE-Advanced do laptopa -Download maxymalny 17 MB/s :( a niby ma agregacje pasm .
To jaką prędkość uzyskujesz w danej chwili, jest zależne od wielu czynników takich jak: poziom sygnału, obciążenie BTS'a w danej chwili czy też samego urządzenia itp. W przypadku technologi mobilnych nie ma możliwości ustalenia stałych prędkości.
ZbysiO28 pisze:Nie mam wogóle przycisku na routerze ANT ani w ustawieniach co by dawało efekt włączenia anteny zewnętrznej.
Jakie opcje masz dostępne w zakładce "Dostęp do Internetu"?
ZbysiO28 pisze:Na starym Routerze Huawei ZTE MF 283+ osiągałem możliwośći DL do 50 MB/s bez agregacji.
Tak, ale test był realizowany o 6, czyli w okresie, kiedy BTS jest najmniej obciążony (najmniej użytkowników).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi.
Tak po włożeniu kilku kart SIM do routera nawet te karty z Abonamentem w wyskości 80 pln z taryfą LTE 150 MB bez limitu danych w LTE nie działają ,po włożeniu i odczekaniu 3 min załącza się tryb awaryjny :(
Testy wykonuję na karcie Internetowej taryfa to Ja POWER LTE 110 GB płacąc 50 pln w SmartDomie 50% taniej.
Co do testów przeprowadzanych na Smartfonach czy nawet na tym routerze to się z Panem absolutnie zgadzam :)
wiem jak jest z internetami mobilnymi ^^
Na jakiej zasadzie Pan określił że nie mam połączenia z LTE-Advanced?

Ok jutro w takim razie wykonam Test o tej samej godzinie czyli o 6:00 :)
Pozdrawiam
fgt.jpg
EDIT:
Chcę też dodać że przy wykonaniu Testu prędkości połączenie Router ze Smartfonem na częstotliwości 5 GHz >szybkość łącza 433 MB/s uzyskałem Download: 17.19 MB/s Upload: 32.39 MB/s rozumiem że przy takim UP mam wykończony podstawowy Limid danych?
Na częstotliwości 2,4 GHz >Download: 7.33 MB/s Upload: 29.17 MB/s
Czyli wychodzi na to że różnica na częstotliwościach jest kolosalna .
Ostatnio zmieniony 2 mar 2017, o 18:57 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień !!!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

ZbysiO28 pisze:Tak po włożeniu kilku kart SIM do routera nawet te karty z Abonamentem w wyskości 80 pln z taryfą LTE 150 MB bez limitu danych w LTE nie działają ,po włożeniu i odczekaniu 3 min załącza się tryb awaryjny :(
W przypadku taryf głosowych LTE zadziała tylko przez APN plus, a router domyślnie jest ustawiony na APN internet.
ZbysiO28 pisze:Na jakiej zasadzie Pan określił że nie mam połączenia z LTE-Advanced?
Najczęściej w takie sytuacji wyświetlana jest informacja o pasmach: http://plusforum.pl/download/file.php?id=2493&mode=view.
ZbysiO28 pisze:uzyskałem Download: 17.19 MB/s Upload: 32.39 MB/s rozumiem że przy takim UP mam wykończony podstawowy Limid danych?
Nie, wskazuje to na obciążenie BTS'a.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Czyli mam rozumieć że mam żle ustawiony router albo złą antenę zewnętrzną?
Z tego co wiem Router ten co mam DWR 960 Powinien sam agregować te pasma.
Jeszcze jedno czy przy zablokowany dostępem do internetu spowodowanym braku płatności możliwe że router nie agresję pasm? Pomimo podłączenia anteny zewnętrznej?
Jeśli nie zadzwonię do pomocy technicznej w Plusie może tam uzyskam konkretną pomoc. Jak to nie wypali to zwrócę ten Router z wielkim zażaleniem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

ZbysiO28 pisze:Czyli mam rozumieć że mam żle ustawiony router albo złą antenę zewnętrzną?
Nie.
ZbysiO28 pisze:Z tego co wiem Router ten co mam DWR 960 Powinien sam agregować te pasma.
Ogólnie tak, ale być może w ustawieniach jest potrzeba uruchomienia dodatkowo takiej opcji. Czekamy jeszcze na informacje w tej sprawie.
EDIT:
W tym modelu niestety nie wyświetlają się takiej informacje jak w DWR 966.
ZbysiO28 pisze:Jeszcze jedno czy przy zablokowany dostępem do internetu spowodowanym braku płatności możliwe że router nie agresję pasm? Pomimo podłączenia anteny zewnętrznej?
Jeśli jest blokada z powodu braku płatności, to żadne połączenie nie zadziała.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ZbysiO28
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2017, o 22:26

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: ZbysiO28 »

Witam.
Router niestety chyba zwrócę to nie jest to czego oczekiwałem po nim.
Nadal jestem w zasięgu LTE pomimo że agreguje on pasma tak naprawdę nie wiem czy agreguje:(
A internet mam i nadal to samo.
Pozdrawiam.

Chyba doszedłem już do sedna sprawy.
Nie jestem pewny ale zauważyłem ze mam LTE o szerokości 22 MHz czy to jest agregowana siec?
prosiłbym o podanie w jakich szerokościach jest nadawana sieć LTE:
LTE: 800 / 1800 / 2600 MHz o szerkości?

Czy Antena którą mam:
Tajfun 2 - Zakresowa Kierunkowa 3G / 4G (LTE) 20dBi DUAL MIMO X-CROSS Pracująca w pasmach: [850-960] MHz [1710-2500] MHz wyłapie sieć LTE 2600 MHZ?
Dzwoniąc do operatora sieci Plusa powiedzieli mi że w Czyżewie jest agregacja pasm 1800+2600
Natomiast tu na forum:
Szanowny Pan: Krzysiek Plus odpisał:
ZbysiO28, na BT11603 od końca 11/2016 jest aktywna agregacja 1800+800 MHz.
Maksymalna prędkość to 187,5 Mbps (1800 MHz - 150 Mbps, LTE800 - 37,5 Mbps).
Pytam się bo chyba Pan Krzyś nie ma racji dowodem jest na to że przy Routerze DWR960 i obecnej antenie nie mam agregacji Pasm i nie jestem w zasiegu LTE- Advanced.
To chyba by wynikało że muszę zmienić antenę na większy zakres:

Tajfun 4 - Zakresowa Kierunkowa 3G / 4G (LTE) 20dBi Dual MIMO X-CROSS Pracująca w pasmach: [850-960] MHz [1710-2700] MHz jeśli kupię to antenę i okaże się że będę w jej zasiegu i będzie wtedy ta agregacja to będę żałował że wogóle tu napisałem:)
Pytanie czy warto robić 4x4 MIMO w 4 zakresach X-Cross?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2017, o 13:04 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów - proszę nie pisz post pod postem, tylko używaj opcji Zmień
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: habish »

LTE800 ma 5 MHz
LTE1800 ma 20 MHz
LTE2600 ma 20 MHz
wicek48
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 09:53

Kiedy LTE-A

Post autor: wicek48 »

Kiedy ten router będzie w sprzedaży ratalnej przy przedłużeniu umowy Huawei E5186 LTE
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wybór modemu/routera i pytania o ofertę

Post autor: Krzysiek_Plus »

wicek48, niestety nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ