ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU - 200

Post autor: zbych_in_flames »

@anowia a masz jakiś telefon z LTE dostępny? Masz jakąś inną kartę w Plusie? Trochę dziwne, że nie łapiesz w ogóle sygnału pasma zasięgowego LTE800. ODU masz zainstalowane cały czas w tym samym miejscu?

Jaką masz wersje softu na tym ODU-IDU może ręczne instalacja nowszej albo po prostu ponowna instalacja pomoże: http://www.plus.pl/internet-pobierz

Tutaj masz: viewtopic.php?f=100&t=20982&start=690#p234702 praktycznie taki sam problem i też zrywanie połączenia mimo ze był dobry sygnał.
dariuszmatysik pisze:Czy uważasz że przy RSRP-118dBm na ODU można bezproblemowo korzystać z LTE i uzyskiwać przyzwoite prędkości i czy oddanie zestawu na serwis coś w tej kwestii zmieni?
Nie, no ale jak sama osoba zainteresowana opisuje przez 2 lata, korzystała bez zarzutów, więc sugerujesz ze bardziej prawdopodobne jest pogorszenie zasięgu, słabe antenki PCB itp itd po tych latach niż po prostu awaria sprzętu?
dariuszmatysik pisze:Czy wymieniał IDU-ODU100 ludziom jak weszło LTE800? Nie i tak będzie za 5 m-cy, pożyjemy to poczytamy tutaj jeszcze nie raz.

Trochę chybiony ten przykład, bo chyba wdrożenie LTE800 nie blokowało dalszego korzystania z LTE1800 na ODU-IDU 100?
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: ODU IDU - 200

Post autor: dariuszmatysik »

Liczy się tu i teraz a pokazane parametry sygnału na LTE1800 są po prostu tragiczne. Subiektywne odczucia autorki ze wcześniej jakoś to działało nie mają znaczenia. Zapewne nigdy nie sprawdzała ich wcześniej, nawet nie wiedziała że jest taka możliwość. 99% użytkowników tego sprzętu tego nie robi, nie ma pojęcia jakie powinny być parametry sygnału LTE. Patrzą na te lampki na IDU i tyle, jak jakoś działa to są zadowoleni. Oni słuchają konsultantów Plusa i wierzą im ślepo i tym mapkom zasięgu. Pokazuje że w tej miejscowości jest zasięg internetu domowego więc uważają ze to będzie działać. Nikt im nie tłumaczy ze RSRP-118dBm na ODU w LTE1800 to są szczątki zasięgu, które nie zapewniają stabilnego połączenia, nie wspominając że nie da się przy takim sygnale uzyskać sensownych prędkości. Ale niech reklamuje, oddaje im na serwis ten zestaw itp,itd. Poczekamy i zobaczymy czy to coś zmieni.
anowia
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2018, o 15:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: anowia »

Niestety nie mam innej karty z Plusa zeby to sprawdzic, jesli chodzi o oprogramowanie to mam:
Wersja oprogramowania IDU CPE2_PT12_PL_V1.4.4
Wersja oprogramowania ODU ATL2_AT_2.2.20.0
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU - 200

Post autor: zbych_in_flames »

anowia pisze:Wersja oprogramowania IDU CPE2_PT12_PL_V1.4.4
Wersja oprogramowania ODU ATL2_AT_2.2.20.0
To IDU masz zaktualizowane do najnowszej wersji, ale ODU stara wersja softu bo najnowsza to 2.2.35.2 więc może tutaj jest problem.

Pobierz i zainstaluj aktualizacje według instrukcji -> http://www.plus.pl/internet-pobierz

Ustawienia -> Ustawienia podstawowe -> Ustawienia ODU -> akutalizacja ODU i wybierz plik, do aktualizacji ODU który pobierzesz z strony.
anowia
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2018, o 15:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: anowia »

Ok robie aktualizacje i zobaczymy. Teraz przez dwa dni hulało dobrze. Naprawde ciezko wyczuc o co tu chodzi, wczoraj zrestartowal mi sie w ciagu dnia tylko raz. Dzis na razie dziala bez zarzutu. Czarna magia. Moze to glupie ale zastanawiam sie czy taki sprzet moze tez wariowac od upalow?? Teraz dwa dni sa chlodniejsze i tak mi przyszlo do glowy czy po prostu ta antena zewnetrzna sie jakos nie przegrzewa w takich temperaturach.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

anowia, modem zewnętrzny ODU-200 można używać w temperaturach od -30 °C do 55 °C.
anowia pisze:Ok robie aktualizacje i zobaczymy
To czekamy, czy to coś pomoże ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
anowia
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2018, o 15:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: anowia »

zrobilam to i caly czas pokazuje mi sie okienko "prace w toku" i nic sie nie dzieje, trwa to juz dosc dlugo tak ma byc?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

anowia, musi to dłuższą chwilę potrwać. Czy udało się?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
anowia
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2018, o 15:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: anowia »

Niestety nie udalo sie przeprowadzic tej aktualizacji. Nie jestem moze jakims wprawnym uzytkownikiem kompa, ale operacja w sumie prosta, pobralam plik z oprogramowaniem, wypakowalam, wg instrukcji wybralam plik ODU200_V2.2.35.2 ->fwu_include_uboot nastepnie kliknelam zastosuj. I na tym koniec, caly czas swiecilo sie ze proces w toku. W koncu po godzinie to pozamykalam i sprobowalam z drugiego komputera i to samo. Czy cos robie nie tak??
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU - 200

Post autor: zbych_in_flames »

anowia pisze:W koncu po godzinie to pozamykalam i sprobowalam z drugiego komputera i to samo. Czy cos robie nie
Jeśli robiłaś to przez Wi-fi to spróbuj jeszcze po kablu.
superniania90
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2018, o 13:31

Re: ODU IDU - 200

Post autor: superniania90 »

Niestety spotkał mnie ten sam problem, od początku trwania wspolpracy z plusem - koniec lipca. Zestaw resetuje sie, a odu status zaczyna migac na czerwono. Sprzet oddalem na serwis 17 sierpnia. Jak dlugo czeka sie na odpowiedz serwisu? Stabilne polaczenie jest mi niezbedne do pracy z domu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

superniania90, informację o maksymalnym oraz przewidywanym czasie naprawy możesz uzyskać bezpośrednio w serwisie. Czas naprawy może też być określony w warunkach gwarancji. Zazwyczaj stosowany okres to do 30 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
superniania90
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2018, o 13:31

Re: ODU IDU - 200

Post autor: superniania90 »

Dziś otrzymałem odpowiedź od serwisu - sprzęt jest sprawny. Niestety nie jest, dla pewności podłączyłem go 'na krótko' trzema różnymi przewodami koncentrycznymi. Zareklamowałem ponownie, tylko czy to coś da... ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

superniania90, podeślij proszę numery sprzętu, którego sprawa dotyczy wraz z numerem pesel pod adres: specjalista_plus@plus.pl, w temacie wiadomości dodaj słowo: FORUM oraz zawrzyj też swoją nazwę użytkownika. Postaram się ustalić co się dzieje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: ODU IDU - 200

Post autor: dariuszmatysik »

A w jakiej lokalizacji korzystasz z LTE Plusa, z którego pasma LTE korzystasz, jakie są na nich parametry sygnału? I jak to się przekłada na osiagane prędkości?
ODPOWIEDZ