ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marcha
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lut 2017, o 20:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marcha »

Z kabla raczej nie korzystam ale jak przez pewien czas był komputer podłączony to nie było problemu. Wifi 2,4GHz
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

marcha
marcha pisze:Po podłączeniu routera w miejsce dekodera - brak połączenia idu z odu.
ODU (router zewnętrzny) musi być połączony bezpośrednio z IDU (router wewnętrzny) w każdym układzie.
marcha pisze:Jeśli to wina odległości (odu jest obok anteny na balkonie, idu w mieszkaniu - jest to około 15 m odległosci)
Między ODU a IDU kabel nie może mieć więcej niż 50 metrów, ale oczywiście im krótszy tym lepiej. Jakość kabla też nie jest bez znaczenia, bo jeśli jest słabej jakości to może osłabiać jakość odbioru internetu.
marcha pisze:Co więcej po ponownym podłączeniu idu na swoje miejsce tv z wifi wogole się nie łączy - TV nie widzi sieci.
Czy inne urządzenia widzą sieć Wi-Fi?
marcha pisze:jak przez pewien czas był komputer podłączony to nie było problemu
Mogłoby się więc wydawać, że zestaw działa prawidłowo, ale problem leży po stronie słabego sygnału sieci Wi-Fi. Przyczyn może być kilka: czynniki zakłócające sygnał np. inne sieci Wi-Fi, urządzenia działające na podobnych częstotliwościach, czy też wspomniane już ściany budynku i odległość od routera. Czy w pobliżu znajduje się inny router Wi-Fi?

Jeśli chcesz mieć większą pewność, że zestaw działa prawidłowo to możesz go oddać do serwisu za pośrednictwem najbliższego punktu sprzedaży, celem jego sprawdzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcha
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 lut 2017, o 20:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marcha »

Zestaw juz był raz wymieniany. Niestety nic to nie pomogło. Bede musiała ponownie udać sie do punktu sprzedaży i poprosić o przyjazd serwisanta i pomoc na miejscu. Bardzo dziękuje.
luksas
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2017, o 08:48

ODU, IDU 200 ciągłe restarty

Post autor: luksas »

Witam,

Posiadam zestaw odu, idu 200. Od samego początku mam z nim problemy. Pierwszy zestaw jaki dostałem nie startował ogóle - czerwona dioda i koniec. Po naprawie internet uruchamiał się ale na 1800 mhz restarty następowały co kilka-kilkanaście minut - zasięg 2 kreski - dioda lte świeci się na zielono, a na 800 mhz restarty co kilkadziesiąt minut - pełny zasięg. Po kolejnej naprawie gdzie sprzęt wymieniono mi na nowy - na 1800 mhz restarty następują od kilkunastu minut do godziny a zasięg poprawił się do 3 kresek - dioda lte świeci się na niebiesko. Zestaw podłączałem na krótko 50cm kablem (poza instalacją w domu) - dwoma różnymi kablami i objawy były te same. Miejscowość 32-329 Bolesław ul. kluczewska. Na 800 Mhz nadajnik z którym się łącze to Plus ID: 22728 ul. główna 66 - jestem w odległości 1 km od niego. Na 1800 Mhz jest to prawdopodobnie nadajnik Plus ID: 22151 Krzykawa, Małopolskie maszt Plusa - odległość około 4,5 km. Na 800 Mhz transfery to kilka Mbit, na 1800 Mhz od 20 do 50 Mbit. Bardzo proszę o pomoc co mogę jeszcze zrobić. Ma już de facto trzecie urządzenie i na wszystkich objawy są podobne. Jakie mogą być przyczyny restartów - jeśli sprawdzałem zestaw na 3 różnych kablach ? Modem zewnętrzny mam na dachu, nadajnik 800 mhz jest widoczny. Zaobserwowałem ,że im lepszy zasięg tym mniej restartów, ale czy to tak powinno działać ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

luksas, proszę, podaj parametry sygnału, jakie uzyskujesz przy połączeniu w LTE1800 MHz.
luksas pisze:Modem zewnętrzny mam na dachu, nadajnik 800 mhz jest widoczny. Zaobserwowałem ,że im lepszy zasięg, tym mniej restartów, ale czy to tak powinno działać ?
W panelu admina ODU dokonaj zmiany dla zdalnej aktualizacji: Ustawienia -> Zdalna aktualizacja -> Tryb aktualizacji zmień na ręczny. Następnie sprawdź, czy problem dalej występuje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
luksas
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2017, o 08:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: luksas »

Krzysiek_Plus pisze:luksas, proszę, podaj parametry sygnału, jakie uzyskujesz przy połączeniu w LTE1800 MHz.
Podaję parametry:
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 869983021191181
IMSI 260011601628818
RSRP -102 dBm
RSRQ -11 dB
RSSI -85 dBm
SINR 7 dB
Informacja o lokalizacji 456
Pasmo 3 (1800 MHz)

Aktualny download 45Mbit, Upload 21Mbit. Tryb aktualizacji zmieniony na ręczny.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

luksas pisze:Aktualny download 45Mbit, Upload 21Mbit. Tryb aktualizacji zmieniony na ręczny.
Czy router dalej się resetuje?

Rozumiem, że przy restarcie gasną wszystkie diody na ODU?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LukaszEs93
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 9 lut 2017, o 17:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: LukaszEs93 »

Witam, dołączam się do problemu, mam to samo, masakra, co zrobic? dzwinilem na bok i kaza tylko zmieniac czestotliwosc 800, 1800,2600 Mhz ale to nic nie daje nadal sie resetuje, robilem to samo co Kolega wyzej.

EDIT:
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 869983021100752
IMSI 260011601403221
RSRP -105 dBm
RSRQ -14 dB
RSSI -88 dBm
SINR 12 dB
Informacja o lokalizacji 366
Pasmo 7 (2600 MHz)
Ostatnio zmieniony 9 lut 2017, o 17:33 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
luksas
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2017, o 08:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: luksas »

Krzysiek_Plus pisze:
luksas pisze:Aktualny download 45Mbit, Upload 21Mbit. Tryb aktualizacji zmieniony na ręczny.
Czy router dalej się resetuje?

Rozumiem, że przy restarcie gasną wszystkie diody na ODU?
Niestety router dalej się restartuje, w tym momencie z częstotliwością co kilka minut. Co do zachowania diod - czasem gasną 3 diody ODU ewentualnie na czerwono mruga ODU Status a czasem gaśnie tylko dioda ODU LTE. Czasem restart trwa kilkadziesiąt sekund a innym razem kilka minut.... Dioda ODU Status zazwyczaj świeci się na niebiesko z krótkimi przerwami na kolor zielony.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Coś ostatnio często powtarza się ten sam problem z ODU-IDU, czyżby jakaś wadliwa partia?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

LukaszEs93, czyli problem występuje niezależnie od wybranego pasma i z taką samą częstotliwością?

lukas, rozumiem, że nie korzystasz z żadnej z tych opcji:
Nie należy montować zestawu w przypadku posiadania instalacji antenowej z urządzeniami multi-switch.
Nie należy montować wzmacniaczy pomiędzy urządzeniami ODU i IDU.
Filtry, trójniki, gniazda antenowe z filtrami, zamontowane w instalacji antenowej i „odcinające” sygnał o częstotliwości 2,4 GHz mogą powodować nieprawidłowe działanie zestawu, lub całkowicie uniemożliwić jego działanie.
luksas, LukaszEs93, jak tryb połączenia jest u was obecnie ustawiony: "Ustawienia" -> "Ustawienia LTE" -> "Tryb Połączenia"?
patryk7588 pisze:Coś ostatnio często powtarza się ten sam problem z ODU-IDU, czyżby jakaś wadliwa partia?
Nie wykluczamy takiej możliwości, ale potrzebujemy jeszcze dodatkowych informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LukaszEs93
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 9 lut 2017, o 17:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: LukaszEs93 »

Problem występuje na każdym paśmie oraz na ustawieniu auto też, tryb połączenia mam zawsze online
luksas
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2017, o 08:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: luksas »

Krzysiek_Plus pisze:LukaszEs93, czyli problem występuje niezależnie od wybranego pasma i z taką samą częstotliwością?

lukas, rozumiem, że nie korzystasz z żadnej z tych opcji:
Nie mam żadnych wynalazków typu trójniki, wzmacniacze itp. Wcześniej testowałem router na krótko - na 2 różnych kablach o długości 50 cm, w instalacji odległość między ODU-IDU wynosi około 10m. Router testowałem na każdym paśmie oraz auto. Aktualnie na żadnym nie chodzi lepiej bo ciągle się restartuje. A zazwyczaj wygląda to tak ,że pierwsza gaśnie dioda ODU LTE, następnie ODU Power a na końcu ODU Status zaczyna mrugać na czerwono.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, o 11:20 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edycja: poprawienie cytatu
LukaszEs93
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 9 lut 2017, o 17:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: LukaszEs93 »

Mam identyczny problem jak lukas....
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

LukaszEs93, luksas, przekazałem opis waszych przypadków dalej, dam znać jak tylko otrzymam odpowiedź w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ