ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: ODU IDU - 200

Post autor: dariuszmatysik »

Tylko to skąd ta pewność że sygnał na LTE1800/LTE800/LTE900 akurat z Radłowa a nie z Niedomickiej na ZE w Tarnowie czy z Kwiatkowskiego na ZA ? Klasyczny przykład który udowadnia że IDU-ODU300 to urządzenie typu "zamontuj, włącz i zapomnij" jak w reklamach z Ibiszem.
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: ODU IDU - 200

Post autor: pinol »

Co to za nowa aktualizacja IDU 1.4.5 i ODU 2.2.44 i dlaczego ODU sie nie zaktualizowalo (tylko IDU)?

edit:
Wiec jak to wygladalo u mnie. Aktualizacje mam ustawione na reczne. Dzis po wejsciu do panelu ukazala sie informaja, iz jest nowe oprogramowanie, czy zaktualizowac, dalem TAK. Po 20 minutach sprawdzam, router zwiecha, pala sie wszystkie diody. Na ryzyko wyjalem wtyczke (pisalo, iz aktualizacja potrwa 5-10 minut). Ruszyl, internet dziala. Wchodze do panelu. IDU zaktualizowany, ODU nadal stara wersja, i ponownie komunikat o aktualizacji. Tym razem dalem NIE. Sciagnalem plik ze strony plusa i wgralem recznie. Po 10 minutach restart.Udalo sie.
Tak jest teraz:
Wersja oprogramowania IDU CPE2_PT12_PL_V1.4.5
Wersja oprogramowania ODU ATL2_AT_2.2.44

Co wnosi ta aktualizacja?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

pinol, postaram się to ustalić i wrócę z odpowiedzią.

Edycja: Aktualizacja wgrywa poprawki mające na celu optymalizację działania i poprawę stabilności pracy urządzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agent
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 00:18

Re: ODU IDU - 200

Post autor: agent »

Mała aktualizacja... Nie robiłem nic z odu i średnie prędkości skoczyły do 20Mbps. Dziś ustawiłem lepiej odu i przy
RSRP -108 dBm
RSRQ -8 dB
RSSI -80 dB
SINR 6 dB
Informacja o lokalizacji 404
Pasmo 3 (1800 MHz)

mam D 35Mbps i U 7Mbps więc jest już ok :D

Zastanawiam się czy antena spowodowałaby jeszcze przyśpieszenie...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

agent, możliwe. Parametry sygnału nie są idealne. Istnieje szansa na lepsze prędkości, ale obiecać nic nie mogę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Podkopnik88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2018, o 16:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Podkopnik88 »

Witam mam taki problem nie dawno skończyła nam się umowa w plusie na internet i wzielismy neta zPlay. Chcę używać dalej zestawu który mieliśmy od plusa. Czytałem że zestaw posiada blokade sim lock czy jeżeli umowa była zawierana 2 lata temu poczatkiem listopada urzadzenia te wciaż miały simlocka??? wDzowniłem do sieci plus i poinformowano mnie że zadnych blokad nie ma. Włożyłem kartę play do tego modemu zewnetrzenego probowałem postępować zgodnie z instrukcją stąd:
viewtopic.php?f=100&t=20982&start=135&f ... YM#p201865
Ale nie wyskoczyl komunikat jak w poście nie działa tez internet.
Co powinienem zrobić???
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

Podkopnik88, urządzenie ma blokadę SIM-LOCK. Jeśli umowa jest już po okresie podstawowym udaj się do punktu w celu jej zdjęcia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Podkopnik88
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2018, o 16:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Podkopnik88 »

Szanowne Panie w Plusie w punkcie w mieście Opoczno nie mają pojęcia o takich rzeczach i twierdzą, ze blokady nie ma wiec na co mam się powołać lub na kogo? Jestem w kropce.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

Podkopnik88, proponowałbym przesłać zgłoszenie w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Instrukcja jak je złożyć znajduje się tutaj. Zawrzyj w nim również informację, który punkt Cię odesłał.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mirs
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, o 17:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mirs »

Witam chciał bym się dowiedzieć z jakiego nadajnika bts korzysta mój ODU IDU - 200. Próbowałem sposobu z pierwszych postów z tym że mój telefon łapie inny nadajnik i nie mogę odczytać właściwych danych .
Odczyt z rutera to: info. o lokalizacji 6 adres zamieszkania Wilkołaz dolny lubelskie.
w pobliżu nie ma nadajnika który by nadawał 2600MHz mimo to jest jedna kreska zasięgu ?
RSRP -124 dBm
RSRQ -12 dB
RSSI -104 dBm
SINR 17 dB
Informacja o lokalizacji 6
Pasmo 7 (2600 MHz)
proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

mirs
mirs pisze: mój telefon łapie inny nadajnik
Podaj proszę numer stacji, który pokazuje aplikacja w telefonie.
mirs pisze:adres zamieszkania Wilkołaz dolny lubelskie
Najbliższa stacja to BT12724 z LTE900 i LTE1800.
mirs pisze:w pobliżu nie ma nadajnika który by nadawał 2600MHz mimo to jest jedna kreska zasięgu ?
Łączysz się z najbliższą stacja, która nie ma LTE2600. Jest plan dodania tego pasma na stacji BT11348, ale jest zbyt daleko, aby router się z nią połączył.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mirs
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, o 17:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mirs »

Podaje odczyt z Netmonitor TAC:11027
Ci:12724 12
PCI:439
odnalazłem nadajnik jest to BT11276 koło Kraśnika potrzebowałem tych danych ponieważ zamierzam zakupić ruter do agregacji pasm dziękuje z szybko odp.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

mirs, zatem telefon łączy się z najbliższą stacją. BT11276 znajduje się dalej niż BT12770. Kupując router z agregacją zwróć uwagę, czy obsługuje LTE900+LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mirs
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, o 17:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mirs »

Daniel_Plus pisze:mirs, zatem telefon łączy się z najbliższą stacją. BT11276 znajduje się dalej niż BT12770. Kupując router z agregacją zwróć uwagę, czy obsługuje LTE900+LTE1800.
Tak zdaje sobie z tego sprawę sporo czytałem na ten temat i postanowiłem przed zakupem poeksperymentować na pożyczonym sprzęcie do najbliższego nadajnika 2600MHz mam 10km. więc z racja sporej odległości wątpię aby rezultat przyniósł oczekiwane rezultaty. Jeszcze takie pytanko czy istnieje jakiś spis bądź mapa możliwości podpięcia światłowodu chciał bym przeanalizować wszystkie za i przeciw w domu bo w salonie to tylko chaos, kolejki i naciąganie wszystko ok. będzie działać a w rzeczywistości to różnie bywa
Tarantino
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2019, o 12:29

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Tarantino »

Problem pojawił się od nowego roku,ma pakiet 60GB i teraz tak:
Styczeń - po wykorzystaniu połowy pakietu podstawowego dostaję ograniczenie z ok. 60Mb/s na stałe 25Mb/s, dzwonie do BOK i konsultant mówi mi, że nie ma takiej możliwości, może nadajnik przeciążony. Ok, czekam sobie do 1-2 w nocy wtedy nie ma szans żeby był przeciążony, uruchamiam kilka stron z testami żeby mieć pewność i każda pokazuje mi jak internet rozpędza się od ok. 50-60Mb/s po czym hamulec i stałe 25Mb/s, następnego dnia powtarzam testy i widzę to samo. Ok, 25Mb/s można przeżyć, ale po kilkunastu dniach kolejne spowolnienie, tym razem do 8Mb/s i sytuacja w nocnych testach ta sama - rozpęd do 50-60 i hamulec do 8. Wstałem rano, od razu telefon do BOK i słyszę tę samą śpiewkę, nie ma pan żadnych blokad typu FUP i nie możliwe żeby się tak działo. Tak w gwoli jasności wiem jak wygląda FUP, miałem go w zeszłym roku raz czy dwa jak wykorzystałem ponad 200GB w ciągu miesiąca, ale wtedy przez cały czas do tego momentu mnie nic nie ograniczało.

Luty - sytuacja lustrzana do stycznia tylko teraz zamiast w trakcie podstawowego to dopiero po jego wykorzystaniu poszedł hamulec na 25Mb/s, co do 8Mb/s to jeszcze nie wykorzystałem dużo GB w tym miesiącu żeby zobaczyć czy tez wystąpi.

Czy miał ktoś podobną sytuację?
I jeszcze pytanie do specjalistów plusa, mam antenę ustawioną na nadajnik w miejscowości Wojnowice gm. Iwaniska 27-570, a w routerze odbieranie tylko 2600Mhz, ponieważ tylko na niej mam wysokie prędkości, czy ten nadajnik obsługuje 2600Mhz czy może nie i w okolicy jest inny na który powinienem przestawić antenę?
ODPOWIEDZ