ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
cbn
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lis 2016, o 13:11

Re: ODU IDU - 200

Post autor: cbn »

Krzysiek_Plus jeśli dobrze patrzę to CP nie ma w ofercie tych urządzeń a ich koszt to około 500zł + antena. Wiem że to forum użytkowników Plusa ale temat mi bliski i wasze odpowiedzi dosyć rzeczowe więc postanowiłem napisać tutaj. Sugerujesz zatem że zestaw ODU IDU 200 nie sprawdzi się w mojej lokalizacji z tym BTSem?
Nie zależy mi szczerze mówiąc na maksymalnych osiągach i gwiezdnych prędkościach... :) chciałbym mieć przyzwoite łącze żeby przynajmniej ogladanie filmów w wysokiej rodzielczości online nie było przerywane czekaniem na buforowanie jak to ma miejsce teraz ( a nie miało jeszcze jakieś pół roku temu) oczywiście w pełni legalnie na player.pl lub hbgo :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

cbn pisze:Krzysiek_Plus jeśli dobrze patrzę to CP nie ma w ofercie tych urządzeń a ich koszt to około 500zł + antena
Są również dostępne w CP: tutaj i tutaj. W przypadku dalszych pytań proszę kontaktuj się już z BOK CP.
cbn pisze:Sugerujesz zatem że zestaw ODU IDU 200 nie sprawdzi się w mojej lokalizacji z tym BTSem?
Będzie działać podobnie do wersji 100 + dodatkowo będziesz miał możliwość zmiany pasma na 800MHz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Witam,

Mam pytanie do Panów z Plus
Mianowicie obecnie posiadam router mobilny huawei z Internetem LTE z PLUS. Skończyła mi się umowa i zastanawiam się nad Domowym Internetem LTE z sprzętem ODU IDU 200. czy prędkość się poprawi? Czy w mojej okolicy są planowane jakieś modernizacje nadajników? Obecnie na Huawei wyciągam do 5mb/s :-( , dawniej było lepiej
Mieszkam w miejscowości Grabiny koło dębicy
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

kosik10, Zastosowanie ODU pomaga uzyskać mocny sygnał, jeżeli więc obecnie nie jest on najlepszy, to tak – przy zestawie ODU IDU może być odczuwalna poprawa. W przypadku, gdy już teraz cieszysz się dobrymi parametrami sygnału, uzyskiwane prędkości powinny pozostać na zbliżonym poziomie.

Dodam przy tym, że ODU IDU nie obsługuje pasm 3G, będziesz więc mógł korzystać wyłącznie z LTE.

Jeżeli zaś chodzi o plany modernizacyjne dla Twojej okolicy, to najbliższa stacja, z której korzystasz (BT52521) posiada już oba pasma LTE. Planujemy uruchomić w najbliższym czasie LTE1800 na nadajniku BT20533 w miejscowości Czarna, ale z powodu uwarunkowań terenowych uzyskanie sygnału z tej stacji może być w Twoim przypadku dość trudne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Dziękuje serdecznie za odpowiedź
A czy mogę wiedzieć gdzie znajduje się ten BT52521 i jakie pasma są na nim uruchomione?
Mój zasięg na huawei to 3 kreski chyba z 5
Przypuszczam że jak zamontuję ODU IDU na zewnątrz to zasięg się poprawi
Dawniej prędkość jaką uzysykiwałem była około 20-30 Mb/s dziś do 5Mb/s a czasem nawet poniżej 1Mb/s - prawdopodobnie jest więcej użytkownikó i dlatego tak jest - czy tego nie można poprawić?
Nie mogę nigdzie znaleźć tego w czarnej
Czarnym kwadracikiem zaznaczyłem moją lokalizację
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

kosik10, stacja znajduje się w na terenie zakładów oponiarskich w Dębicy. Nadajnik umożliwia uzyskanie sygnału GSM, DCS, U2100, U900, LTE800 i LTE1800. W przypadku ODU IDU możliwe jest oczywiście "złapanie" dwóch ostatnich.

Przy montażu ODU zasięg powinien ulec poprawie. Jeżeli chodzi o prędkości - to czy obserwujesz, że przeważnie prędkość uploadu jest wyższa od wartości downoladu? Jeżeli tak, to faktycznie wskazywałoby to na przeciążenie stacji spowodowane zbyt dużą liczbą użytkowników pobierających znaczne ilości danych. Niestety, przynajmniej na chwilę obecną nie ma planów na nowe stacje lub nowe pasma na istniejących już stacjach w Dębicy, więc w najbliższym czasie pojemność sieci nie ulegnie powiększeniu.

Stacja BT20533 znajduje się nieco na północ od Czarnej, przy ulicy Konarskiego. Przy czym, jak wspomniałem, jest to niestety około 7 km od Grabin.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Wartość uploud i download'u jest zawsze podobna np. test z przed chwili download 2,3Mb/s upload to 1,3 Mb/s
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

kosik10, jaki model urządzenia obecnie posiadasz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Huawei E5372
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

kosik10, niestety w przypadku tego modelu nie ma możliwości zweryfikowania dokładnego poziomu sygnału czy też pasma, z którego obecnie korzysta urządzenie.

W takiej sytuacji, przed zmianą urządzenia sugeruje w pierwszej kolejności przetestować prędkość połączenia będąc bliżej BTS, który obecnie cię obsługuje. Oczywiście testy najlepiej wykonać w godzinach szczytu 18-22. Jeśli wtedy uzyskasz wyższe prędkości niż obecnie to rozwiązaniem może być zakup ODU-IDU 200 i wymuszenie LTE1800 lub zakup anteny zewnętrznej do swojego obecnego urządzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Przetestować tzn po prostu wziąć moje urządzenie i podjechać bliżej nadajnika i sprawdzić jaka będzie prędkość? jeżeli znacznie lepsza niż ta osiągana w domu to wtedy ODU IDU powinno mi pomóż uzyskać lepszą prędkość?
Na pewno pojade pod ten z którego prawdopodobnie teraz korzystam czyli ten na firmie oponiarskiej
Zastanawiam się czy jest sen jechać do Czarnej pod nadajnik skoro jest on ode mnie około 6km? Docelow było by lepiej mieć zasieg z Czarnej bo jestem przekonany że w Czarnej i okolicy mniej osób korzysta z LTE aniżeli z tego nadajnika w Dębicy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

kosik10 pisze:Przetestować tzn po prostu wziąć moje urządzenie i podjechać bliżej nadajnika i sprawdzić jaka będzie prędkość?
Tak
kosik10 pisze:jeżeli znacznie lepsza niż ta osiągana w domu to wtedy ODU IDU powinno mi pomóż uzyskać lepszą prędkość?
Niestety nie ma gwarancji, to już kwestia przetestowania po zainstalowaniu urządzenia.
kosik10 pisze:Zastanawiam się czy jest sen jechać do Czarnej pod nadajnik skoro jest on ode mnie około 6km?
Wybór pozostawiam Tobie, ale uzyskanie sygnału z tej lokalizacji jest mało prawdopodobne gównie z powodu przeszkód naturalnych (pas lasu).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Zrobiłem teraz szybki test telefonem z LTE i tak:
na telefonie w domu w ogóle LTE nie widzi, tu pod firmą oponiarską telefon widzi LTE i wyciąga teraz 26 Mb/s
Ciekwae czy telefon korzystał z LTE 800 czy 1800? czy można to sprawdzić?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

kosik10, telefon nie poda Ci takich informacji, ale niemal na pewno było to pasmo LTE1800. Ma ono wyższy priorytet od LTE800, co w praktyce oznacza, że jeżeli tylko urządzenie wychwytuje jakikolwiek (chociażby najsłabszy) sygnał LTE1800, to w tym właśnie paśmie zestawi połączenie. Skoro więc byłeś w bezpośrednim pobliżu stacji, to z całą pewnością telefon "złapał" LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kosik10
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2016, o 21:09

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kosik10 »

Test wykonany przy użyciu komputera
Godz: 18.30-19.00

1. MIejsce: 100 metrów od nadajnika
Download: 6Mb/s
Upload : 32Mb/s

2. Miejsce: Grabiny(dom)
Download: 2-3Mb/s
Upload: 4-5 Mb/s

Wszystko wskazuje że sieć przeciążona - proszę o potwierdzenie/opinię
Czy jest jakaś możliwość wnioskować o poprawę obecnej sytuacji?
Proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, o 20:33 przez kosik10, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ