LTE Opalenica woj. WLKP

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Dzień Dobry

Chciałem się dowiedzieć czy kombinujecie coś z nadajnikami LTE w Opalenicy? Do tej pory zasięg na routerze wahał mi się od jednej do dwóch kresek. Od kilku dni wskakuje na trzy do czterech kresek. Co mi jednak po tym jak osiągi spadły drastycznie w dół. Dotychczas prędkość pobierania oscylowała w okolicach 40 - 60Mbps. Od kiedy parametr zasięgu uległ poprawie osiągam zawrotne prędkości rzędu 0,5 - 2Mbps :roll: Na dowód w tej chwili:

Obrazek

Używam routera B593s-22 który na sztywno ustawiony jest od zawsze na pasmo LTE.

Do tej pory wasz maszt stał na ul. Łąkowej, widzę na BTSearch że prawdopodobnie włączyliście nowy nadajnik zamontowany na cukrowni? Kiedy można liczyć na poprawę i powrót stanu pierwotnego?

Edit:
Telefon wskazuje mi na łączenie się z nadajnikiem LTE 800 w Turkowie?! Pomimo że bliżej znajdują się nadajniki LTE w miasteczku w którym mieszkam.

Być może Router również zaczął łączyć się z tym oddalonym nadajnikiem? Szczerze mnie to martwi. Jestem przekonany że wcześniejsze wyniki uzyskiwałem przy połączeniu z nadajnikiem LTE 1800 leżącym na terenie mojej miejscowości przy ul. Łąkowej.

Mapka sytuacyjna:

Obrazek

Edit(19.04 9:15):

Z poniższego screena wychodzi że łączę się jednak z jakimś nadajnikiem w pobliżu miejscowości Rudniki którego nie ma jeszcze w bazie BTSearch:
Obrazek

Czyli coś jest na rzeczy? Szkoda bo dotychczasowy nadajnik 1800 z Łąkowej mimo działania na granicy zasięgu dawał najlepsze wyniki... Teraz wychodzi na to że jest zagłuszany przez nowe nadajniki LTE 800 :roll:
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan, nadajnik na terenie cukrowni działa już od dłuższego czasu, natomiast faktycznie ostatnio prowadziliśmy na nim prace modernizacyjne. Niestety, na Twoim routerze nie działa program LTE Watch, więc nie sprawdzisz na 100%, z którego nadajnika łączysz się za pomocą tego urządzenia. Tym niemniej, bardzo prawdopodobne, że korzystasz właśnie z tej – najbliższej – stacji. Wysłałem prośbę o weryfikację poprawności jej działania. Dam znać.

Czy możesz dodatkowo przełączyć router w tryb 3G i wówczas wykonać dla sprawdzenia test prędkości?
slobodan pisze:Edit(19.04 9:15): Z poniższego screena wychodzi że łączę się jednak z jakimś nadajnikiem w pobliżu miejscowości Rudniki którego nie ma jeszcze w bazie BTSearch:
Nie wiem, skąd w aplikacji taka informacja. Nie posiadamy nadajnika w tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Robione teraz:

LTE:
Obrazek

3G:
Obrazek

Kiedy wróci moje dotychczasowe 40 - 60Mbps na LTE ? :-(
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Krzysiek_Plus »

slobodan, tak jak Przemek_Plus wspominał w poprzednim poście sprawa została przekazana dalej.
Jak tylko otrzymamy jakieś informacje w tej sprawie damy znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Od jakiegoś czasu tak się dzieje, nie miałem czasu się zainteresować. Dzisiaj się zainteresowałem i mam placek... Wystawiłem właśnie router za okno to łapie na stałe aż cztery kreski zasięgu. Wyniki jednak:

Obrazek

W związku z powyższym jestem niemalże pewien że winowajcą są uruchomione w mojej okolicy nadajniki LTE 800. Co mam zrobić aby mój router łączył się jak wcześniej z nadajnikiem LTE 1800 z Opalenicy? To jakieś kuriozum, chcę moją jedną kreskę zasięgu i prędkości rzędu 40 - 60 Mbps które były bez problemu stale osiągane. Dziękuję za tą poprawę zasięgu i drastyczny spadek prędkości internetu.

EDIT 21:20

Diagnostyka z Routera i wynik speedtesta robiony w tym samym czasie:
Obrazek

Obrazek


Usługa działała prawie trzy lata jak trzeba na zadowalającym poziomie przy zasięgu jednej kreski. Ktoś postanowił poprawić coś na siłę i doświetlił teren LTE na paśmie 800 i co mnie po tym? Skoro jakość spadła tak drastycznie...

Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mogę podłączyć się do nadajnika który dawał mi najlepszą i zadowalającą jakość DL ?!
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: habish »

Jeśli nie możesz wymusić pasma z poziomu modemu lub routera to jedynym wyjściem jest zakup anteny zewnętrznej na pasmo LTE1800.

Wcześniej wykonaj jednak test LTE1800 pod samą stacją Plusa (np. Smartfonem) aby wykluczyć problemy po stronie stacji.
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Poniżej screen. Takie transfery osiągnąłem przechodząc w pobliżu nadajnika LTE 1800, tego do którego logował się mój router zanim uruchomiono nadajniki LTE 800.

Obrazek

Jaka antena na to pasmo 1800 będzie najlepsza?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Krzysiek_Plus »

slobodan pisze:W związku z powyższym jestem niemalże pewien że winowajcą są uruchomione w mojej okolicy nadajniki LTE 800. Co mam zrobić aby mój router łączył się jak wcześniej z nadajnikiem LTE 1800 z Opalenicy?
Jeśli obecnie sygnał LTE1800 byłby osiągalny w Twojej lokalizacji to router automatycznie logował by się i korzystał z tej częstotliwości, nawet w przypadku niskiego poziom sygnału. Najprawdopodobniej router obecnie widzi tylko sygnał LTE800 stąd też różnica w przepustowości. Tak jak sugerował patryk7588, rozwiązaniem może być zakup dla pasma 1800.

Jeszcze czekam na szczegółowe informacje w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan, uzyskałem informację, iż stacja znajdująca się na ulicy Łąkowej została zdeinstalowana, a obecnie LTE na tym obszarze zapewnia BTS na terenie cukrowni, która obsługuje zarówno LTE800, jak i LTE1800. Nie stwierdzono wadliwego działania nadajnika. Niższe prędkości spowodowane są wysokim obciążeniem (duża liczba użytkowników jednocześnie) wspomnianej stacji. Stąd też znacznie wyższe osiągi uploadu względem downoladu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Z przed chwili:

Obrazek


To jak to jest że przez okres ponad dwóch lat internet działał jak dla mnie bardzo dobrze, tj. z prędkościami rzędu 40 - 60 Mbps... a jakiś czas temu, po zmianach jak się okazuje, zaczął działać bardzo źle? Widać powyżej. Poza tym jak wytłumaczyć fakt że telefon w okolicach cukrowni - ul. Łąkowej - osiąga dobre wyniki, podczas gdy w domu wyniki są równie złe jak wyniki routera? Ewidentnie częstotliwość LTE1800 przestała docierać do mojej lokalizacji i moje urządzenia zmuszone są łączyć się z tym tragicznym nadajnikiem LTE800. Czy któreś z urządzeń w ofercie plusa pozwala na wymuszanie łączenia się z konkretną częstotliwością nadajnika? Za chwilę będę stał przed wyborem czy kontynuować współpracę, czy też zmienić operatora np. na Play który też świadczy u mnie usługi w oparciu o technologię LTE.

Nie chcę wydawać pieniędzy na antenę LTE 1800 która nie wiadomo czy rozwiąże moje problemy... Które z resztą powstały nagle i z winy operatora.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan pisze:To jak to jest że przez okres ponad dwóch lat internet działał jak dla mnie bardzo dobrze, tj. z prędkościami rzędu 40 - 60 Mbps... a jakiś czas temu, po zmianach jak się okazuje, zaczął działać bardzo źle? Widać powyżej. Poza tym jak wytłumaczyć fakt że telefon w okolicach cukrowni - ul. Łąkowej - osiąga dobre wyniki, podczas gdy w domu wyniki są równie złe jak wyniki routera?
Możliwe, że niewielka zmiana położenia nadajnika (o niecałe 300 metrów) sprawiła, że w Twojej lokalizacji jest problem z uzyskaniem sygnału LTE1800.
slobodan pisze:Ewidentnie częstotliwość LTE1800 przestała docierać do mojej lokalizacji i moje urządzenia zmuszone są łączyć się z tym tragicznym nadajnikiem LTE800.
Nie sposób stwierdzić tego na 100%, gdyż Twój sprzęt nie obsługuje programu LTE Watch, który pozwala sprawdzić, z jakiego nadajnika pozyskiwany jest sygnał.
slobodan pisze:któreś z urządzeń w ofercie plusa pozwala na wymuszanie łączenia się z konkretną częstotliwością nadajnika?
Na przykład Huawei B315 (za pomocą LTE Watch) albo ODU IDU 200. Tym niemniej, problem może wynikać także - tak jak pisałem - z niskiego poziomu sygnału LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Jestem przekonany że tak jest - chociaż nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić. Czy według waszych danych sygnał LTE1800 powinien do mnie docierać? Nie chcę w ciemno kupować anteny na 1800 :evil:
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan, jeżeli łączysz się w tej lokalizacji, która wynika z zrobionej przez Ciebie mapki - czyli okolice ulicy Przemysłowej (popraw mnie, jeśli się mylę) – to nie będzie problemu z uzyskaniem sygnału LTE1800 przy pomocy anteny zewnętrznej.

Mimo wszystko, wykonaj jeszcze test telefonem w bliższej odległości od nadajnika i w godzinach szczytu – tak, żebyś wiedział, jakie prędkości będziesz uzyskiwał przy dużym obciążeniu stacji. Jeżeli wynik będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, to zakup anteny powinien być dobrym rozwiązaniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Obrazek

U mnie coraz gorzej jest... Niestety albo czeka mnie rezygnacja z usług Plusa albo dodatkowe koszty i zabawa w instalacje anteny ...
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Witam !

Mam podobną sytuację. Router przy ulicy Kasprowicza, 1. piętro, WIDOCZNOŚĆ z antenami na cukrowni. Mój B315s-22 obsługuje LTE Watch, wymusiłem więc 1800MHz - wyniki są żenujące...

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ