LTE Opalenica woj. WLKP

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Krzysiek_Plus »

slobodan, alternatywny sposób na rozwiązanie tego problemu przedstawiliśmy już w poprzednich postach tego wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=21278#p195153
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Tylko z jakiego powodu ja mam ponosić dodatkowe koszty?! Wziąłem przed podpisaniem umowy w 2012/2013r. umowę z możliwością testowania i widząc jakie osiągi mam, podpisałem umowę. Internet przez długi czas działał dobrze aż nagle siadło i tak jest permanentnie do teraz. Zmieniliście zasady gry w trakcie trwania umowy a jedyną radą jest zakup anteny we własnym zakresie - czyli kosztami swojego nieudolnego działania obciążacie klienta, nie gwarantując przy tym sukcesu takiego działania. :evil:

Napisaliście też: "uzyskałem informację, iż stacja znajdująca się na ulicy Łąkowej została zdeinstalowana"

Ciekawe bo widzę ją codziennie i stoi w najlepsze...

Proszę:
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: habish »

Masz został ponieważ on nie należy do Plusa, z masztu cały czas korzysta Networks czyli T-Mobile oraz Orange.
Podjedź pod masz na terenie cukrowni i sprawdź jakie prędkości osiągasz tuż pod samym masztem w godzinach szczytu, jeśli prędkości są satysfakcjonujące, wówczas zakup anteny będzie uzasadniony.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan, przede wszystkim proponujemy sprawdzenie, jakie osiągi uzyskujesz przy nadajniku LTE1800. Może być też tak – o czym pisaliśmy – że niskie prędkości są spowodowane dużym obciążeniem nadajnika. Dlatego dopiero gdy upewnisz się, że znajdujesz się w zasięgu LTE1800 i szybkość połączenia jest dobra – to wówczas radzimy rozważyć nabycie anteny.

Wraz z zakończeniem pracy nadajnika na Łąkowej uruchomiliśmy LTE1800 na pobliskim maszcie na terenie cukrowni tak, aby zachować dotychczasowy zasięg w okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Mam chwilowy dostęp do Huawei E5573 czy jestem w stanie odczytać z jego pomocą z jakim dokładnie nadajnikiem łączę się z mojej lokalizacji i na jakim paśmie? LTE Watch pomoże? Jak go ustawić?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Krzysiek_Plus »

slobodan, w LTE watch możesz wymusić konkretne pasmo i sprawdzić na którym uzyskujesz lepsze wyniki: http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php,
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Ok temat się rozmył - bo router odjechał. Jednak wczoraj zrobiłem jeszcze testy na samsung s6. Jak widać kiedy znajdowałem się bardzo blisko nadajnika to udało mi się wykręcić wynik 87 Mbps :->, na domowym WiFi z Huawei b539s-22 niecały 1 Mbps przy zasięgu trzech kresek. Jak mniemam nośna 800 MHz nie była by w stanie ponieść neta o prędkości 87 Mbps więc drogą dedukcji wnioskuję że mój domowy router loguje się do sieci LTE 800 a samsung s6 zalogował się w chwili bliskiego sąsiedztwa nadajnika, do LTE 1800. Podjąłem więc decyzję o zakupie anteny LTE 1800 i teraz... Rozumiem że podłączenie jej do Huawei b593s-22 spowoduje że wymusi ona na routerze konieczność logowania się do LTE 1800? Jaką antenę kupić? 10dBi czy 15dBi z dopiskiem MIMO czy bez?

Będę wdzięczny za pomoc.

Wyniki testów:
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan pisze:Rozumiem że podłączenie jej do Huawei b593s-22 spowoduje że wymusi ona na routerze konieczność logowania się do LTE 1800?
Działa to w ten sposób, że jeżeli tylko urządzenie „łapie” LTE1800, to to pasmo ma wyższy priorytet od LTE800 i to w nim nawiązywane jest połączenie.
slobodan pisze:Jaką antenę kupić?
Proponuję przejrzeć ten wątek – użytkownicy forum sugerują w nim różne modele anten.

Jeżeli zaś o same testy chodzi, to należałoby jeszcze zwrócić uwagę, że ten wykonywany na telefonie miał miejsce o wczesnej porze, więc dla pełnego obrazu sytuacji najlepiej byłoby przeprowadzić go tak jak pozostałe – w godzinach wieczornych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

Antena LTE na 1800 10 dBi poprawiła trochę kwestię - szukam teraz dla niej optymalnego miejsca do zamocowania.

Obrazek

Czyli jest tak jak myślałem CP/Plus niepotrzebnie dodali w Opalenicy pasmo 800 :-/


Oby działało tak nadal:

Obrazek
:->
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan pisze:Czyli jest tak jak myślałem CP/Plus niepotrzebnie dodali w Opalenicy pasmo 800
LTE800 ma znacznie większy zasięg od LTE1800, więc uruchamiając to pasmo udostępniliśmy technologię w lokalizacjach, gdzie wcześniej korzystanie z LTE byłoby niemożliwe. Rozumiem, że w Twojej sytuacji dodanie nowego pasma było niekorzystne, tym niemniej jednak – to właśnie z tej przyczyny odpalamy LTE800 tak na tym, jak i na innych stacjach w kraju.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Odgrzeję kotleta, ale cóź... Wyniki nadal beznadziejne, a lokalizacja modemu się nie zmieniła. Czyżby przybyło tylu abonentów, że Plus nie wyrabia ? Wszystko przez ten Cyfrowy Polsat. Uciekam od Was, kiedy tylko się da :(
Slobodan, u Ciebie nadal w okolicach 40 ? Pewnie nie jesteś w stanie podać mocy sygnału nadal ?
Obrazek
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Chciałbym rozwiązać umowę. Nie wiem jak to określić... Rażąco niska jakość usług, brak dobrej woli ze strony operatora. Czy Plus pójdzie na rękę i pozwoli się pożegnać mimo zobowiązania, czy będzie trzeba próbować z Rzecznikiem Konsumentów ?

Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: habish »

Jeśli już minął okres w którym mogłeś testować i oddac internet bez konsekwencji, to nie ma szans na rozwiązanie umowy bez płacenia kary umownej.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

longos, tak jak napisał patryk7588 – rozwiązanie umowy przed końcem jej okresu oznaczonego będzie wiązało się z naliczeniem kary umownej, której wysokość jest zależna od czasu, jaki pozostał do końca kontraktu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jachu58
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 6 sty 2017, o 22:18

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: jachu58 »

LTE w Opalenicy to masakra, zrezygnowałem z Inei ale to był błąd. Do południa w dni robocze to jeszcze śmiga ale wieczorem to skandal ping 200 pobieranie 0,1 wysyłanie 0,5

http://www.speedtest.pl/test/141015554
ODPOWIEDZ