Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Krolgier, zakłócenia zewnętrze, o jakich pisaliśmy wcześniej, oddziaływały na pasmo U900 i nie miały tym samym wpływu na działanie LTE. Problemy z prędkością w tej technologii wynikają niestety z bardzo dużego obciążenia nadajnika.

Planujemy poprawić pojemność tej stacji, jednak prace te zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej dopiero bliżej końca tego roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krolgier »

Przemek_Plus pisze:Krolgier, zakłócenia zewnętrze, o jakich pisaliśmy wcześniej, oddziaływały na pasmo U900 i nie miały tym samym wpływu na działanie LTE. Problemy z prędkością w tej technologii wynikają niestety z bardzo dużego obciążenia nadajnika.

Planujemy poprawić pojemność tej stacji, jednak prace te zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej dopiero bliżej końca tego roku.
Tak, tylko, że bez anteny się z hspa nie połącze z odległości kilkuset metrów ,a inne sieci łapie bez anteny co stacje bazowe znajdują się od mnie 6-9km dalej.To są zjawiska paranormalne.I zadziwiające są nadal te skoki zasięgu jak gdzieś stoję w miejscu. Kiedyś było naprawde dobrze , na hspa miałem nawet 15-16 mb/s .A jeśli chodzi o tą pojemność sieci , to chodzi o dodanie jakiegoś nowego pasma czy coś innego?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Krolgier pisze:Tak, tylko, że bez anteny się z hspa nie połącze z odległości kilkuset metrów
jak rozumiem, 3G nadal nie działa u Ciebie tak, jak przed wystąpieniem problemów?
Krolgier pisze:A jeśli chodzi o tą pojemność sieci , to chodzi o dodanie jakiegoś nowego pasma czy coś innego?
Raczej nie nowe pasmo, tylko rozbudowa pojemnościowa stacji LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krolgier »

Działa lecz nie tak jak przedtem.Są takie przerwy kiedy nie można się połączyć się z hspa.Mam. jeszcze jedno pytanie.A od czego zależy dobudowa pasma w danej miejscowości? Bo jak sprawdzałem w jakich miejscowościach jest dodawane LTE 1800 to tu akurat ludzi jest 4-5 razy więcej.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Krolgier pisze:Działa lecz nie tak jak przedtem
Przekażę do odpowiedniej komórki naszej firmy, że problemy nadal występują.
Krolgier pisze:A od czego zależy dobudowa pasma w danej miejscowości? Bo jak sprawdzałem w jakich miejscowościach jest dodawane LTE 1800 to tu akurat ludzi jest 4-5 razy więcej.
To, jaka stacja, kiedy, oraz o jakie pasmo zostanie rozbudowana, jest zależne od strategii rozbudowy sieci, a także od czynników takich jak odpowiednie zgody/pozwolenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krolgier »

Dziękuję.HSPA+ to lepsza technologia od LTE800 , tak mi się wydaje .Bo nie ma takich rozbieżności co do danych o zasięgu ,a aktualnej prędkości . Mam jeszcze jedno pytanie.Czy ta wartość RSRQ ma duże znaczenie w LTE? Bo ją mam na poziomie -8 a -6.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Krolgier, z informacji, które uzyskałem wynika, że faktycznie w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych występowały problemy z stacją, ale powinna działać już prawidłowo.

Co do RSRQ (jakość sygnału), to tak, jest to bardzo ważny parametr, przy czym wartości między -8 a -6 to naprawdę dobry wynik. W tym poście jest to przejrzyście rozpisane:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48& ... 20#p152784
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: KtosieG »

Cześć, również miewam problemy z internetem już od ponad tygodnia... Prędkość jest równa max 3mbps a o godzinie 23 prędkość spada poniżej 1mbps... Nie jest to spowodowane tym iż wykorzystałem cały pakiet gdyż sytuacja była taka sama w dzień odnowienia okresu rozliczeniowego... Zauważyłem również pogorszenie sygnału.. Chciałbym się zapytać czy to awiaria btsa czy może to "moja" wina.... Info o bts: Aero 2 (26017) ID: 33239 oraz Aero 2 (26017) ID: 30086. Chodzi mi tylko o pasmo 1800 bo kochane Odu-Idu 100 nie obsługuje innych pasm..
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

KtosieG pisze:Aero 2 (26017) ID: 33239 oraz Aero 2 (26017) ID: 30086

To BTS z dwóch różnych lokalizacji:
33239 - Pobiedziska - nie mamy żadnych zgłoszeń, nie było realizowane żadne prace.
30086 - Golina - dodatkowe prace dopiero są w planach, na obecną chwile nie mamy żadnych zgłoszeń z tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: KtosieG »

Nie sądzę aby były z dwóch różnych lokalizacji... Wstawię ss na którym widać że jest on w Golinie.. ObrazekJakie dokładniej prace są przewidywane? Mam rozumieć że problemy z Super LTE są z mojej winy?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

KtosieG, to ta sama lokalizacja, 33239 to oznaczenie w ramach sieci Aero2 dla BTS w Golinie, 30086 to oznaczenie w naszej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: KtosieG »

Dobrze, Jakie dokładniej prace są przewidywane? Mam rozumieć że problemy z Super LTE są z mojej winy?
lambospeedd
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 23 sie 2014, o 17:56
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: lambospeedd »

Witam

Czy na stacji 12076 prowadzone są jakieś prace serwisowe ?

Dzisiaj od godziny nie ma z niej sygnału LTE, wczoraj przez kilka godzin nie było sygnału 2G, 3G i LTE
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

KtosieG pisze:Dobrze, Jakie dokładniej prace są przewidywane?
Na drugą połowę sierpnia jest przewidziany SWAP.
KtosieG pisze:m rozumieć że problemy z Super LTE są z mojej winy?
Niestety podałeś zbyt mało informacji by móc to zweryfikować. Proszę podaj poziom sygnału z Panelu Admina (RSRP,RSRQ).
Jakie prędkości uzyskujesz poza godzinami szczytu telekomunikacyjnego?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: KtosieG »

RSRP -104
RSRQ -17
Wiem że te parametry nie są najlepsze ale czasem potrafi być nawet -10 na RSRQ... Prędkości jakie uzyskuję to max. 3-5mbps... Zaznaczę że wcześniej osiągałem spokojnie nawet 15mbps przy tych parametrach...
ODPOWIEDZ