Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
TheStelarek
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 cze 2020, o 05:35

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: TheStelarek »

Sprawdzałem w nocy i pozostała jeszcze ponad połowa pakietu podstawowego do wykorzystania
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

TheStelarek, podaj wartości DL i UL ze speed testu. Masz parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TheStelarek
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2020, o 05:35

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: TheStelarek »

Parametrów niestety nie posiadam, ale od kilku dni jest ten internet po prostu nie stabilny
Download: 0.46 Mb/s
Upload: 0.45 Mb/s
A co najgorsze ping sam z siebie potrafi skakać, do 150/200 ms, nawet gdy na internecie nie jest odpalana żadna strona itp.

A i jeszcze dodam że do nadajnika posiadam jakieś 4/5 km, ale również posiadam antenę zewnętrzną kierunkową skierowaną w stronę nadajnika. Być może ktoś po prostu zamontował gdzieś wzmacniacz, i przez to są problemy z moim złączem
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

TheStelarek, poprosiłem o diagnostykę. Wrócę z odpowiedzią jak tylko się czegoś dowiem.
Edycja: Byłu chwilowe problemy techniczne. W tej chwili wszystko już powinno wrócić do normy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TheStelarek
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2020, o 05:35

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: TheStelarek »

Dobrze,
Dziękuję za pomoc i miłego dnia :D
ubn
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 10:50

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: ubn »

Witam,

czy ktoś z plusa mógłby zerknąć na stację BT13020 Kamieńczyk ul. Mazowiecka (dokładniej L1800 na azymucie 150 stopni) ? Po modernizacjach, sygnał L1800 jest na granicy używalności (trochę ponad rok temu było super). Sprzęt zablokowany na sztywno na L1800 (bo zrzuca na L900), antena ustawiona w slant, kable i kontektory sprawdzone, test na innym urządzeniu i nadal słabiutko (zaledwie 1,9km bez większych przeszkód). Natomiast U2100 odbierane jest IDEALNIE (dosłownie jakby stacja była obok), mimo że częstotliwość wyższa i antena dedykowana do 1800Mhz. Wygląda to tak jakby ktoś przykręcił moc na L1800 a podkręcił U2100 do niebotycznych mocy (tylko co z tego). Taka przepaść w sygnale jest aż dziwna. Jest ktoś w stanie to zweryfikować, ew. stwierdzić czy faktycznie moc została zmieniana? Może zmieniali modulację/są jakieś zakłócenia na tym sektorze? W każdym razie widać, że U2100 dominuje, natomiast L1800 ledwo ledwo, a to było do tej pory najlepsze (najluźniejsze) pasmo. Dzięki za info i ewentualne przekazanie dalej sprawy, bo przydałoby się chociaż odrobinę poprawić sytuację (notabene najważniejszego pasma LTE w plusie).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

ubn jakie masz prędkości i parametry sygnału na pasmach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ubn
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 10:50

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: ubn »

L1800 - DL 20-30Mbps / UL ~0,5Mbps (pod warunkiem, że uda się zestawić połączenie), RSRP -117 do -113dBm, RSRQ -13 do -10 dBm, RSSI -89 do -95, ping niestabilny 30-400ms, co chwilę skacze (szczególnie gdy transmisja nie jest ciągła). UL słabiutki (czasem nawet speedtest się nie powodzi), a bez blokady pasma zalogowanie na L1800 to tylko przy dobrych warunkach.
U2100 - DL 8-10Mbps / UL ~1Mbps, RSSI ok. -91dBm, RSRP ok. -83dBm (czasem nawet lepiej)
L900 mam zablokowane, ale tam sygnał był znośny, natomiast jest mocno zapchane szczególnie w weekendy (dużo działek). Prędkości od 0,2Mbps do ~8Mbps (w tygodniu).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

ubn, sygnał na L1800 faktycznie dość słaby. Poprosiłem o diagnostykę. Odezwę się jak tylko się czegoś dowiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ubn
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 10:50

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: ubn »

Wiadomo coś w tej sprawie, czy jeszcze nie było ruszane? Z ciekawości włożyłem kartę innego operatora, który ma maszt zaraz obok i mimo inaczej (gorzej dla mnie) ustawionych sektorów, sygnał na L1800 jest o niebo lepszy, więc wykluczam problem anteny/routera.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

ubn, jeszcze nie mam odpowiedzi. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
JaPod
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2020, o 11:36

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: JaPod »

Witam, czy ktoś z plusa mógłby zerknąć na stację Plus (26001) ID: BT22530 Kraków, ul. Brzeska 1 - komin cegielni.
Od tygodnia coś jest nie tak, bardzo wolne prędkości zarówno na ODU+IDU jak i 2 innych telefonach w tej sieci.
Do btsa mam w lini prostej ~2km. Do tej pory prędkości były zadowalające DL 20-40Mbps / UL ~20-30Mbps.
W tym momencie niezależnie od pory dnia na paśmie 2600 mam prędkości DL ~0.5Mbps / UL ~0.5Mbps, a na paśmie 1800 DL ~0.9Mbps / UL ~5Mbps. Strony albo wczytują się 10 minut albo wcale. Pakiet niewykorzystane sprawdzałem kilkukrotnie, a nawet specjalnie dokupiłem dodatkowy. Nie pomaga restart ani reset do ustawień fabrycznych. Parametry sygnału też się nie zmieniły. są takie jak były przed problemami.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

JaPod, wiemy o problemie, pracujemy nad rozwiązaniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Macmarty
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2020, o 08:05

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Macmarty »

Witam. Mam prośbę o sprawdzenie BTS 13313 w Płocku. Nie działa 900 ani 1800. Od wczoraj mam duże problemy z internetem. Router zaczął się łączyć z dalszym BTS-em, mimo iż od BTS 13313 mam 700m. Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

Macmarty, na tym BT trwają prace modernizacyjne. Dodajemy sektory do L900 i L1800. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ