Brak zasiegu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
HAL 9000
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Brak zasiegu

Post autor: HAL 9000 »

Aga87 pisze:W tym rzecz ze zarówno Orange i Play maja tu min 2 kreski zasięgu a Plus większość czasu brak zasięgu .Możne wystarczyłoby wzmocnić sygnał na Janówku lub wraz z rodzina i znajomymi zmienić operatora.Reszta zasięg Plusa GSM tu tez jest jeszcze gorszy .
Informacja od kaczkidziwaczki jest niepelna. Owszem Janowko jest najbardziej wysunieta na pln miejscowoscia, ale tylko wzdluz samej trasy 63. Dalej na polnoc, a dokladnie na polnocny-zachod sa Bajora Male i stad masz lepszy sygnal Orange i przy okazji Play, bo tam Plusa brak. Nie sadze, aby Plus zbudowal tam cos nowego, a o podkreceniu stacji zapomnij. To nie kuchenka.
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Brak zasiegu

Post autor: Krolgier »

Witam, co się dzieje z hspa+ Od dłuższego czasu działa fatalnie. W ciągu dnia nie ma go prawie wcale, jedynie w nocy.Mam jeszcze pytanie o L900 kiedy się ono pojawi? Pytania dotyczą BT 24319
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak zasiegu

Post autor: Michał_Plus »

Krolgier, opisz proszę problem z hspa+, tracisz zasięg, czy prędkości są niezadowalające. Jakie osiągasz parametry w speed-test?
Krolgier pisze:pytanie o L900 kiedy się ono pojawi?
Obecnie brak planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Post autor: Krolgier »

Tak, w tej chwili brak zasięgu. Jeśli się pojawi to prędkość po ostatnim speedtestcie była 0.13 mb/s download i 0.0 mb/s upload, ping 639 ms ale zasięg jest wtedy minimalny.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak zasiegu

Post autor: Michał_Plus »

Krolgier, czy restartowałeś urządzenie? z jakiego sprzętu korzystasz? Czy możesz podać mi parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Brak zasiegu

Post autor: Krolgier »

Na wszystkich urządzeniach występuje ten problem. Na xperia. E4 ,na xperia neo v. RSSI -113 . Kiedyś zasieg był bardzo dobry, teraz go nie ma wcale.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak zasiegu

Post autor: Michał_Plus »

Krolgier, podaj dokładna lokalizację w jakiej się znajdujesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Brak zasieguhttps://www.instagram.com/p/BczZYaxDHvE/

Post autor: Krolgier »

Dokładnej nie mogę podać. Powiem tyle że znajduję się od stacji 900 m na północny wschód. Zasięgu nie ma w domu i na zewnątrz. Trzeba będzie to zgłosić?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak zasiegu

Post autor: Michał_Plus »

Krolgier , w tym rejonie nie odnotowano problemów z siecią. Wg danych jakie posiadam BTS działa poprawnie. Prześlij, proszę, tym formularzem numer telefonu, lub konta klienta, którego dotyczy sprawa, wraz z opisem problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pacia
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 2 lip 2018, o 01:25

Prosze o pomoc, nagly brak sieci komorkowej

Post autor: Pacia »

Dzien dobry
Mam telefon apple iphone a w nim Whats upa. Korzystalam z Whats upa przez siec komorkowa. Jednak od piatku wieczorem nie dziala mi siec komorkowa wiec nie dziala mi tez Whats up. Mam caly czas komunikat Czekam na siec. Wylaczam i wlaczam telefon i to nie pomaga. Wyzerowalam tez ustawienia sieciowe bo tak jest zalecane jak nie ma sieci komorkowej, To tez nie pomoglo.
Dodam ze mam pieniadze na koncie telefonu. Czy w Plusie jest jakas awaria z siecia komorkowa ? Caly czas mialam siec komorkowa i Whats upa a w piatek nagle bez powodu siec komorkowa przestala dzialac bez powodu. Co sie moglo stac i co mam zrobic?
Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedz
Ostatnio zmieniony 2 lip 2018, o 10:22 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Prosze o pomoc, nagly brak sieci komorkowej

Post autor: TomPL »

Może padł tylko nadajnik w twojej okolicy? A może zepsuł ci się telefon?
U mnie, na Warmii, Plus działa, przynajmniej od 6 rano ;)
Jeśli nadal nie masz zasięgu, sprawdź czy u innych też nie ma i wtedy podaj lokalizację, to może ktoś tu sprawdzi, czy nie było awarii w twoim rejonie...
Ostatnio zmieniony 2 lip 2018, o 10:22 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Brak zasiegu

Post autor: Daniel_Plus »

Pacia, czy inne aplikacje lub strony internetowe działają? Jaki APN masz ustawiony w telefonie? Czy telefon pokazuje kreski zasięgu? Czy pojawia się ikona połączenia z internetem? Podaj proszę lokalizację (miejscowość, ulica), w której korzystasz w internetu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pacia
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 2 lip 2018, o 01:25

Re: Brak zasiegu

Post autor: Pacia »

Hej
Dziekuje za odpowiedzi. Niestety nadal nie mam sieci komorkowej, nadal mam komunikat Czekam na siec :-( . Tel komorkowy ma zasieg,bo moge normalnie dzwonic i mozna sie do mnie normalnie dodzwonic. Internet tez mam w kompie. Wiec wszystko inne dziala, nie mam tylko sieci komorkowej w telefonie jak probuje sie polaczyc z Whats upem. Oczywiscie wlaczam w ustawieniach siec komorkowa i Whats up. Lokalizacja to Warszawa Wesola, ulica Jana Pawla. W sobote przez kilka godzin nie bylo swiatla ale tylko na gornej kondygnacji. A od piatku nie mam sieci komorkowej. Bede wdzieczna za pomoc co sie moglo stac.

2 lip 2018, o 19:52
Jeszcze mam pytanie, na jakiej zasadzie dziala siec komorkowa w tel. Dla mnie to nowosc bo do niedawna mialam Nokie w ktorej nie bylo internetu. A w iphonie przez opcje siec komorkowa internet mialam wszedzie, nie tylko w domu. Czy to jest bezpieczne dla zdrowia, czy jak sie rozmawia przez komorke to tez przez nadajniki. Przepraszam za takie pytania laika ;-)
Ostatnio edytowano 2 lip 2018, o 20:11 przez Pacia, łącznie edytowano 2 razy

2 lip 2018, o 20:00
Co do kresek to przy napisie plus na gorze tel mam piec kropek. Przed chwila trzy z nich byly czarne lub biale, potem dwie a teraz cztery. Nie wiem tez czy powinnam wlaczac opcje 3G i o co w niej chodzi. Nie pamietam czy mialam wlaczona ta opcje jak dzialal mi siec komorkowa ale chyba nie. Obecnie czy wlaczam ta opcje czy nie to i tak nie mam sieci komorkowej.
Ostatnio zmieniony 3 lip 2018, o 08:20 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono. Nie pisz proszę posta pod postem. Używaj opcji edycji.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Brak zasiegu

Post autor: Daniel_Plus »

Pacia
Pacia pisze:nie mam tylko sieci komorkowej w telefonie jak probuje sie polaczyc z Whats upem.
Jeżeli nie możesz połączyć się z internetem tylko wtedy, gdy chcesz skorzystać z tej jednej aplikacji to proponuje odinstalować, a potem jeszcze raz ją zainstalować. Może to pomoże.
Pacia pisze:Lokalizacja to Warszawa Wesola, ulica Jana Pawla.
Nie prowadzimy w tej okolicy żadnych prac. Sieć działa poprawnie.
Pacia pisze: na jakiej zasadzie dziala siec komorkowa w tel.
"Sieć komórkowa" lub "Dane komórkowe" oznaczają w telefonie opcję połączenia z internetem. Jeśli jest odznaczona to wtedy internet nie działa.
Pacia pisze:Czy to jest bezpieczne dla zdrowia, czy jak sie rozmawia przez komorke to tez przez nadajniki.
Nie mam możliwości, aby odnieść się do tego pytania, ponieważ niniejsze forum dotyczy oferty operatora sieci Plus, a nie aspektów medycznych.
Daniel_Plus pisze:czy inne aplikacje lub strony internetowe działają? Jaki APN masz ustawiony w telefonie?
Poproszę jeszcze o jednoznaczną odpowiedź na te dwa pytania ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pacia
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 2 lip 2018, o 01:25

Re: Brak zasiegu

Post autor: Pacia »

Dziekuje za odpowiedzi. Niestety nadal nie mam sieci komorkowej. Czy jak odinstaluje Whats upa to zniknie mi cala korespondencja ? Ale to chyba nie tylko Whats up nie dziala. Teraz wlaczylam aplikacje Pogoda i mam komunikat ze Nie udalo sie uaktywnic sieci komorkowej. Co do drugiego pytania o APN to nie wiem co to jest ;-) Mam teraz napis Plus E i kropki wszystkie biale wiec zasieg mam. Polaczenia wychodzace mam odblokowane wiec siec komorkowa powinnam tez miec.
ODPOWIEDZ