Rezygnacja z umowy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
vyniu13
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lut 2013, o 14:54

PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: vyniu13 »

Witam. Prawie 4 lata temu, w listopadzie 2012 roku, mój tata wziął dla mnie umowę na internet z PLUSA 30gb. Płacę za to 99,90 miesięcznie. Umowa była podpisana na 24 miesiące, czyli w listopadzie 2014 roku przeszła na czas nieokreślony. Miesiąc w miesiąc płaciłem to 99,90 ale teraz chcę tę umowę rozwiązać.

Czy jest możliwe rozwiązanie umowy w salonie PLUSA i jaki "druczek" jest do tego potrzebny?
I jak będzie z opłatami, bo okres rozliczeniowy był do 5 dnia miesiąca, czyli jeżeli rozwiąże umowę jutro to do kiedy jeszcze będę musiał płacić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: sl@w_es »

Wypowiedzenie umowy można złożyć w punkcie Plusa lub wysłać je pocztą (z oczywistych względów listem poleconym, a nawet za potwierdzeniem odbioru) na adres:
  • Polkomtel Sp. z o.o.
    Dział Obsługi Klienta
    ul. Konstruktorska 4
    02-673 Warszawa
Można dopisać:
- "wypowiedzenie umowy"
- "rozwiązanie umowy"
- "rezygnacja z usług"

Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, w którym złożono wypowiedzenie umowy, czyli jeśli dostarczysz takie pismo do 4 sierpnia to umowa ulegnie rozwiązaniu z dniem 4 września br. i do tego dnia będziesz ponosił opłaty.
Za dzień złożenia wypowiedzenia umowy przyjmuje się dzień złożenia w punkcie Plusa lub dzień nadania do Działu Obsługi Klienta POLKOMTEL listu zawierającego wypowiedzenie umowy. Umowa ulega rozwiązaniu z upływem okresu wypowiedzenia.
Składając wypowiedzenie w punkcie warto mieć dwa egzemplarze wypowiedzenia - jedno dla Operatora, a drugie dla własnego spokoju na którym pracownik punktu poświadczy przyjęcie takiego pisma.

Standardowego druku wypowiedzenia nie ma, ale możesz posiłkować się informacjami zawartymi na stronie:
http://speedometer.pl/b/prosty-i-sprawd ... nikacyjne/ tworząc mniej więcej takie pismo:
http://dialeo.pl/wp-content/uploads/201 ... h-PLUS.pdf

Dodam, że na wypowiedzeniu muszą być dane osoby, która podpisała wypowiadaną umowę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
vyniu13
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2013, o 14:54

Do kiedy opłata

Post autor: vyniu13 »

Witam. W dniu 04.08.2016 rozwiazalem umowe z Plusem, która przeszła na czas nieokreślony. Podpisana była 11.11.2012 roku. Wysłałem rezygnacje pocztą. Plus ją przyjął i na rozwiązaniu jest napisana data 12.08.2016. Okres rozliczeniowy mam do 5 dnia każdego miesiąca, i teraz pytanie czy muszę uiszczać zapłatę z dnia 05.09.2016 oraz do kiedy mogę korzystać z tego pakietu?
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2016, o 10:10 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: Przemek_Plus »

vyniu13, jeżeli zdążyłeś złożyć wypowiedzenie do 04.08, to zgodnie z tym, co piszesz o swoim okresie rozliczeniowym, umowa powinna obowiązywać do 04.09, do tego dnia powinno być możliwe korzystanie z usług i za ten okres należy opłacić należność.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
coyote9669
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2014, o 16:14

Re: PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: coyote9669 »

Witam,czy adres Działu Obsługi Klienta to Konstruktorska 4 czy Postępu 3 ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: Michał_Plus »

coyote9669, adres korespondencyjny do Plusa:

Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 4
02-673 Warszawa
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
coyote9669
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2014, o 16:14

Re: PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: coyote9669 »

Dzięki wielkie
ktosiktak
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2014, o 16:49

Rezygnacja z umowy

Post autor: ktosiktak »

Mam internet w plusie.
Nie byłoby pytania ale zgubiłem umowę.

Jeżeli chcę zrezygnować z internetu a umowa jeszcze trwa to wystarczy jak przestanę płacić i po jakimś czasie naliczą mi tą karę umowną?
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Rezygnacja z umowy

Post autor: muchakk »

Nie, musisz taką umowę wypowiedzieć. Jeżeli przestaniesz płacić bez żadnego komunikatu to fakt naliczą Ci karę umowną, ale przy tym wpiszą Cię do BIKu jako dłużnik, a tego chyba nie chcesz ;).
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Rezygnacja z umowy

Post autor: Daniel_Plus »

ktosiktak, informacje na temat rezygnacji z umowy możesz znaleźć w poniższych postach:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ka#p211750
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ie#p212895
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marina225
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2017, o 18:37

Re: Rezygnacja z umowy

Post autor: Marina225 »

Hej pytanie dotyczy umowy ustnej No więc w marcu kończyła mi się umowa na internet byłam ją wypowiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem ale Pani która mnie obsługiwała sprawdziła wszystko i zadzwoniła gdzieś potem podała mi tel., dalszą rozmowę o rezygnacji przeprowadzałam z Panią przez tel . Ona zaproponowała mi internet za 9,90/20 Mbit/s na 1,5 roku . Miałam się zastanowić i oddzwonić i tak zrobiłam, zgodziłam się z tym że miała mi przyjść kurierem umowa do podpisania i odesłania. Żadna umowa mi nie przyszła a internet przedłużono mi do tego płacę teraz 18,99 do tego internet słabo chodzi lub nie chodzi, do tego przy wielokrotnym sprawdzaniu prędkości nie ma szybkości nawet 5 Mbit/s.Jak konsekwentnie rozwiązać tę umowę (internet na modem)? I czy będę ponosiła jakąś karę skoro umowa przez tel była inna do tego ustna?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Rezygnacja z umowy

Post autor: Michał_Plus »

Marina225, w tej kwestii powinieneś złożyć jak najszybciej reklamację. Informację jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj. Co do rozwiązania umowy to wymagana jest forma pisemna. Informacje na temat rezygnacji z umowy możesz znaleźć w poniższych postach: tu i tu. Kara za zerwanie umowy jest uzależniona od wielu czynników i nie mam możliwości sprawdzić jej na tym forum. Proszę zgłoś sprawę i wtedy będzie można wszystko dokładnie sprawdzić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzegorzswietlicki
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2017, o 15:31

Rezygnacja z usługi Plus LTE

Post autor: grzegorzswietlicki »

Dzień dobry nie mogę dodzwonić się do działu rezygnacji a kończy mi się umowa 19 grudnia i nie chcę jej przedłużać. Chciałbym żeby pomogli mi Państwo sformułować odpowiednie pismo z rezygnacją na świadczenie dalszych usług. Ponieważ przebywam za granicą i nie korzystam z internetu. Chciałbym zapłacić do końca abonament i zakończyć współpracę z Plus.
Ostatnio zmieniony 8 lis 2017, o 18:36 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Rezygnacja z umowy

Post autor: Daniel_Plus »

grzegorzswietlicki, informacje na temat rezygnacji z umowy możesz znaleźć w poniższych postach:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ka#p211750
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ie#p212895
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: PLUS INTERNET - rozwiązanie umowy

Post autor: Ipo »

Co w sytuacji kiedy wysłałem wypowiedzenie na zły adres? Oczywiście na umowie miałem ten stary i teraz sprawdziłem, że jest nieaktualny.
ODPOWIEDZ