Bardzo wolny internet..

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Znudzony Życiem
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 19:05

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Znudzony Życiem »

Michał_Plus Jak pisałem
"Posiadam umowę internetu LTE na kartę."
a korzystam z telefonu xiaomi redmi note 4 w wersji rozszeżonej do 4GB ramu, 64 GB pamięci i obsługuje (Standard LTEFDD LTE: 850, 900, 1800, 2100, 2600; TDD LTE: 1900, 2300, 2500, 2600) , a sygnał LTE jest maksymalny (wszystkie kreski) i jak już pisałem to nie jest problem z mojej strony bo dzieje się tak od pewnego czasu (około tygodnia).
Mój kolega sąsiad ma identyczny problem i jeśli robimy speed testy to wychodzą identycznie (posiada on jeden z nowszysch telefonów z 2018) więc proszę sprawdzić te BTS'y i co dziwne to niekiedy jak np. późno w nocy czy o 9 rano internet jest normalny ale reszta dnia to ledwo ładujące się strony, nie może być to chyba problem z obciążeniem bo 7 dni temu o każdej porze nie było zmiany w szybkości czy ms, i raczej w 1 dzień nie podpisano 100 umów na internet od plusa. Może plus remontuje BTS'a w porze dziennej ?. Jak już wspomniałem problem ma sieć plus lub BTS aero2 więc proszę je sprawdzić.

Speed test: http://www.speedtest.pl/wynik/185761427


Edit: "Sim dane" skaczą z conected na disconected cały czas.

Edit: Test o 7:13 rano 6 września: (nie mogę dodać 3 screena dlatego piszę wyniki)

Opóźnienie: 55ms
Prędkość pobierania: 22.53 Mb/s
Prędkość wysyłania: 10.40 Mb/s
Załączniki
40962730_238863513470562_8219565697911488512_n.png
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

Znudzony Życiem, stacja pracuje prawidłowo. Analiza wykazała znacznie zwiększoną liczbę zalogowanych użytkowników w ostatnim czasie. Stąd znacznie większe obciążenie stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Znudzony Życiem
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 19:05

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Znudzony Życiem »

To co ja mogę zrobić. Nie da się korzystać normalnie z internetu. Mogę wypowiedzieć umowę ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

Znudzony Życiem, sugerowałbym spróbować przestawić antenę na inną stację.
Znudzony Życiem pisze:Mogę wypowiedzieć umowę ?
Na tej podstawie nie ma takiej możliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Znudzony Życiem
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 19:05

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Znudzony Życiem »

Jak już pisałem korzystam z internetu na telefonie.

Są jakieś inne rozwiązania?

Może są plany budowy nowego BTSa w mojej okolicy ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

Znudzony Życiem, opcja pierwsza to modem z anteną zewnętrzną i wtedy łączyć telefon po WI-Fi. Druga opcja to oprogramowanie do wymuszenia połączenia z konkretną stacją, jednak tutaj nie jestem w stanie udzielić żadnej rady.
Znudzony Życiem pisze:Może są plany budowy nowego BTSa w mojej okolicy ?
BT22736 dostanie LTE900 we wrześniu. Niestety, przynajmniej na tą chwilę, nie ma innych planów dla tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gk.woj
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2018, o 22:21

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: gk.woj »

Mój BT12040 jest niemiłosiernie zapchany.

godz. 5.30 - ping 19 download 45,

godz. 19 - ping 500 download 0,5,

Są jakieś granice przyzwoitości w podpisywaniu nowych umów? W okolicy buduje się sporo nowych domów i zapowiada się nieciekawa przyszłość LTE w okolicy. Chyba, że są plany.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: zbych_in_flames »

To skoro masz antenę kierunkową to może spróbuj przy wymuszonym LTE1800 połączyć się z innym BTS'em np.: 11714 Bełżyce albo BT12779 Krężnica Okrągła
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

gk.woj, spróbuj postąpić zgodnie z radą zbych_in_flames.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: dariuszmatysik »

Plus na wsi postawił potwora z LTE2600, LTE1800 i LTE800 a teraz mieszkańcy mają szukać zasięgu z BTS-ów oddalonych o 7-9 kilometrów ? Pytanie tylko po co w Wojciechowie tyle pasm LTE ? Przecież wy tam nie jesteście zapewnić dla nich prawidłowego dosyłu, do BTS-a biegnie radiolinia 182,7 Mb/s. Musi obsłużyć 20MHz pasma w MIMO2x2 na LTE2600, tak samo na LTE1800Aero2 i jeszcze 5MHz w MIMO2x2 LTE900. Razem 45MHz pasma w MIMO2x2 czyli w teorii DL do 337Mb/s, do tego jeszcze 3G z UMTS900Aero2 i 2G na GSM900. To kolos na glinianych nogach, bez radiolinii o normalnych parametrach tam nie ma szans na normalne LTE. Takie same radiolinie 182,7Mb/s prowadza do Bełżyc i Krężnicy.
gk.woj
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2018, o 22:21

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: gk.woj »

Ten "potwór" zżera mi co miesiąc 70 zł i jeszcze muszę łazić po gorącym dachu z anteną ;-)
mamproblem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 13:41

Olbrzymi spadek prędkości

Post autor: mamproblem »

Witam, posiadam internet lte z plusa oraz router od huawey z dnia 13 na 14 września w godzinach nieco po północy drastycznie prędkość internetu spadła utrzymuje się to nadal ping jest w porządku natomiast prędkość pobierania i wysyłania informacji uniemożliwa oglądania video nawet w jakości 240p bez postoju co jakis czas na bufferowanie tak samo prędkość pobierania plików to około 100kb/s różnica jest ogromna w jednym momencie internet stał się niemal nie do użytkowania.

I zwracam się tutaj do administracji lub innej osoby która może mi jakoś pomóc czym to jest spodowodowane ? Możliwe że jest jakas awaria w plusie z dostawą internetu czy jest jakaś inna przyczyna ? Dodam że bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu jeśli to możliwe.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

mamproblem, wykonaj pełny restart urządzania. Jeśli problem nadal będzie występować podaj swoją dokładną lokalizację i wklej wyniki speed testu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mamproblem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 13:41

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: mamproblem »

Obrazek

Oto wyniki speed testu mam nadzieję że dobrze zostały wstawione co do resetu urządzenia niestety nie pomogło był nawet przez chwile brak możliwości złapania sygnału aktualnie świeci się jedna kreska.

Co do dokładnej lokalizacji jest możliwość przeslania tego Panu w jakiejś wiadomości prywatnej żeby uniknąć podawania jej publicznie ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

mamproblem, nie poprzez forum. Mógłbym podać link do formularza pod jakim można zgłosić reklamację. Wystarczy miejscowość i ulica lub skrzyżowanie. Potrzebny mi punkt odniesienia aby sprawdzić najbliższą, pokrywającą rejon, stację. Czy taka prędkość i zasięg utrzymują się przez cały czas czy są zmienne, np rano?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ