Bardzo wolny internet..

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

@babunia1111
@Mic2

Przebywam teraz w dzielnicy Knurowa pomiędzy ul. 1-Maja, Wolności a Jęczmienną (nie chcę podawać dokładnego adresu)

Mój router to Huawei LTE CPE B593

A czy kupno takiej zewnętrznej anteny coś pomoże :?: :arrow:

https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log ... 054_10.htm
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

Wypowiadanie się krytycznie w temacie Plusa na tym forum z reguły kończy się szybkim banem więc nie licz że tu ktoś ci pomoże. To towarzystwo adoracji Plusa. Dlatego proponuję odwiedzić niezależne fora np.http://www.bez-kabli.pl/index.php
Ale zaryzykuję , masz stary słaby router bez możliwości wymuszenia konkretnego pasma LTE, diagnostyka jest uboga i pokazuje tylko parametry sygnału bez CID BTS-a. Dlatego przełóż kartę do telefonu LTE z Android i aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl i pokaż zakładkę WSKAŹNIK z niej i speedtest, test zrób obok B593 i na zewnątrz. W tej zakładce pokaże się eNB , ECI BTS-a oraz pasmo i parametry sygnału. Na tej podstawie sprawdzisz czy logujesz się do BTS-a Plusa Niepodlegości 8 ( szpital) czy Kapelanów Wojskowych 1( Kościół) i czy na LTE1800 czy LTE900. a speedtesty pokażą czy ten BTS na tym paśmie jest przeciążony. Antena kierunkowa Dual LTE pozwala wymusić połączenie z każdym z nich po kolei, są na przeciwnych kierunkach. Antena z Dipola niewiele warta, nie interesuje cię z założenia ta wydmuszka LTE900 aero2, bo na 5MHz pasma działa z założenia wolno i jest zapchana, to pasmo zasięgowe więc na nim wielu klientów a pojemność niewielka
. Do Plusa na dziś antena Dual LTE1800MHz, ewentualnie gdyby jakimś cudem za kilka lat "lider LTE" uruchomił LTE2600 w Knurowie antena Dual LTE1800-2600MHz.
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Zaraz, nie do końca zrozumiałem.

Pod koniec komentarza polecasz antenę Dual LTE1800MHz, która jest (chyba) dookólna - ale wcześniej napisałeś że lepszym rozwiązaniem jest antena kierunkowa. To jak w końcu?

Poza tym, co opłacałoby się najpierw wymienić, router, czy antenę? Czy obydwie rzeczy na raz?
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

Najpierw to robisz testy na telefonie z kartą Plusa jak wyżej i pokazujesz z nich zakładkę WSKAŹNIK z aplikacji Network Cell Info i speedtest. Antena Dual LTE1800MHz jest anteną kierunkową, do Plusa to wymiana routera bezpodstawna, pasmo LTE1800 ma 20MHz szerokości i w MIMO2x2 DL do 150Mb/s. oczywiście realne prędkości zależą od obciązenia twojego sektora na BTS-ie z którego korzystasz i od parametrów sygnału. LTE900 działa tylko na 5MHz i DL do 37,5 Mb/s ale ponieważ pokrywa obszar kilkukrotnie większy to ilość klientów do niego się logująca jest duża i z reguły działa wolno. Agregacja DL na 2 CC CA LTE1800+900 w Plusie niewiele się różni od samego LTE1800 więc zakup routera z agregacją 2 pasm LTE zbędny.Podobnie jak anteny szerokopasmowej pracującej w zakresie 800-2600MHz, na LTE900 sygnał powinien byc prawidłowy nawet wewnątrz bo do BTS-ów maksimum około 1-1,5km.W Knurowie Plus to raczej demonem szybkości nie bedzie.
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Najpierw to robisz testy na telefonie z kartą Plusa jak wyżej i pokazujesz z nich zakładkę WSKAŹNIK z aplikacji Network Cell Info i speedtest.
Ok, zrobię to później.

Co do anteny - czy to jest ta :?: :arrow:

https://allegro.pl/oferta/antena-zew-du ... gIghvD_BwE

https://allegro.pl/oferta/antena-dual-l ... gKA_fD_BwE

Znalazłem też taką:

https://allegro.pl/oferta/antena-dual-l ... 4908364349

Bo ona nie wygląda mi na kierunkową. No chyba że się mylę
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

Przecież to wszystko ta sama antena,import z Chin przez Lechpol. sprzedawana przez wielu handlarzy, wersja 15 lub 17dBi, z kablami i złaczami lub bez. ale ja ich nie polecam. To sa anteny panelowe, kierunkowe, katy promieniowania w H 32stopnie i w V 35 stopni. Póki co zrób testy a nie juz kupujesz anteną. Może się okazać ze te BTS-y Plusa na LTE1800 w okolicy są zapchane i antena nic nie pomoze. W wielu lokalizacjach to norma dla tego operatora.
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

A czy można zrobić testy w tej aplikacji bez potrzeby zamiany karty?
Bo w smartfonie karta SIM też chyba obsługuje LTE przy danych komórkowych oraz na Wi-Fi?
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

Jak masz kartę Plusa w telefonie to test zrobisz na niej, karta nie ma znaczenia byle miala dostęp do LTE Plusa no i zeby był jakiś pakiet danych do speedtestu. Korzystasz na nim z Plusa i internetu/ jeśli tak to zrób testy obok B593 i za oknem i pokaz wyniki.
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Sądząc po tej mapce, Internet łączy się z nadajnikiem gdzieś daleko, obok autostrady A1. Dziwne...

Obrazek
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

Ty nie patrz na ta mapkę bo pokazuje bzdury, to BTS z Kapelanów z LTE900aero2 z bardzo słabym sygnałem. Brak speedtestu, telefon obok B593czy na zewnatrz. Zapewne DL?UL bardzo słaby ale pokaż go.
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Oto jakie wyniki mam teraz gdy postawiłem telefon obok routera, którego mam na piętrze (bo wcześniejsze wyniki robiłem na parterze oraz na zewnątrz)

Obrazek

A oto wyniki z menu "wskaźnik"

Obrazek

A gdzie się sprawdza wspomniany przez Ciebie "DL?UL" :?:

A SpeedTest zrobić z komputera czy ze smartfona. Czy to nie ma teraz różnicy?
Bo zrobiłem teraz ten test z komputera :arrow:

Obrazek

Jakbym miał CAŁY CZAS taką prędkość to nie byłoby tragedii. Ale zawsze w drugiej części dnia spada poniżej 1 Mb/s, nawet do 0,2 Mb/s (20 Kb/s).
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

To nie jest prędkość tylko mega tragedia w wykonaniu Plusa DL<<<<<<<<UL czyli BTS jest zapchany na amen a router i telefon łączą się z LTE1800aero2 , sektor drugi z BTS-a na Kapelanów. Żartujesz chyba z tym zadowoleniem na z DL na poziomie 5Mb/s ja mam 200-250Mb/s w mobilnym i to mnie zadowala .Sygnał w domu na LTE1800 jest bardzo słaby ale antena nic tu nie zmieni, poprawi go ale sektor wieczorami jest nieuzywalny, Plus z tym nic nie robi i prędkości sie nie poprawią. Pewnie na tym w centrum miasta na Szpitalu jest tak samo lu gorzej. Plus w Knurowie to jest dno i metr mułu a resztę sam sobie dopowiedz co masz zrobić. Antena nie rozwiąże twoich problemów z Plusem. Za to co ja tu piszę czyli prawdę o sieci Plusa pewnie zostanę wkrótce wyrzucony z tego forum. Tu pisze się o Plusie pozytywnie lub wcale. Czuwa administrator i oficjalni pracownicy Plusa. Merytoryczna wiedza,profesjonalizm nie maja znaczenia. wszelka krytyka operatora jest zwalczana z całą stanowczością. Ale banowanie uzytkowników i zwalczanie konstruktywnej krytyki nie zastąpi porzadnej rozbudowy sieci LTE Plusa a ta nie istnieje, Sieć LTE1800 i LTE900 jest totalnie zatkana.Po właściwe rozwiązanie twoich problemów zapraszam na bez-kabli lub na https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum440.html
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Dobrze że przynajmniej w domu (Gliwice) mam porządny Internet stacjonarny - 120 Mb/s z Multimediów (z Multimedii).
Ale teraz jestem poza domem i muszę używać LTE. Bo chyba nie ma innej alternatywy jeśli chodzi o mobilne, przenośne łącza :?:
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

Alternatywę w Knurowie masz tylko nie pisze się o niej na forum Plusa. Napisz na niezależnych forach to na nich dostaniesz poradę co i jak. Ja mam w mobilnym 200-300Mb/s i nie narzekam.
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Możesz mi też napisać na PW (Prywatna Wiadomość).
ODPOWIEDZ