Bardzo wolny internet..

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
yarx
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 paź 2018, o 20:16

LTE zwolnił w godzinach popoludniowych

Post autor: yarx »

Korzystam z internetu LTE, stacja 3014145. LTE 1800 z antena zewnatrzna + router huawei b315.
OStatnio bardzo zle jest z downloadem w godzinach od poludnia do praktycznie samej polnocy. DObrze jest tylko rano, kiedy uzyskuje predkosci 15-25Mb/s download i 25-30 uploadu.

W godzinach wieczornych jest bardzo zle.
Download 0,4 - 1Mb/s upload ok 10Mb/s oraz bardzo wysokie pingi 100-500. Czy to oznacza przeciązony nadajnik?
Nie za bardzo mam mozliwosc odbioru sygnalu z innego nadajnika.

Poniżej parametry mojego sygnalu.
Załączniki
2018-11-17_2021.png
2018-11-17_2021.png (6.61 KiB) Przejrzano 3363 razy
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, o 09:20 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

yarx, z danych jakie podałeś wynika że stacja jest mocno obciążona. Niestety, w najbliższym czasie, nie jest planowana żadna modernizacja w okolicy. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mamproblem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 13:41

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: mamproblem »

I wiadomo coś odnośnie mojej stacji umiejscowionej na szlembargu ? Internet z dnia na dzień jest coraz gorszy to już przechodzi ludzkie pojęcie wiem ze Panowie jesteście głównie od konsultacji z klientami ale bardzo bym prosił coś na to poradzić nie jetem w stanie wykonywać codziennych czynności na komputerze na czas nie wysypiam się do pracy przez to że nawet w nocy coś co na normalnym internecie robiłbym z 20 minut na internecie od plusa trwa ponad godzinę zastanawiam się co ja mam robić czy to są jakieś problemy natury technicznej czy po prostu olewanie klientów i należy się skonsultować z kancelarią prawną i pociągnąć tą firmę do odpowiedzialności..

Bardzo proszę o pomoc bo już nawet problemy są z otworzeniem tego forum przez "prędkość" internetu
Angest
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 20 maja 2014, o 03:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Angest »

Taka sytuacja jest w wielu miejscach w Polsce. Plus sie stoczył na dno. Czekam tylko na koniec umowy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

mamproblem, odpowiedz w sprawie problemów w tej miejscowości opublikowałem w dniu wczorajszych w temacie
"Problem z prędkością LTE".
mamproblem, tak jak pisałem wcześniej, problemy wynikają z powodu nielegalnie instalowanych repeater-ów. Stacja jest z tego powodu bardzo mocno zagłuszana. :-( Sprawa została zgłoszona do UKE i jest w trakcie wyjaśniania przez ich odział.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mamproblem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 13:41

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: mamproblem »

Cała sytuacja trwa już dobre dwa tygodnie jeśli w takim czasie tak duża firma nie jest w stanie się z tym uporać to tak jak napisał poprzedni użytkownik byle do końca umowy i ostrzec najlepiej jak najwięcej osób żeby kolejni nie cierpieli przez ta firmę.

Dziękuję Panu za odpowiedź pozostaje czekać na to jakonto sytuacja się potoczy w takim razie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

mamproblem, tak jak nadmieniałem, UKE bada sprawę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dawid12581
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2019, o 00:59

Strasznie wolny internet

Post autor: Dawid12581 »

Witam. Od 2 dni internet działa bardzo wolno... Maksymalnie do 0,5Mb/s, nie otrzymałem żadnego powiadomienia o wykorzystaniu pakietu internetu, zasieg jest Ok. Router to edimax lt-6408n a modem Huawei e3272.
Załączniki
144F8651-8A66-4192-AC39-EF19AB75F9FA.jpeg
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, o 11:15 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Wojtek Kubik
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2019, o 14:56

Re: Strasznie wolny internet

Post autor: Wojtek Kubik »

test.jpg
test.jpg (11 KiB) Przejrzano 3136 razy
Podłączam się to powyższego postu. Drugi dzień w Skierniewicach prędkość LTE spadła do ok 0,5 Mb:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, o 11:15 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Dawid12581
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2019, o 00:59

Re: Strasznie wolny internet

Post autor: Dawid12581 »

Skontaktowałem się po długim czasie z BoKiem, okazało się że pakiet danych został wykorzystany (brak wiadomości o tym)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, o 11:15 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Strasznie wolny internet

Post autor: jaszek7777 »

Cześć,

mógłbyś napisać, ile pobrałeś danych, że włączyli FUP? I przy jakim abonamencie? Dzięki.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, o 11:16 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

Dawid12581, wykorzystanie pakietu możesz sprawdzić na stronie Plus Online.

Wojtek Kubik, sprawdź stan pakietu podstawowego. Jeśli nie został wykorzystany, poproszę o parametry sygnału i dokładniejszą lokalizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lukdirt
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2019, o 13:10

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Lukdirt »

Witam,
Ja także mam bardzo wolny internet, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych. Rano mam średnio 5 Mb/s, ale to też jest stanowczo zbyt mało. A teraz o godz 13:00 mam tyle:

Obrazek

Nie przesadzę, jeśli powiem, że większą prędkość internetu mieli ludzie w 2000 roku.

Nie wiem dlaczego mam taką prędkość, skoro nawet nic nie pobieram, więc limitu nie mam przekroczonego. Nie idzie w ogóle normalnie korzystać z sieci. YouTube oglądam w jakości 144p. Zdjęcia i obrazki ładują się bardzo długo.

Aha, lokalizacja to Knurów (miasto pod Gliwicami).
babunia1111
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:03

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: babunia1111 »

ale ja wiem dlaczego, wybrałeś operatora który w Knurowie działa słabo i ma tylko dwa BTS-y z LTE1800 i LTE900 aero2. DL<<UL czyli BTS jest zapchany. Na dodatek nie wiadomo który to, czy ten na Szpitalu czy na KWK Knurów i czy łaczysz się na zasięgowym , zapchany i z założenia wolnym LTE900( działa na 5MHz pasma) czy na LTE1800( 20MHz pasma).Plus w Knurowie to operator dla desperatów. Unikać jak ognia. Jaki masz sprzęt?
Mic2
PlusManiak
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, o 19:15

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Mic2 »

Plus w Knurowie jest też na wieży kościoła MB Częstochowskiej i w dzielnicy Szczygłowice na kopalni.
ODPOWIEDZ